Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2784041intrebari
StarShinerS
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
30 Oct
SATI 291.357AFISARI
160.638VIZITE
145.067V. UNICI
22 Decembrie 2011
MaRy47 intreaba:

Hei TPU! vreau si eu niste statusuri frumoase! funda!

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    22 Decembrie 2011 15:25
    Đϋffγ a răspuns:

• nu sunt singura in ploaie si vant. am cei mai buni prietenei de pe pamant.

• Incearca sa razi si tu de viata,nu lasa numai viata sa rada de tine."

"

• Uneori amintirile trebuiesc pastrate • Insa cei mai multi se feresc sa faca asta. •

• Ma inalts sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •

• Si poti sa-mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •

• Respectu` este ceea ce primesti • Pentru ceea ce faci • Si o faci bine • Tu ma barfesti pe mine • Deci din respect ma pis` pe tine

• Totzi avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importantza • N`ai decat o viata •

• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •"

• Pentru ca Ea nu m`a lasat niciodata la greu :* •"

• Peste toate trecem q capul SuS • Ne avem una pe alta si asta`i mai PresuS •

• pfff Ce Sa`Tzi Fac ? asta e Firea.credeai Ca n ViaTa Te inseala DoaR privirea ?

• Sunt parsiva`atunci cand cred ca lumea Ma Ubesjte,Invatz sa intorc spatele cand nu sunt pretzuita,Invatz sa ma fac respectata,Chiar daca nu toata lume m`nghite

Nu ma crezi in stare ?Nici o problema ,nu ma cred nici eu !d.aia ferestate de ziua in care o sa prind tupeu!

• Am nevoie de cineva da\' n\'am nevoie de Oricine.eO am nevoie dOar de cei care au nevoie de mine!:X"

• Peste toate o sa trecem cu capu`sus__Ne avem una pe alta asta`i mai presus

• Zambetul este accesoriul meu...

• 26 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 22 Decembrie 2011 09:16
    carminaburana43 a răspuns:
    " Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang? "
    " Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu. Intoarce-te! "
    " Y will always love the false image i had of you."
    " Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant. "
    " Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine! "
    " Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste."
    " A day without you is a lost day. "
    " O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor "
    " Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau. "
    " Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma. esti IUBIREA! "
    " Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez."
    " Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire. "
    " Noaptea e lumea noastra luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam."
    " Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima. "
    " Iubirea este o stofa a naturii, brodata de sentimente. "
    " Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni! "
    " O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trebuie. "
    " Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa! "
    " Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC! "
    " Dragoste...
  • 22 Decembrie 2011 03:50
    Syaaa a răspuns:
    In ce gen:D? daca nu conteaza:
    1.~``ηu `ỄŠ†i Đзk†` Ǿ MΛªяiфηзtã``` Ši`†i`` ĐΛªi ``impязŠii ỄŠ†``i "Vзdзtã" `Mã FΛªci` Šã яad`` ỄŠ†i`` kiΛªя Pзηißilã ĐΛªя`` Ťu †з Cязzi iязzis†ibilã``~!
    2.~``iußiяª`i`` kª` Ǿ` Floªя``з Tз `PiŠi`` Pз` ỄΛ `Ši`` Cязste`` MΛrз``~!
    3. Zbor peste tarfe si parerile lor, am defecte dupa care unii mor!

4.Ea e ca aerul dar te lasa fara respiratsie. Blonda,/bruneta ochi albastrii, sursa ta de inspiratsie…!
    5.Sunt o bucurie pentru cei care ma plac … si o preocupare pentru cei ce ma invidiaza

6.Educata de destin.Simt mult si arat putin!

7.m-am nascut in ciuda ta…sa suferi in urma mea…cand vorbesc eu.u sa taci! ca oricum n-ai ce sa-mi faci…!

8.Ce-ai patit papusa de te uiti urat? Ai ceva cu mine sau e doar teama de sine ca sunt mai buna ca tine?

9. fetele cand se`ntalnesc:X
    numai de baieti vbesk :-@
    baietii se cred vedeteb-)…
    nici nu`si amintesc de fete:o3 =((
    10.Pe Botic Cand m-ai pupat mi-ai dat mintea peste Cap sI m-ai patat Cu aTa iubire sI Nu Scapi Usor De mine
    11. Minti` Ieftin` Si` ProST`iti` stiu `Replicile` Pe` De` Rost`Ce` Urmeaza `Sa` Spui `iti `zic` Eu `Dinainte`Mereu` Ai `IncercaT `Sa Ma` faci `Din` Cuvinte`.Am `Fost` Shy` Voy` Ramane` Mereu `Aceeasi` Fata` Cuminte` Cu Ganduri `Rele` In` Minte``>:)``~!…
    12.E vremea` acum`; x.Sa Lasamm` ce`a fost in urmaa`. Shh` sa mergem Mai departe` IImpreunaa`; x.[ ] Unul Langa altul `; x.Am putea schimbaa `cevaa`. Cand vrei` poti sa schimbi` Lumea`; x

Iar daca mai vrei.sunt de toate genurile pe http://sweety-things.weebly.com/statusuri-de-la-voix.html bafta``!:*
  • 8 Ianuarie 2012 15:49
    killerkiss a răspuns:
  • 28 Mai 2012 23:21
    EuBorak a răspuns:
  • 15 Ianuarie 2012 06:22
    catalin02 a răspuns:
    CeI care ma critica si Ma invidiaza ~[]~___Vor doar sa ma scHimBe___PenTru cA vad in mine ceea cE Ei nu vor Fii niciodata [!]~[:*]~[]___

Nu lucrez in weekend si in zilele care se termina cu? i?

Intra diriga
    Zarva mare
    Intr-un giveci se usuca o floare.
    Se aseaza la catedra
    Deschide catalogul si incepe monologul:
    Ca nu-s florile udate, ca sunt geamurile sparte,
    Ca perdelele sunt rupte, ca la noi in clasa pute
    Ca nu suntem patrioti si ca suntem idioti.
    Se plimba printre banci si se uita la desene
    Unele sunt chiar obscene
    Si se apuca de predat o noua lectie de rahat

A- nceput de ieri sa cada
    Cate un elev pe strada
    Si mai cad in continuare
    De a tezelor teroare.
    Ca au profa la romana
    O vaca nebuna,
    Si la mate un mistret,
    O clasa ca un cotet.
    La fizica si chimie,
    Cate-o sperietoare vie,
    Numa trei stiu ca sa puna
    Si sa urle pan la luna.
    La istorie, ce sa faci,
    Profa te scoate din draci,
    Ca la teze si lucrari
    Da note la? domnitori?
    Iara aia de geografie,
    Dobitoaca de cand se stie.
    La civica un magar,
    Vanzator la aprozar,
    Vine ca sa ne invete
    Ca-n guvern sunt numa zdrente.
    La muzica un tembel,
    Canta numa pentru el,
    La desen o sclerozata,
    Vrea doar opere de arta.
    La latina au o ciuma,
    Mananca doar matraguna,
    Se uita la tine-o data
    Ai cosmaruri viata toata.

Sa ai curaj sa spui DA
    Sa ai curaj sa spui NU
    Si-n fiecare clipa grea
    Sa fii mereu acelasi TU
    Sa sti sa crezi cand
    altii TE INSEALA
    Sa te ridici cand
    altii TE DOBOARA
    Sa poti pastra ce altii
    vor s-ALUNGE
    Sa stii sa razi
    CAND SUFLETUL ITI PLANGE
    Si cald tu sa ramai chiar
    daca afara ninge.

ACEASTA-I ARTA DE A INVINGE!

O fata intra in biserika, un baiat ii pune piedika; popa din altar:
    - boule, nu fii magar!

dai cu praf de mers k pierzi serialu

Plin de fite si talent,
    Cu aere de Occident,
    Si cu un comportament!
    Ce te lasa repetent!;-)

Voiam sa stii cat de mult inseamna prietenia ta pentru mine:plangi tu, plang si eu, razi tu, rad si eu.Sari tu de la o fereastra atunci...ma uit in jos si...rad ...
  • 12 Ianuarie 2012 12:16
    SimpleGirl408 a răspuns:
    1.Viata are contur, nu si culoare.
    2.Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie altora nu le pasa.
    3.Te gandesti, aberezi, trezeste-te! Prea frumos visezi!
    4.Va veni odata vremea cand in urma vei privi, ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii... Dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA! Numai amnitirea spune ca " Asa a fost odata!"
    5. Daca crezi in vise, vei dormi toata viata.
    6. Totul se iarta, Nimic nu se uita!
    7. Uneori, ai nevoie de un prieten sa iti spuna acele cuvinte : "Nu plange, capul sus! Sunt alaturi de tine!" Dar, nu exista acel prieten... te ridici singur si pleci sad.
    8.Greseala e umana, a ierta e divin!
    9.Dorul este focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile!
    10.Razbunarea nu imi aduce satisfactii insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragoste! De ce sa plang atunci cand pot sa rad?! confused
    11.Cand plangi nimeni nu-ti vede lacrima, de multe ori cand esti trist nimeni nu-ti simte durerea, de multe ori cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau! In schimb cand gresesti toata lumea te vede!
    12. Tristetea amara coboara si omoara speranta din mine si tot.
    13.Cel mai dureros mod de ati fi dor de cineva e sa stai langa el stiind ca nu il poti avea sad
    14 Ma inalt sa zbor din nou dar uit ca aripile le-am pierdut, si cad, si dau cu capul de trecut, si doare iar cum a durut de mult, dar trece si o iau de la inceput.
    15. Mii de voci in capul me " Heyyy, incearca sa te aduni... " Si promit din nou sa nu mai cred in promisiuni.
    16 De cate ori vad visele ca se sfarsesc, de atatea ori ma ambitionez sa reusesc... Am drumul meu, si asta nu se va schimba! Se aude o vose : "Shhh', speranta moare ultima..."
  • 30 Ianuarie 2012 21:04
    BombonikDolcceRaW a răspuns:
    Pentru tine am mers prin foc, iar tu nu poti sa te speli pe dinti?
  • 3 Februarie 2012 19:43
    ; oihojp;
  • 12 Martie 2012 11:49
    Ai id?
    15 Mai 2012 23:48
    MaRy47 explică (pentru BombonikDolcceRaW):
    Da am, de ce?
    16 Mai 2012 13:19
    BombonikDolcceRaW a răspuns (pentru MaRy47):
    Intrebam...
    cati ani ai?
    17 Mai 2012 21:49
    MaRy47 explică (pentru BombonikDolcceRaW):
    14 ani, tu?
    - Ascunde conversatia (3 răspunsuri)
  • 16 Iulie 2013 11:22
    LexuDeea a răspuns:
    Sincer, nu pot spune ca nu imi e dor... Cand o aud pe mama cum striga: "Ce-ti mai face baiatul ala cu care vorbeai pana si-n somn?" Ce faci? Plec. Unde? Undeva departe. Cum te voi vedea? Umbre pe cer. De unde voi sti ca esti tu? Sperante. Cat va dura? O secunda. Daca imi va fi dor de tine unde te gasesc? In mintea ta. Si dupa? Viseaza Ai s-o gasesti intr-un album demult uitata, ai s-o privesti, si ai sa te gandesti: "Indiferent cum a fost ea, A fost odata a mea!" Mi'e dor sa te strang in brate, sa te sarut... Mi'e dor sa imi vorbesti, mi'e dor sa te ascult!
  • 9 August 2013 16:36
    LexuDeea a răspuns:
    Din momentul in care ne nastem, timpul incepe sa ne ia viata inapoi!
    Sunt oameni pentru care viata isi desface bratele, le deschide orice usa… dar ei prefera sa stea inchisi in casa
    "Nu pot!" nu a facut niciodata nimic. In schimb "Am sa incerc!" a facut uneori minuni
    Nu exista nici prietenie si nici dragoste acolo unde nu exista respect si sinceritate
    Nu imi place sa sterg mesajele vechi, pentru ca ma simt ca si cum as sterge o istorie
    Pentru cineva noi suntem vesnic ocupati… iar pentru cineva gasim timp chiar si in cea mai incarcata zi
    Omul intotdeauna gaseste timp pentru ceea ce el doreste cu adevarat
    Viata este ca o arta martiala: poti sa dai cat vrei din maini si din picioare, dar performanta nu se obtine decat prin rabdare, disciplina, echilibru si exercitiu
    Ambitia te ajuta dar orgoliul te distruge
    Curajul inseamna sa fii singurul care stie ca iti este frica
    Viseaza la ceea ce vrei sa visezi, du-te acolo unde vrei sa mergi, fii ceea ce vrei sa fii, ai doar o viata pentru a face ceea ce vrei sa-ti propui
  • 16 Martie 2012 19:46
    dedeyayax a răspuns:
    1.De ziua ta in dar vei primi inima mea, pretuieste-o si daruieste-mi si tu mie pe a ta, pup iubytzic
  • 19 Aprilie 2012 23:23
    B3B3LuShA_8010 a răspuns:
    Buna! intra pe http://facebook.com/b3b3lusha1995 sper sa iti placa statusurile postate acolo :*
    5 Mai 2012 00:38
    MaRy47 explică (pentru B3B3LuShA_8010):
    Multumesc :*
    14 Mai 2012 20:04
    B3B3LuShA_8010 a răspuns (pentru MaRy47):
    Cp:*
    - Ascunde conversatia (2 răspunsuri)
  • 16 Februarie 2013 13:13
    AgentXXX a răspuns:
    Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Atentie! Multumesc pentru Atentie!
  • 28 Mai 2012 18:06
    Pwpycutzamic a răspuns:
    ♥ Eu?! lumea ma intreaba cum pot sta singura fara mama fara tata fara casa fara masa iar eu le spun ca te am pe tine si nu mai am nevoie de nimic altceva ♥ Uneori amintirile trebuiesc pastrate • Insa cei mai multi se feresc sa faca asta. ♥ i-am cerut lui Dumnezeu o floare si mi-a dat o gradina ia-m cerut un pahar cu apa si mi-a dat un ocean ia-m cerut un inger si mi te-a dat pe tine ♥
  • 12 Februarie 2012 13:38
    Blondayubeste a răspuns:
    De azi nu ma mai cauta, Nu mai vreau sa stiu prin ce am trecut candva Amintirea ta ma face sa regret! Pe alta iubeai, Eu te strangeam la pïept

Ar trebuii sa stii ca in spatele unei atitudini aparent dure si vulgare se ascunde un suflet calcat in picioare!

Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput

Am pus suflet in cateva momente De azi spun STOP Sentimente Deci din nou cum am fSt fata buna n-are rost

Zambesc. Imi aprind Tigarea.Te privesc. Spun ca pLec, u`mi zici " Te iubesc ".Nu te mai ruga de mine, Degeaba speri.Chiar daca ne impacam N`o sa mai fiu pRoasta de ieri!

Nu mai cred in el. Imi spune ca ma vrea inapoi, plange dupa mine, plange dupa noi doi. nu-l cred, dar totusi eu l`am intrebat : plangeai cand mai inselat?

Lacrima ce uda fata nu se mai arata,
    Vrei sa stii de ce? E sfasiata
    Zace impuscata, e patata de durere,
    Alungata de tarie si lipsa de putere

A mai trecut o zi, o saptamana, o luna
    Ne intalnim, nu vorbim, nu ne spunem nici "buna"

0 mintseai, ii spuneai vorbe dulci, ea te ierta, ai crezut ca va merge la infinit, dar paharuu` se umplea

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi.

oricum fara ea numai ai nici un atu, hai sun'o tu, spune i ca ti e gol sufletu...ca atunci cand a plecat.a luat totul cu ea.si era normal sa te gandesti la ea cand erai cu altcineva

Trec zile si nopti, durerea ramane aici
    E greu sa ma gandesc ca astazi suntem doar amici

Cand 2 oameni se iubesc cu adevarat.Fac tot posibilul sa uite ce s-a intamplat

Daca le dai prea multa atentie esti o zdrean*a. Ia atitudine, fetito, si scuipa-i in fata

Vorbele n-au valoare.Stiu ca indiferenta doare.Nu te ascult,n-am nevoie de povesti,plec, iti intorc spatele si te las sa vorbesti

M-ai pierdut si nu mi-ai dat de ales.A venit altul...
  • 19 Februarie 2012 16:32
    CeRaCeRa a răspuns:
    Ca sa fii fericita e nevoie de putine lucruri.Important e sa le ai happy
  • 31 Ianuarie 2012 15:31
    KrIsTiN4 a răspuns:
    Unii oameni nu gandesc, vorbesc si, ranesc!""

Esti tot ce-am iubit.Si ce voi iubi.:X
  • 15 Martie 2012 09:09
    Picsy a răspuns:
    Uite draga, eeu cred ca ar trebui sa pui la status ceea ce simti tu nu ce zic altii, daca intelegi! sper ca te-am ajutat laughing
  • 15 Martie 2012 21:39
    Marynutzaa_Mary_1995 a răspuns:
    Spune`i -STOP- cand te streseaza . Explica`i ca exagereaza . nu`ntzelege? abereaza? Spune`i -PA- si se calmeaza

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

Te voi privi de sus.caci pentru mine esti DUS,de-acum ma vei visa. Dar nu ma vei avea

ce le tot pasa pe cine iubesc,cu cine vorbesc,de ce imi spun cum sa traiesc?e treaba MEA cum ma imbrac si doar a MEA cand ma prefac cu cine,cum,unde si cat! oh go on

te arunca in bratele altuia ca e ocupat , si apoi te face tarfa ca l-ai inselat

Dragul meu iubit,neagru si parlit Iti trimit din departare,un sicriu si-o lumanare
    Dar in semn ca te iubesc Iti spun sincer ca glumesc!

Foaie verde si-o lalea, Pe profi naiba sa-i ia. Foaie verde tufanica, Astia creierul ne strica. Foaie verde liliac, Profu’ e aurolac. Foaie verde frunza-ndunga, Cand ii vad borasc in punga. Foaie verde ghiocel, Dirigu-i ca un purcel. Foaie verde hop-siasa Asta-i viata-n scoala mea!

Ma uit la luna
    te vad pe tine.
    ma uit la soare
    te vad pe tine.
    ma uit in departare.te vad pe tine.
    DA` da-te dracu din fata mea odata!

te iubesc saritiar ochii pe pereti zugraviti daca te mai prin cu alta te prepar cartofi prajiti laughing

Dragul meu chiftea prajită,
    Tinichea hodorogită,
    Te iubesc si te ador
    Ca pe-un pui de curcă chior.

Doamne,Dumnezeul Meu ,Da-mi vacanta Tot Mereu,Fa Din Doua Un Semestru,Fa Din Mine Un Maestru,Fara Scoala,Fara Teme,Fara Mate,Nici Probleme,Sau Macar Daca Se Poate Subiectele La Mate,Dar,Cu Tot Cu Rezultate

De-ar fi scoala o tigara si profesorii tutun ,as fuma la nebunie sa ramana numai scrum (dati-o mai departe daca nu sunteti tocilari) sorry d mass da nu suport scoala

EMO=>E=eu,M=ma,O=omor laughinglaughing

Stau singura si aplecata pe patul din camera mea incuiata{straight face}si ma gandesc{straight face}la cineva pe care il iubesc{straight face}el nu isi da seama si nu inteleg de ce{straight face}lacrimile mele ma cuprind dintr-un fior{straight face}ascult la cd pleyer melodii triste{straight face}lacrimi.am inundat casa{straight face}

Cat ti la mine? 1% 2% 3% 4% 5% 6% 7%...
  • 4 Mai 2012 14:32
    RoxanaRoxyGirlsForMe a răspuns:
    Te iubesc Te iubesc de la pamant pana la cer.