| Raniiia a întrebat:

Hei TPU :* voi ce alegeti ratiunea sau sentimentele? Cand mintea avertizeaza dar inima vrea sa continue? Va parut rau cand ati ales ratiunea sau sentimentele?

6 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Alege rațiunea deoarece știe ce este mai bine pentru tine. Iar, în legătură cu sentimentele trebuie să îți impui o limită pentru acestea.

| R0R0 a răspuns:

De obicei, rațiunea.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai e greu de zis in unele situatii as alege ratiunea si in altele sentimentele, depinde de situatia in care ma aflu.

| UnBroken2016 a răspuns:

Capul de sus stie mereu ce e mai bine.

| ambicio a răspuns:

Bine ar fi sa alegi cu mintea căci dacă alegi cu inima e foarte periculos. Depinde de noroc atunci când alegi sentimentele, eu merg pe principiul ca în viață important e să fi fericit.

| TheAnonyme a răspuns:

Eu am ales sentimentele și am ajuns sa sufăr groaznic pentru ca eram îndrăgostită, deși știam ce fel de om e el. Aproape am intrat în depresie, incepand sa ma urăsc pentru ca nu puteam sa renunț la ceea ce simțeam pentru el. După câțiva ani, am reușit sa trec peste. Sfatul meu pentru tine este sa te lași ghidata de sentimente pana intr-un punct, fara sa ajungi sa iunești persoana, căci vei suferi foarte mult dacă nu e cine credeai tu.