| Lisaaaaaaaaaaa a întrebat:

Hei TPU un baiat care il cunosc (ma cunoste) de aproape o saptamana, le-a spus prietenilor ca ma place.
In fine nu asta e motivul. :/
1. Mi-a cerut nr. de telefon dar prietenele mele i-au dat unul gresit ( intentionat) si ieri a sunat si a raspuns un barbat.
2. Oare s-a suparat ca nu i-am dat nr. meu? Cum sa reactionez ca sa il dau, fara a se supara de intamplarea cu cel gresit.
3. Si il plac dar cum sa fac intr-un mod mai discret, sa isi dea seama doar el nu toata lumea din jur?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot să cred! Normal că s-a supărat. Sunteți foarte imature dacă vă țineți de astfel de jocuri. Niciunui băiat nu îi place paranoia asta și să fie testat. Nu mai băga prietenele tale în relație decât dacă este imperios necesar și ajungi la disperare, dar ai dat aiurea cu bâta-n baltă acum când lucrurile stau bine!
Ce poți să faci? Să admiți că ai greșit, să îți ceri scuze, să îi explici.
Legat de 3. ai reușit să pari ciudată, am mai văzut cazuri, dar poți să încerci să îl prinzi liber și să fii ceva mai matură, să înțeleagă că a fost ceva trecător.
Dacă vrei să nu se prindă alții, e simplu, ține-ți gura, relația e pentru două persoane! Și fii discretă!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce sa se supere? Ca doar nu tu i-ai dat numarul gresit.Ce prietene bune ai.Stai de vorba cu el si ii dai numarul bun.

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Vorbeste cu el in particular, dar nu cred ca ar trebui sa te feresti de ceilalti, sa-ti ascunzi sentimentele. Spune-i ca iti pare rau pentru glumita care au facut-o prietenele tale si daca vrea numarul poti sa i-l zici. Bafta!

| UZURPATOR a răspuns:

Vorbeşte cu el, pur şi simplu faţă in faţă nu pe internet.