| DianaAndreeaDeea a întrebat:

Hei TPU vreau si eu niste statusuri pentru fete care se prefac ca sunt cuminti. Funda cele mai multe.
Si as mai vrea niste statusuri pentru fete satene cu ochii caprui.

Răspuns Câştigător
| Soowhaat01 a răspuns:

• Şi-mi pare rău că s-a terminat aşa. Eu chiar aveam nevoie de prietenia asta.
• Nimeni n-o să ne oprească, atâta timp cât incercăm, avem mereu o şansă. Nu-ţi fie frică, lasă visele să se împlinească. ♥
• © Si cateodata pur si simplu nu pot sa tac din gura...
• ♥Daca sunt zile cand ma prefac ca nu vad minciunile, si cred anumite cuvinte,o fac ori din dragoste,ori din indiferenta.
• Sincer, preferam mai degrabă să nu cunosc unele persoane.
• Am jucat după regulile care îi făceau pe alți fericiți, dar nu și pe mine.
• Stiu, vreți să schimbați multe. Dar nu vedeți că tot ce faceți, vă face sa fiți târfe!
• Îmi desenez un curcubeu când totu-n jur e cenuşiu. Că poate, mă trezesc cu el pe cer şi ştiu că-i prea devreme să fie prea târziu.

• Păreţi frumoase, aproape culte. Atât de proaste şi din ce în ce mai multe!
• Rămâi aşa cum eşti acolo în lumea ta. Nu vrei să schimbi nimic, atunci nu mai schimba!

• Fumul te ameţeşte, ce bine, ameţit te vreau lângă mine. Cu vorbe frumoase nu ţine! Taci, că-ţi stă mai bine!

• Uneori e greu să treci singură prin toate chestiile, și să ții totul în tine pentru că ți-ai pierdut încrederea în toți.

• Ştii ce? Poţi să te evapori. Îmi faci un bine.
• Niciodată n-am umblat după noroc.Şi dacă am vrut să iasă fum, am ştiut unde să dau foc
• Şi plouă din ochii tăi, dar totuşi e uscat obrazul tău, că ti-e prea frică să schimbi ceva, că dacă iese rău?
• Ca orice basm, începe cu "a fost odată"! Un băiat şi-n gândurile lui mereu aceeaşi fată!
• Oricine te poate face să zâmbeşti sau să plângi, dar e nevoie de cineva foarte special care îţi împrumută un zâmbet de-al lui când deja ai lacrimi în ochi.
• Şi imi pare rău de tot ce s-a întâmplat, ştii bine.Cel mai mult îmi pare rău că am pus suflet pentru tine!
• Cum este mai bine? Cu minciuna care ne zâmbește fals sau cu adevărul care lacrimează sincer?
• Hey, ai băgat vreodată de seamă că pe acea inimă e scris "fragilă"?♥
• Să iert? Poate! Să uit? Niciodată!
• Deşi ţii la el, spui că te-ai săturat, plină de draci! Dar până la urmă, tot cu el te împaci. ♥

• Să nu crezi că nu`s în stare să țin pasu cu tine, să nu crezi că indiferența ta mă poate schimba, eu nu sunt rea…Sunt doar ca tine!
• Iubesc sa ascult minciuni, cand stiu adevarul.
• Viaţa merge numai în şuturi. Ai căzut, te-ai ridicat, înveţi noi moduri sa te scuturi!
• Ai încredere în mine! Oricâţi băieţi ar fi în jurul meu, nici unul nu-i ca tine.;;]
• Ştie când să râdă, ştie când să fie supărată, ştie când în ochii tăi să fie cea mai importantă fată! ♥
• După fostul` vine altul! Aceleaşi gesturi şi cuvinte tot ca înainte…Îl crezi apoi îţi dai seama că minte! Şi`n final e o altă poveste…Acelaşi scenariu.alte feţe!……♥
• Uneori cel mai bun lucru pe care poţi să îl faci pentru persoana iubită este să o laşi să plece.
• Urăsc să văd cum cineva îsi abandonează prietenii vechi pentru cei … noi. (:
• Îmi pare rău că mă etichetaţi după o impresie,dacă aţi şti cum sunt într-adevăr,aţi intra în depresie.
• Dacă judeci o carte după copertă, ei bine.
Vei avea de pierdut o poveste minunată!
• Zâmbim în exces!:]. Asta doar pentru că noi nu avem motive serioase de stres!; D
• Ea nu e O păpuşică s.o manevrezi cum vrei Vezi că fata asta mică are în cap o mie de idei.
• M-a durut că ai fost primul care mi-a întors spatele în loc sa fii cu mine să-mi ştergi lacrimile.
• Eu am crezut în tine,tu ai făcut doar ce ai vrut şi poate ai ţinut la mine,dar să-mi arăţi nu ai ştiut!
• Mi-e dor de noi. La mine e soare afară,dar în suflet ploi.
• # Deci dacă pleci închide uşa că-i curent.
• Mă contrazic în afirmaţii,dar din asta reiese că nu există adevăr şi nici minciună,ci doar interese!
• Dacă nu prind trenul spre rai,iau avionul!
• Vrei atenţie?! Fă-te semn de circulaţie!
• Încearcă să înţelegi că nu vreau să pleci!
• Chiar aş plânge pentru tine,dar îmi curge rimelul!
• Un om de succes este acela care poate construi o fundaţie cu cărămizile pe care alţii le aruncă în el!
• Sunt o copila ciudată,ce vrea mereu să fie mereu îmbrăţişată!
• Iartă-mă că te credeam atunci când îmi ziceai:"Eşti importantă!
• Minciuni, promisiuni cu grămada, m-am resemnat. Credeam că s-a terminat, toţi m-au refuzat.
• Cum poţi spune stropilor să nu cadă când există ploaie, cum poţi spune frunzelor să nu cadă cand exista vânt, şi cum îmi poţi spune mie să nu mă îndrăgostesc când exişti tu?
• Ma uit in spate,te vad,parca mai ieri eram doi copii mana de mana prin parc,ce ciudat,de ce toata treaba asta s’a terminat?
• © Acum,am nevoie de cineva care să fie alături de mine cu o vorbă bună...
• @ Dacă nu te caută, înseamnă că nu-ţi simte lipsa!
• ‎@ De multe ori,persoanele care te judecă – sunt cele care-şi doresc să fie în locul tău.
• Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea. ♥
• Moartea nu e trista. Trist este faptul că mulţi oameni nu trăiesc cu adevarat.
• Ca orice copil exista moment in care nu intelegi ce se petrece
• La locul potrivit,la momentul potrivit, MAGICUL se intampla.
• Chiar daca unii nu ne lasa sa traim, privim inainte si ironic le zambim.
• Fii pur si simplu SURD cand cineva iti spune ca nu`ti poti realiza visele.
• Traiesc o poveste si visul e culoare!
• Am prea multe defecte, in fata acelora care se cred "PERFECTE"
• ™.Si ma pis pe toate amintirile frumoase. Ca oricum acele amintiri erau doar momente false
• Oamenii iti spun că te-ai schimbat atunci cand nu te mai porti cum vor ei.
• Mi cereai false scuze, aveai priviri confuze, citeam minciuni pe buze, acum incep sa ma amuze, nu ai fost ca oricare altu` ai fost ca si celalalt.
• Iti spun pentru a mia oara: fiecare zi cu tine este extraordinara!
• Sa ai grija cum t porti cu mine` daca` mai vrei s` tin la tine`! K sunt prea dulcee` cum m` port cu tine`, n`am aere ca si tine`
• Heyyy`, strange`ma in brate`! Daca` vrei s` intelegi ce e`n inima mea t rog nu` mai plecaa!
• 0 sa`mi intelegi problemele la timpul` potrivit!
• Imi pare rauu`, dar n`am pret! T simti proprietarul` me0, sunt mai mult decat atat! Crezi ca sunt un trofeu` si chiar daca` ar fi asa esti departe d premiuu`!
• N`ai curaj s` ma lasi, s` traiesti fara mine`! K nu` poti s` respiri, atunci cand eu nu` sunt langa tine`!
• M`am schimbat si pot visa acum! Nuu` mai vreauu` s` cer, voi obtine` oricum!
• Sh nu`mi pasa d nimic! Imi traiesc viata dup` bunul meu plac!
• Frumusetea se deduce ink` d la primuu` zambet, d la prima privire d la primuu` cuvant.
• Mi`e dor s` te privesc fara s` spun nimic. Mi`e dor s` numar secundele un pic cate`un pic.
• Tuu` esti jumatatea care mie`mi lipsea si-ai umplut doru` din inima mea.
• Nuu` mai visa frumos, realitatea este rece.
• Ne este d` ajuns acest sentiment ascuns, n tine uniti pe amandoi si suntem doar noi.
• Lupta pentru cine t iubestee`, baga`tsi pla`n cine`tsi greseste`!
• Eu nu` cred in tacere, nu` vreauu` s` taci!
• Secretuu` este s` risti, s` te simti binee` si s` castigi!
• În jocul ăsta nu îmi e frică...sunt amantă, iubită si amică. poate lumea crede că sunt sora ta mai mică, fără să stie că eu pentru tine sunt unică.
• Traiesc intr-o Lume Perfecta. Fiecare Produs are`o Eticheta.
• Sa fii capabil sa vezi realitatea.este un mare dar.
• xD | invidia doare =). sunt prea tare b-)! |
#. Timpu` se scurge`n [RELUARE]. =X
• Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu`! =]
• N`am nevoie de diamantele tale Ca sa stralucesc; X
• [O faţă de [PRINŢESA]!
Un corp [INDECENT]!
Şi un stilou`.
Să mă induci în [TESTAMENT]! •

• Frumusetea nu` se masoara.
Ea se apreciaza din vedere :]

.•Nu arunc cuvinte inainte;]
Ca lucruri ce se simt :]
Nu` se spun prin cuvinte`!•

•Profiita de fiecare clipa` =]
Ca`n fiecare paradis =X
Exista cate`o ispita =P•

•te`ai saturat Să'ţi pui viaţa Ca o intrebare.
ţine Capul Sus, Chiar daca doare tare.•.

•De obicei, ii citesc rapid.
Pe cei care`mi Zambesc
Sh` de fapt nu ma inghit;]•

•Ptr. totdeauna el va ramane [VIATA] mea
Voi da totu`, si` daca e sa cad.
Ma voi ridica!;]•
• Inca o data, iar si din nou`, t` fac high cand tuu` t` simti low•
• Cand ai bani toti` sunt
"to family".
• Aduti aminte cand spuneai '' Nu voi fuma. voi fi cuminte ''. Te apasa acum constiinta care inca te mai minte. Sh nu`i nimeni langa tine care sa te alinte.
• Oare. Fara ea ai fii la fel? Da oare. Fara ea te`ai simti altfel? Caci daca e departe, nu te mai simti intreg. Spui : " Pune-o intr-o mie de fete ca tot pe ea 0 aleg.
• Aud vorbe parsive despre Mine. Si continua barfa! Da` cand ajunge la Mine barfa;-x Isi cere scuze t_a_r_f_a.=]
• Xx. [[`ti-ai Luat`o in cap`.
Ce`pacat`!
Acum`esti mai de ***`! winking
. ce s`a intamplat`? surprise
ti-as fi spus`ca te`iubesc`.
da ***`. n`ar fi rimat`! ]] •
• … pentru fanii mei un simplu Te-am pupat si la revedere!
•; x. plang ιn hohote de ras. day єvєryday. auzι bєy.[!? ]. hey! 'tє`n mortιι tєι.[ ].; x•
ღ•°Iubeşcღ•°
• Îţi aduci aminte de ea?! Cât de bine împreună vă stătea.Lumea vă invidia.Luna, şi ea vă admira. Aţi uitat de tot acum. Şi fiecare`i pe alt drum!
• Mi`e dor să te strâng în braţe, să te sărut. Mi`e dor să îmi vorbeşti, mi e dor să te ascult!
• Iubire nu exista, exista doar creduli, iluzii si speranta, si visuri de nebuni!
• Astazi de exemplu vreau sa pierd timpul, astazi nu te iubesc!
• Sunt o fata normala...sunt ceilalti care ma fac sa ma simt speciala.
• N`am crezut ca e normal s'ajungem si noi candva.la final
• Mi`e frica sa iubesc, dar sunt indragostita. Ce ironie!
• Dupa un altu`, tot un altu` vine... Aceleasi replici, acelasi te iubesc. acelasi mi`e dor de tine, te doresc.
• Fara sa vreau, realizez cum imaginea ta, clara odata...Devine transparenta.
• Realitatea nu e niciodata la fel de frumoasa ca visele pe care ti le-ai facut...
• Da, e adevarat. Te-am vrut mult de tot, dar acum nu te mai vreau.
• Si te doare când vezi ca nu`mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.
• Oh all I ever wanted, was to see you smiling!
• Trecutul e istorie.Viitorul fantezie, iar prezentul trece zi cu zi.
• Ma uit la el nici macar nu imi pasa. poate totul ar fi fost altfel daca ar fi stiut sa iubeasca!
• Si pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata.
• Un zambet si indiferenta pot ascunde multe raspunsuri si sentimente.
• Stiu ca nu sunt singura chiar si atunci cand sunt!
• Durerea te'a maturizat, te'a pus pe ganduri! Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri.
• Lasa`te, lasa`te, lasa`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri.
• S`ar putea sa mai fi fost indragostita inainte, dar niciodata atat de tare. deseneaza`ma langa tine.
• Stii nu esti ce`mi doream sa fii!
• Te-am avut si te-am pierdut de atatea ori incat nu stiu daca ai fost vreodata pentru mine...
• As vrea sa te revad, si daca nu cer prea mult. Mi-ar placea sa imi vorbesti ca as vrea sa te ascult.
• Sunt dimineti in care as vrea sa fii in preajma mea... dar cum nu esti. m-am trezit din nou degeaba.
• daca te intrebi ce mai fac, daca iubesc pe altcineva...sa stii ca incerc s-o fac.
• E mai greu decat a fost, si ai simtit pe pielea ta...Cum e sa-ti arate cand, o saruta-altcineva
• Ti-am spus.Nu vreau sa fii doar in trecutul meu ...Caci astfel nu am niciun viitor.si imi e greu.
• Traiesc înca din vise chiar daca multe dintre ele nu's permise!
• Nu-ntelegi, nu este bine, Sa te joci acum cu mine! Nu stiu cum sa iti explic, Ca vorbele tale nu ma ating. :]
• Dar orice ar fi n`am sa te las`! Stiu ca astepti sa fac eu primul pas. Imi zambesti cand te privesc si stii ca ma faci sa te doresc.
• M sincer tot ce-mi doresc, zambetul tau prietenesc.Cu toate ca n-am fost sincera, ti-am zis sincer '' Te iubesc!"
• Nu mai da vorba mai departe. O să auzi ce nu vezi în fapte.Nu mai spune, într`un final.Tot ce auzi e confidenţial.
• Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu indraznesti?
• Parca o parte din tine încet se rupe, când vezi ca'n ochii ei se duc prea multe lupte!
• Priveste-ma`n ochii să`ntelegi. sentimentele pe care nu ştiu să ţi ℓe spun.
• Nu'i aşa, puiule? Ştii că ţin la tine. Din prima clipă ai reprezentat lumea pentru mine!
• Ştii. N`o să uit nimic, n-o să uit nici un moment, nici un zâmbet, nici o privire.Nimic!
• Poate`ai fost singurul pe care l`am iubit cu`adevarat, e simplu`.
• Hai sa mergem undeva sa uitam de tot in seara asta. Poate vreau sa fiu a ta, poate a altuia.
• Cu timpul intelegi ca doar cel care e capabil sa te iubeasca cu defectele tale, fara a pretinde sa te schimbe, iti poate aduce toata fericirea pe care ti-o doresti.
• şi vei privi în ochii mei. eşti liber să crezi şi să simţi ce vrei.
• Poate acum nu ai chef nici să o bagi în seamă! dar dacă mâine dispare, ai să vezi ce mult înseamnă.
• Nu`ţi dori niciodată perfecţiiiunea, exiiistă defecte dupa care alţii înebunesc!
• E fata care stă zâmbind atunci când vii acasă. Şi poţi jura că nu e alta mai frumoasă.
• Pisii.nu fii speriată. dacă vroiam să ţi`l iau il luam de prima dată!
• Fericirea mea e`n privirea ta şi orice aş face nu mă pot feri de ea :X
• De câte ori văd o persoană că zămbeşte îmi amintesc că, acolo, undeva, el încă ma iubeşte.
• Spune repede ce vrei, acu`, hai! Dă-mi un motiv să-ţi dau ce n-ai.
• Cine sunt eu să ma pun în calea ta?! În calea fericirii tale dacă ţie`ţi place aşa.
• În jocul ăsta nu îmi e frică…sunt amantă, iubită şi amică. Poate lumea crede că sunt sora ta mai mică, fără să ştie că eu pentru tine sunt unică.
• Mi-e dor de toate, şi tu de fiecare dată mă dai la o parte`!
• Nu ştiu ce respecţi tu, eu respect alt nivel.Nu oameni ce în momente grele îşi dau "Refresh" la caracter.
• Aude ce vrea`. înţelege numai ce`i convine`. oftică te că nu o doare de tine.
• #. Era ciudat;-s. Dar începeam să mă obişnuiesc. oricum, de răzgândit nu mă răzgândesc [-x
• Poţi să suferi, să disperi sau să trăieşti. Totul are preţ, depinde cât plateşti.
• Rasul ei copilaresc ti-a ramas in adancu' sufletului. e inocenta, dementa, dulce când vrea. şi ar fi putut fi. doar a ta!
• Crezi că sunt o oarecare? Văd că inima te doare!
• Dezamăgirea şi`a făcut prezenţa la un moment dat... Şi-am aflat că nu eşti ceea ce`am sperat să fii.
• Totul. Că e vorba de tine, nu de alţii!
• Poate într`o zi mă vei căuta Şi vei spune tuturor „lipseşte ea"!
• E special ce se întamplă cu noii Avem şi soare Avem şi ploi`!
• Să te schimb nu pot, la tine îmi place tot ce nu suport.
• Doi paşi, aruncă`te de la înălţime, aruncă`te in amintiri când simţi că nu ţi`e bine. : ]
• Tu spui "lasă, va trece tot", dar se întâmplă iarăşi. Atâtea faze de căcat din partea falşilor tovarăşi.
• Şi cineva mi-a spus intr-o seară : O legătură ruptă odată, nu se naşte a-2-a oară!
• Mi-e dor de anumiţi prieteni :X ce-au însemnat mult.
• Şi.toate par amintiri abandonate`n mers!
• # Sunt`clipe si clipe din trecut`care au trecut`sunt momente in care sincer m-a durut`[ ]`sunt clipe care au fost uita-te[ ]`sunt momente in viata in care nu poti `trece peste toate`[ ] #
• Şi uite aşa apare şi dispare câte un sentiment ce dă culoare!
• Ce e dincolo de fata asta stiu doar cei pe care i-am facut sa planga in viata asta.
• Te rog sa zambesti si sa-ti amintesti ca fluturii traiesc doar o zi pe pamant :[
• Tu nu vrei un Logan... vrei un "Mertan"
Cand te faci mare stii bine ca trebuie' sa fii un barosan.
• Ştiu că lumea nu simte. Nu pot lega sentimente de cuvinte.
• Calcă-i în picioare...Arată-le că nu te doare... Spune-le în faţă tot.
• Ştii că cel mai greu ţi-a fost să-i alegi, acum dispar. Când vezi că aproape orice prieten. Se transforma-n adversar.
• Măă super pis pe tinee` Adu`Ţi amiNte ca şi tuu` ai facut`0 când am avut super nevoie` de tinee.
• Într-o lume aşa mare târfele te sapă în continuare.
• Spui cuvinte mari, că îmi eşti prieten frate?! bwăă, nu cuvinte vreau, eu vreau fapte.
• Fii falsă. Trişează des. Să fii sigură că vei câştiga un joc pervers. Lumea joacă doar pe interes.
• Pentru cine mă acuză c`aş fi uitat de unde am plecat [***]. mă faci să râd niciodată n`ai ştiut de unde am început.
• Dacă mâine o să mor asta e. Toată`lumea o să`întrebe`'de ce?'. Nimeni`nu o să`plângă`la nesfârşit, şi`după`o lună : "asta`e. A`murit`! "
• Si`nchide ochii! Asculta asta macar. Hai sa fim copii. Iar! Iaar! Iaar!
• Atunci, copile, spune-mi cu cine, cine-ti vine, cand tu o vrei doar pe ea, sau ea pe tine?
• ^Am un zambet fals, pe care toata lumea`l crede. O fac doar sa-i arat fraierului ce pierde!
• ^Orice film, prietena, sau carte, sa-ti povesteasca despre mine inca o parte. De lucrurile bune, daca n`o sa mai fiu, sa iti dai seama dac`o sa fie prea tarziu.
• `Mi`e dor de unele momente, unele chiar demente, unele hazlii, altele de care nu vreau sa`mi aduc aminte.
• Combinati *** in Mercedes Benz, nu`s in top trends, dar sunt la prietenul tau in top friends b-)
• O doare ca stie ca nu esti langa ea.
O doare ca esti cu alta,
dar o consoleaza gandul ca e in inima ta.
• A fost doar o simpla` intamplare nimic special insa daca privim din alt punct de vedere. am avut de pierdut amandoi la final.
• Inevitabil. totul a devenit frumos.
• O sa ramana amintiri blocate in ochii nostri goi. Ca se invarte ceasul` si nimeni nu-l va da inapoi.
• Acum, totuşi dup-atâta timp încă mi-e dor. şi dor. unele momente încep să cred că niciodată nu mor.
• Pierduta intr-o cascada de cuvinte fara inteles. Mergi usor prin ploaie ca nu ai de ales.
• Dar nu ştiam că mi-era dor de acei ochii căprui.
• Indiferent de ce ar spune si de ce ar face, e mereu cu tine, te place.
• Stiu cå vrei`, daя nu pяea pσ†i. `. Cuм vrei †u,` asa vσя †σ†i`:╳.
• #. Zâmbete în exces [ ]. Priviri pline de interes [ ]. Nici un motiv de stres [ ].
• Ea nu uita niciodata prin cate au trecut, iar el cand o priveste ramane mut!
• #. Dar vezi prea bine că e fericită şi nepăsătoare`
• #. În ziua de azi se cam vând toate şi o ard îm parcuri sau clădiri dărâmate.
• *. Nu e totul perfect, dar o să fie.
• Spui punct`. Dar nu se termină niciodată! Pentru că te atrage ca nici o alta fată.
• Esti locul in care tot timpul m.am intors Tu ma aduci la normal cand totul e pe dos.
• Ştie` când` să râdă`, Când să fie` supăRată`, Când in `ochii tai `să fie `singura faTă `ImpOrtantă •
• Atunci când ai s`o strigi să`ţi aduci aminte : Tu ai facut`o să nu vrea să`ţi mai răspundă!
• Şi câteodată mi-e teamă că aş uită motivul pentru care îmi mai pasă!
• Te atrage... dar te si enerveaza felul ei de a fi. Zici mereu ca nu te intereseaza persoana ei... dar stii prea bine ca nu`i asa.Mereu vei avea o slabiciune pentru ea!
• Mai ştii? Iţi plăcea să o vezi râzând... Ea tot cu zâmbetul a rămas, iar tu tot cu ea în gând.
• Şi n`am timp să mă gândesc a mia oară.Da.Rămâi doar visul unei nopți de vară.
• Tu ai invăţat`o că nimic nu` se uită. că nu totu` se iartă. Că mâine e o zi în care poţi să mai greşeşti o dată`!
• Ar fi interesant sa stii ce am de spus dar nu`mi mai bat capu`! Sa rezumam treaba uitand unu` de altu`!
• Mai bine te prefaci ca nu`ti pasa. Si daca nu`ti pasa, nimic nu te mai afecteaza!; x
• Asa ca fa ce vrei sa faci, numai fii naiva. Inima lui nu a plecat, habar nu ai ca esti captiva.; x
• A inceput ca o gluma, la un suc, prostii Nu credeam ca o sa vreau sa te vad in fiecare zi; x
• Si cu toate ca a pus punct, spunand ca s-a terminat, sufletul ei iti va sopti in gand: "Nu am uitat!"
• Stiu ca ma adori, Ce caut in mintea ta? Oare ce`ar spune prietena ta?
• Si timpul trece parca mai incet, ca atunci cand parea totul perfect.
• De`asta tot ce`i frumos dureaza al dracu` de putin!
• Degeaba il ai langa tine, daca el nu'si poate lua gandu` de la mine.; x
• Hai` du-te şi nu privi în urmă.

10 răspunsuri:
| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

1Nu sunt ceea ce par, par un ingeras dar crede-ma, sunt un drăcuşor.
2.Si parui-i castaniu i se reflecta parca in ochii ei caprui

| Soowhaat01 a răspuns:

• Mi-e dor de noi. La mine e soare afară,dar în suflet ploi.
• # Deci dacă pleci închide uşa că-i curent.
• Mă contrazic în afirmaţii,dar din asta reiese că nu există adevăr şi nici minciună,ci doar interese!
• Dacă nu prind trenul spre rai,iau avionul!
• Vrei atenţie?! Fă-te semn de circulaţie!
• Încearcă să înţelegi că nu vreau să pleci!
• Chiar aş plânge pentru tine,dar îmi curge rimelul!
• Un om de succes este acela care poate construi o fundaţie cu cărămizile pe care alţii le aruncă în el!
• Sunt o copila ciudată,ce vrea mereu să fie mereu îmbrăţişată!
• Iartă-mă că te credeam atunci când îmi ziceai:"Eşti importantă!
• Minciuni, promisiuni cu grămada, m-am resemnat. Credeam că s-a terminat, toţi m-au refuzat.
• Cum poţi spune stropilor să nu cadă când există ploaie, cum poţi spune frunzelor să nu cadă cand exista vânt, şi cum îmi poţi spune mie să nu mă îndrăgostesc când exişti tu?
• Ma uit in spate,te vad,parca mai ieri eram doi copii mana de mana prin parc,ce ciudat,de ce toata treaba asta s’a terminat?
• © Acum,am nevoie de cineva care să fie alături de mine cu o vorbă bună...
• @ Dacă nu te caută, înseamnă că nu-ţi simte lipsa!
• ‎@ De multe ori,persoanele care te judecă – sunt cele care-şi doresc să fie în locul tău.
• Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea. ♥
• Moartea nu e trista. Trist este faptul că mulţi oameni nu trăiesc cu adevarat.
• Ca orice copil exista moment in care nu intelegi ce se petrece
• La locul potrivit,la momentul potrivit, MAGICUL se intampla.
• Chiar daca unii nu ne lasa sa traim, privim inainte si ironic le zambim.
• Fii pur si simplu SURD cand cineva iti spune ca nu`ti poti realiza visele.
• Traiesc o poveste si visul e culoare!
• Am prea multe defecte, in fata acelora care se cred "PERFECTE"
• ™.Si ma pis pe toate amintirile frumoase. Ca oricum acele amintiri erau doar momente false
• Oamenii iti spun că te-ai schimbat atunci cand nu te mai porti cum vor ei.
• Mi cereai false scuze, aveai priviri confuze, citeam minciuni pe buze, acum incep sa ma amuze, nu ai fost ca oricare altu` ai fost ca si celalalt.
• Iti spun pentru a mia oara: fiecare zi cu tine este extraordinara!
• Sa ai grija cum t porti cu mine` daca` mai vrei s` tin la tine`! K sunt prea dulcee` cum m` port cu tine`, n`am aere ca si tine`
• Heyyy`, strange`ma in brate`! Daca` vrei s` intelegi ce e`n inima mea t rog nu` mai plecaa!
• 0 sa`mi intelegi problemele la timpul` potrivit!
• Imi pare rauu`, dar n`am pret! T simti proprietarul` me0, sunt mai mult decat atat! Crezi ca sunt un trofeu` si chiar daca` ar fi asa esti departe d premiuu`!
• N`ai curaj s` ma lasi, s` traiesti fara mine`! K nu` poti s` respiri, atunci cand eu nu` sunt langa tine`!
• M`am schimbat si pot visa acum! Nuu` mai vreauu` s` cer, voi obtine` oricum!
• Sh nu`mi pasa d nimic! Imi traiesc viata dup` bunul meu plac!
• Frumusetea se deduce ink` d la primuu` zambet, d la prima privire d la primuu` cuvant.
• Mi`e dor s` te privesc fara s` spun nimic. Mi`e dor s` numar secundele un pic cate`un pic.
• Tuu` esti jumatatea care mie`mi lipsea si-ai umplut doru` din inima mea.
• Nuu` mai visa frumos, realitatea este rece.
• Ne este d` ajuns acest sentiment ascuns, n tine uniti pe amandoi si suntem doar noi.
• Lupta pentru cine t iubestee`, baga`tsi pla`n cine`tsi greseste`!
• Eu nu` cred in tacere, nu` vreauu` s` taci!
• Secretuu` este s` risti, s` te simti binee` si s` castigi!
• În jocul ăsta nu îmi e frică...sunt amantă, iubită si amică. poate lumea crede că sunt sora ta mai mică, fără să stie că eu pentru tine sunt unică.
• Traiesc intr-o Lume Perfecta. Fiecare Produs are`o Eticheta.
• Sa fii capabil sa vezi realitatea.este un mare dar.
• xD | invidia doare =). sunt prea tare b-)! |
#. Timpu` se scurge`n [RELUARE]. =X
• Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu`! =]
• N`am nevoie de diamantele tale Ca sa stralucesc; X
• [O faţă de [PRINŢESA]!
Un corp [INDECENT]!
Şi un stilou`.
Să mă induci în [TESTAMENT]! •

• Frumusetea nu` se masoara.
Ea se apreciaza din vedere :]

.•Nu arunc cuvinte inainte;]
Ca lucruri ce se simt :]
Nu` se spun prin cuvinte`!•

•Profiita de fiecare clipa` =]
Ca`n fiecare paradis =X
Exista cate`o ispita =P•

•te`ai saturat Să'ţi pui viaţa Ca o intrebare.
ţine Capul Sus, Chiar daca doare tare.•.

•De obicei, ii citesc rapid.
Pe cei care`mi Zambesc
Sh` de fapt nu ma inghit;]•

•Ptr. totdeauna el va ramane [VIATA] mea
Voi da totu`, si` daca e sa cad.
Ma voi ridica!;]•
• Inca o data, iar si din nou`, t` fac high cand tuu` t` simti low•
• Cand ai bani toti` sunt
"to family".
• Aduti aminte cand spuneai '' Nu voi fuma. voi fi cuminte ''. Te apasa acum constiinta care inca te mai minte. Sh nu`i nimeni langa tine care sa te alinte.
• Oare. Fara ea ai fii la fel? Da oare. Fara ea te`ai simti altfel? Caci daca e departe, nu te mai simti intreg. Spui : " Pune-o intr-o mie de fete ca tot pe ea 0 aleg.
• Aud vorbe parsive despre Mine. Si continua barfa! Da` cand ajunge la Mine barfa;-x Isi cere scuze t_a_r_f_a.=]
• Xx. [[`ti-ai Luat`o in cap`.
Ce`pacat`!
Acum`esti mai de ***`! winking
. ce s`a intamplat`? surprise
ti-as fi spus`ca te`iubesc`.
da ***`. n`ar fi rimat`! ]] •
• … pentru fanii mei un simplu Te-am pupat si la revedere!
•; x. plang ιn hohote de ras. day єvєryday. auzι bєy.[!? ]. hey! 'tє`n mortιι tєι.[ ].; x•
ღ•°Iubeşcღ•°
• Îţi aduci aminte de ea?! Cât de bine împreună vă stătea.Lumea vă invidia.Luna, şi ea vă admira. Aţi uitat de tot acum. Şi fiecare`i pe alt drum!
• Mi`e dor să te strâng în braţe, să te sărut. Mi`e dor să îmi vorbeşti, mi e dor să te ascult!
• Iubire nu exista, exista doar creduli, iluzii si speranta, si visuri de nebuni!
• Astazi de exemplu vreau sa pierd timpul, astazi nu te iubesc!
• Sunt o fata normala...sunt ceilalti care ma fac sa ma simt speciala.
• N`am crezut ca e normal s'ajungem si noi candva.la final
• Mi`e frica sa iubesc, dar sunt indragostita. Ce ironie!
• Dupa un altu`, tot un altu` vine... Aceleasi replici, acelasi te iubesc. acelasi mi`e dor de tine, te doresc.
• Fara sa vreau, realizez cum imaginea ta, clara odata...Devine transparenta.
• Realitatea nu e niciodata la fel de frumoasa ca visele pe care ti le-ai facut...
• Da, e adevarat. Te-am vrut mult de tot, dar acum nu te mai vreau.
• Si te doare când vezi ca nu`mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.
• Oh all I ever wanted, was to see you smiling!
• Trecutul e istorie.Viitorul fantezie, iar prezentul trece zi cu zi.
• Ma uit la el nici macar nu imi pasa. poate totul ar fi fost altfel daca ar fi stiut sa iubeasca!
• Si pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata.
• Un zambet si indiferenta pot ascunde multe raspunsuri si sentimente.
• Stiu ca nu sunt singura chiar si atunci cand sunt!
• Durerea te'a maturizat, te'a pus pe ganduri! Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri.
• Lasa`te, lasa`te, lasa`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri.
• S`ar putea sa mai fi fost indragostita inainte, dar niciodata atat de tare. deseneaza`ma langa tine.
• Stii nu esti ce`mi doream sa fii!
• Te-am avut si te-am pierdut de atatea ori incat nu stiu daca ai fost vreodata pentru mine...
• As vrea sa te revad, si daca nu cer prea mult. Mi-ar placea sa imi vorbesti ca as vrea sa te ascult.
• Sunt dimineti in care as vrea sa fii in preajma mea... dar cum nu esti. m-am trezit din nou degeaba.
• daca te intrebi ce mai fac, daca iubesc pe altcineva...sa stii ca incerc s-o fac.
• E mai greu decat a fost, si ai simtit pe pielea ta...Cum e sa-ti arate cand, o saruta-altcineva
• Ti-am spus.Nu vreau sa fii doar in trecutul meu ...Caci astfel nu am niciun viitor.si imi e greu.
• Traiesc înca din vise chiar daca multe dintre ele nu's permise!
• Nu-ntelegi, nu este bine, Sa te joci acum cu mine! Nu stiu cum sa iti explic, Ca vorbele tale nu ma ating. :]
• Dar orice ar fi n`am sa te las`! Stiu ca astepti sa fac eu primul pas. Imi zambesti cand te privesc si stii ca ma faci sa te doresc.
• M sincer tot ce-mi doresc, zambetul tau prietenesc.Cu toate ca n-am fost sincera, ti-am zis sincer '' Te iubesc!"
• Nu mai da vorba mai departe. O să auzi ce nu vezi în fapte.Nu mai spune, într`un final.Tot ce auzi e confidenţial.
• Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu indraznesti?
• Parca o parte din tine încet se rupe, când vezi ca'n ochii ei se duc prea multe lupte!
• Priveste-ma`n ochii să`ntelegi. sentimentele pe care nu ştiu să ţi ℓe spun.
• Nu'i aşa, puiule? Ştii că ţin la tine. Din prima clipă ai reprezentat lumea pentru mine!
• Ştii. N`o să uit nimic, n-o să uit nici un moment, nici un zâmbet, nici o privire.Nimic!
• Poate`ai fost singurul pe care l`am iubit cu`adevarat, e simplu`.
• Hai sa mergem undeva sa uitam de tot in seara asta. Poate vreau sa fiu a ta, poate a altuia.
• Cu timpul intelegi ca doar cel care e capabil sa te iubeasca cu defectele tale, fara a pretinde sa te schimbe, iti poate aduce toata fericirea pe care ti-o doresti.
• şi vei privi în ochii mei. eşti liber să crezi şi să simţi ce vrei.
• Poate acum nu ai chef nici să o bagi în seamă! dar dacă mâine dispare, ai să vezi ce mult înseamnă.
• Nu`ţi dori niciodată perfecţiiiunea, exiiistă defecte dupa care alţii înebunesc!
• E fata care stă zâmbind atunci când vii acasă. Şi poţi jura că nu e alta mai frumoasă.
• Pisii.nu fii speriată. dacă vroiam să ţi`l iau il luam de prima dată!
• Fericirea mea e`n privirea ta şi orice aş face nu mă pot feri de ea :X
• De câte ori văd o persoană că zămbeşte îmi amintesc că, acolo, undeva, el încă ma iubeşte.
• Spune repede ce vrei, acu`, hai! Dă-mi un motiv să-ţi dau ce n-ai.
• Cine sunt eu să ma pun în calea ta?! În calea fericirii tale dacă ţie`ţi place aşa.
• În jocul ăsta nu îmi e frică…sunt amantă, iubită şi amică. Poate lumea crede că sunt sora ta mai mică, fără să ştie că eu pentru tine sunt unică.
• Mi-e dor de toate, şi tu de fiecare dată mă dai la o parte`!
• Nu ştiu ce respecţi tu, eu respect alt nivel.Nu oameni ce în momente grele îşi dau "Refresh" la caracter.
• Aude ce vrea`. înţelege numai ce`i convine`. oftică te că nu o doare de tine.
• #. Era ciudat;-s. Dar începeam să mă obişnuiesc. oricum, de răzgândit nu mă răzgândesc [-x
• Poţi să suferi, să disperi sau să trăieşti. Totul are preţ, depinde cât plateşti.
• Rasul ei copilaresc ti-a ramas in adancu' sufletului. e inocenta, dementa, dulce când vrea. şi ar fi putut fi. doar a ta!
• Crezi că sunt o oarecare? Văd că inima te doare!
• Dezamăgirea şi`a făcut prezenţa la un moment dat... Şi-am aflat că nu eşti ceea ce`am sperat să fii.
• Totul. Că e vorba de tine, nu de alţii!
• Poate într`o zi mă vei căuta Şi vei spune tuturor „lipseşte ea"!
• E special ce se întamplă cu noii Avem şi soare Avem şi ploi`!
• Să te schimb nu pot, la tine îmi place tot ce nu suport.
• Doi paşi, aruncă`te de la înălţime, aruncă`te in amintiri când simţi că nu ţi`e bine. : ]
• Tu spui "lasă, va trece tot", dar se întâmplă iarăşi. Atâtea faze de căcat din partea falşilor tovarăşi.
• Şi cineva mi-a spus intr-o seară : O legătură ruptă odată, nu se naşte a-2-a oară!
• Mi-e dor de anumiţi prieteni :X ce-au însemnat mult.
• Şi.toate par amintiri abandonate`n mers!
• # Sunt`clipe si clipe din trecut`care au trecut`sunt momente in care sincer m-a durut`[ ]`sunt clipe care au fost uita-te[ ]`sunt momente in viata in care nu poti `trece peste toate`[ ] #
• Şi uite aşa apare şi dispare câte un sentiment ce dă culoare!
• Ce e dincolo de fata asta stiu doar cei pe care i-am facut sa planga in viata asta.
• Te rog sa zambesti si sa-ti amintesti ca fluturii traiesc doar o zi pe pamant :[
• Tu nu vrei un Logan... vrei un "Mertan"
Cand te faci mare stii bine ca trebuie' sa fii un barosan.
• Ştiu că lumea nu simte. Nu pot lega sentimente de cuvinte.
• Calcă-i în picioare...Arată-le că nu te doare... Spune-le în faţă tot.
• Ştii că cel mai greu ţi-a fost să-i alegi, acum dispar. Când vezi că aproape orice prieten. Se transforma-n adversar.
• Măă super pis pe tinee` Adu`Ţi amiNte ca şi tuu` ai facut`0 când am avut super nevoie` de

| Anaalex520 a răspuns:

♥Mi-e dor sa visez in doi
♥Zambetu meu e iar colorat! Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat -.-"
♥Si cu toate ca a pus punct. spunand ca s-a terminat. sufletul ei iti va sopti in gand: Nu am uitat!
♥" Tu? Miee?! N-ai ce sa-mi dai. De unde dracu inima? Ca n-aii! 0_o
♥Acum cauti melodii sa-ti aminteasca de noi.
Iti pare rau. si mie. Dar nu te vreau inapoi. ***
♥Shhi nu mai regret nimic din ceea ce odata demult m-a facut sa zambesc! Shhi chiar iti multumesc. Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc! ♥♥♥
♥Hai alege. pe care o vrei? Fata care te iube$hte sau tharfa de doi lei?
♥Eu nu am prea multe. dar cate le am le merit.
gandeste-te la mine nu la cartea mea de credit!
♥Ma vrei inapoi? Eu nu, Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut
♥Ai crezut ca faci ce vrei
Dar ai scazut in ochii mei
Daca te purtai discret
Te consideram destept...
♥Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •
♥Uita`te`n ochii` mei, spune`mi cata ura vezi in ei?

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| Claudiaeredit a răspuns:

* Tatal tau sigur e mafiot pentru ca tu esti o bomba.
* Hey sexy, drink pepsy?
* Prea dulce ca sa fiu light
* Mmmmm…ce vad ochii mei? Ce frumoasa si...

VEZI MAI MULTE STATUSURI AICI http://estatusuri.cabanova.com/

Sper sa iti placa *

| annabetu a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| YonelaM a răspuns:

Dar tie iti pare a fi fenomenalTu crezi ca totul se-nvarte-n jurul tau? mai bine ar fi sa calculezi din nou

Tu te mai suporti? eu nu te mai suport!

Ce fac? Cum fac? treaba mea! vz ca prinde invidie pe mine tarfa ta

Nu esti decat o marioneta si iti dai impresii.esti ''vedeta'' ma faci sa rad.esti chiar penibila. dar tu te crezi ''irezistibila''

Aveti calitati aparente sh defecte permanentesunteti fete numite 'curve' dar care va credeti decente

Simpla mea prezenta poate fi fatala uneori Stiu cat ma adorati asta e.ma suportati

Dar eu nu asc ce sp lumea rea nu crd nmc din c sp ea

Multe barfe.Multe tarfe.asa-i viata.cand te apuca greata

Defectele melesunt calitatile tale

[♥]Dacaa`sunt subiect d Barfa`Tu cretinoo esti oo tarfa`[♥"

Fiecare barfa...ma face mai importanta

Te bagi in viata mea cu fiecare secunda...pey normal ca a ta e praf!

Nu e un vis si nicio fantezie E ceea ce se numeste copilarie:X

:X Baietii au balansul lor fenomenal dar intodeauna fetele au rolul principal!

Fetele cuminti nu mai sunt la moda ci fetele fierbinti, ce iau toti baietii in proba:X

Nu vrem fraieri care nu stiu ce sa faca

Ce? nu ti'am sp? astea cuminti s'au dus

As vrea sa fiu un fulg de nea:X chiar daca as trai numai o zi.macar as fi fericita iar apoi as putea muri linistita

Sh pentru ca am fetele langa mine.nu mai am nevoie de tine[:X](

sin nosotros no hay paraíso :X

Tipul de fata care te vrea, dar nu are nevoie de tine

Fraiere. e prea papusa chiar sh fara toc sau fusta

Cn il usuca pe tati de bani? E pustoiaca lui de 16 ani[:X]

Sunt multe ca ele... dar nu toate stralucesc[:X]

'Buna rau!'. asta era in generala acum e fata de liceu, sh e dementiala!

Discoteca toata, se uita cum arata le'ar vrea o data...sa le vada la treaba!

Te vad in fataEsti ca o zdreanta Eu cresc in inaltime... tu ramai pitic de casa! Auzi mult blah.blah.stii numai blah.blah vezi numai blah.blah. crezi numai blah.blah

Dar asta mica promite cica, ca va fi cea mai buna gagica de astazi!

Prietenii sunt acele fiinte care sunt mereu alaturi de tine, nu doar atunci cand isi amintesc:X

Suntem copii, de acum vom fi... Plini de uimire, plini de iubire[:X]

She’s so sexy, she’s so hot Every night she’s breaking your heart

Sh orice ar fi...asa-s prietenii...sh asa vom fi mereu

De ce cand te intrebare ''dc?'' ma intrebi dc te intreb ''dc?''?

Azi n-am chef sa fac nimic, nimic ...si gataa! se poarta vara asta:X

Dar sageata lui Cupidon inca doare Separarea in departare, lasa sufletul pustiu, stiu! Impac'te cu ea cat inca nu e prea tarziu

Crezi ca nu simt? Te uiti insistent la mine si nu'ti pasa ca te mint Iti doresti doar o privireVz in ochii mei iubire:X Adv! Dar nu e pentru tine!

Obsesia asta e de vreo luna...sh zici ca va sta bine impreuna

Pacat ca ignoram pe cei ce ne adora si ii adoram pe ce`i ce ne ignora...pacat ca iubim pe cei ce ne ranesc si ranim pe ce`i ce ne iubesc.

singura diferenta dintre o fata si un Porsche este ca atunci cand distrugi o fata... tati nu te cearta!

In viata nu poti sa ai tot ce. ti doresti :p. Incearca sa zambesti, urmeaza sfatu' : Fii fericit, toate trec, ba da`le dracu'

Nici prea vulgar, nici prea cuminte... dua cu tine ma simt 'high' iubirea face legea:X

Sh cu toate astea... tu stii cel mai bine ca orice ar face, tot la tine vn[:X]

Nu pot sa-mi iau gandul deloc de la tine! Parca as vrea sa fii in fata mea sa-mi spui ca va fi bine.

Visam că DRAGOSTEA e simplă şi trece! Şi că nu te lasă rece când ÎL VEZI CĂ UMBLĂ CU 10!

'' Poate ca asta o sti si tu. Ca dragostea`i o curva tu esti un deja`vu!''

status pe care il am eu acum:E clar ca nu-l auzi cand te iubeste in tacere!

Stiu ce ai vrut de fapt, si stiu ce simti exact, pentru ca si astazi eu raman motivul care te-a schimbat

Mereu imi reprosezi ca sunt rece si rea... dar uiti ca tu m-ai invatat sa fiu asa.

Eu nu am impresii, tu ai impresia gresita.

Lucrurile privite cu dispreț cer multă voință. Cu ușurință poți cauza cuiva suferïnță!

Şi nu ştiu ce să mai spun. Se vede clar că îmi lipseşti, şi îmi vine să mor că tu, nu mai eşti

Sunt incapatanata pentru ca cineva mi-a demonstrat, Ca pot avea orice daca imi doresc cu-adevarat!

Deja iubirea`i demodata` Baietii vor asa` deodata. Parem 0 prada` prea usoara! fetelor` Sa nu cedati din prima seara!"

D`abia astept ziua`n care vei veni, plangand la mine spunandu`mi: Iarta-ma! Iar Eu iti voi spune : Sa te ierte Ea. Tu pentru mine ai fost doar o Greseala Pa!

prin zambetele tale am invatat sa zambesc si prin lacrimile tale am invatat sa iubesc.Acum cuvintele tac. Stiu ca ti-am cerut prea mult. cum asi putea sa uit prima atingere.primul sarut

Poate am stat deoparte, poate, cand ai fii vrut sa-ti fiu aproape...Si poate acum pe strada in loc de "Buna" sa`mi spuna: "Poate acum te-as fii tinut din nou de mana"!"

. Cateodata imi pierd cumpatul, ma enervez atat de tare.nOrOc K zambesti frumos, ma faci sa rad in secunda urmatoare.

Am facut greseli dar nu am facut din asta un secret, tocmai pentru ca nu le regret! stiu ca nimeni nu e perfect, sunt doar perfect atent sa nu le repet!

Indiferenta, in acelasi timp atenta, sunt precauta de lumea prefacuta

Nu vreau averi, vreau doar un baiat care sa ma sune sa`mi spuna: Ai grija de tine iubita, te pup, noapte buna!

Traiesc intr-o Lume Perfecta. Fiecare Produs are`o Eticheta.•

Mi`e dor să te strâng în braţe, să te sărut. Mi`e dor să îmi vorbeşti, mi e dor să te ascult!

Mi-e dor de anumiţi prieteni :X ce-au însemnat mult

Spui cuvinte mari, că îmi eşti prieten frate?! bwăă, nu cuvinte vreau, eu vreau fapte

Orice film, prietena, sau carte, sa-ti povesteasca despre mine inca o parte. De lucrurile bune, daca n`o sa mai fiu, sa iti dai seama dac`o sa fie prea tarziu

Acum, totuşi dup-atâta timp încă mi-e dor. şi dor. unele momente încep să cred că niciodată nu mor.

Stiu ca ma adori, Ce caut in mintea ta? Oare ce`ar spune prietena ta?

Dar Eu` zambesc. Caci drogul nu-l mai i`au! Te am in fata mea. Si totusi`. nu te vreau`

Dozeaza-ti esenta in cuvinte, cedeaza-ti orgoliul si nu-i purta trecutului doliu

Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti •

Imi place, chiar dacă nu mai găsesc unele cuvinte. Îmi place cum spui tu aşa " să fi cuminte!"

Teoretic, te ador; x.Practic,te iubesc!

Sentimentul nu dispare ca vacanta de vara. Uneori e mai nociv ca fumul tras dintr-o tigara. :-X

Fotografiez sclipiri de pleoape. Creez album pictat de noapte. Imi dai sperante ca va fi bine. Imi dai sperante ca te am pe tine.

Intre noi era chimie, acum e matematica, imi faci numai probleme!

Vrei sa-ti spun ce gandesc?! n`am cum sa te mint. dar stii...sentimentele nu se spun. ele se simt

Jucându-te cu sufletul cuiva, nu-i o glumă. E ca la meci, ocaziile se răzbună.

Viata ne-a facut pe toti actori râdem sau plângem la comanda, mimam fericirea, tristetea, respectul, ura si chiar dragostea.

Încheie niste etape. Nu din orgoliu, din neputinta sau mândrie, ci pur si simplu pentru ca acel lucru nu se mai potriveste cu viata ta'

| YonelaM a răspuns:

1.Priveste-o in ochi si observa ca nu minte! Invata s-o cunosti dupa ceea ce simte!

2.Ma pierd cand vad privirea ta si romantica si rea Oare simti si tu la fel cand ma privesti asa?

3.Nu-mi pasa de ei! Nu-mi pasa ca ai gresit prea mult! Spune-mi ca si tu simti la fel si hai s-o luam de la-nceput!

4.Cand iesi fara ea nu te controleaza, nu te suna. Tu stii ca te iubeste dar nu vrea sa ti-o spuna.

5. O arde-n tendinte si mereu cu stil. Ea ramane fata ce-o visai inca de mic copil

6. Ochii mei ascund secrete ca jurnalul unei fete!

7.Si motiv daca-s avea cu tine nu m-as certa!

8.Asa micuta cum spui tu ca e Pastreaz-o langa tine ca ea te iubeste

9.Si tine minte bine ca intre noi a fost o frumoasa poveste de iubire!

10.Si nu se schimba des, poate chiar deloc, dar stie mereu cum sa ma faca sa ma-ntorc!:*

11. Poate azi e greu, poate maine e mai bine, dar eu mereu voi ramane langa tine!

12.Zambesc ca asa imi sta mie cel mai bine, zambesc pentru ce am simtit si simt pentru tine! Zambesc pentru amintiri ce au renascut.Zambesc ca e totul ca la inceput!

13. Fata e beton, da fata e beton Nu merge la ea decat daca esti campion \:d/.

14.Zambesti si simti ca traiesti ca ai la cine sa te gandesti.

15.→ Vreau sa nu te bag in seama, sa te ignor, dar nu pot. E ca si cum ai spune inimii :"nu mai bate, stop!"
16.→ Am Aflat Mai Demult Ce Inseamna Sa Te Doara, Am Gresit Si Am Iertat.Si N`ar Fi Prima Oara! Am Invatat Sa Mint, Sa Ma Ascund Dupa Cuvinte.Am Invatat sa Tac Si sa Fiu Mereu Cuminte

17.Am pus suflet in cateva momente.De azi stop sentimente! O sa rad, o sa traiesc, dar fara sa iubesc! Dar mereu, nu uita, vei ramane special in viata mea!

18. pun preţ pe ce contează! am motive să zâmbesc. Alerg, am vise şi caut să mi le împlinesc.

19.Lumea in care ma invart va ispiti mereu si poate voi gresi din nou. Eu nu fur inimi, LE PRIMESC CADOU!

20.Recunosc! m`am prefacut, dar am ajuns unde am vrut si am tacut cand am plecat si am zambit ca a meritat

21.Nu pot sa te uit, mi-ai intrat in gand.Acum tot ce mi-a ramas e sa rad sau sa plang

21.Nu spui nimic, dar stiu ca ti`e greu. Acelasi lucru se intampla si`n sufletul meu

22.Priveste minciuna frumoasa la inceput! Arunc`o in ghena si zi "a disparut"!

23. O vipera ca ea cand te-a muscat. Ii dai tot ce iti cere.Pe pilot automat!

24. Aveam caractere imbibate`n orgoliu, de asta acum momentelor de vis le purtam doliu!; x

25.Nu e nevoie de ura ca sa intelegi mesajul meu.Nu e nevoie de cuvinte ca sa vezi ce zic eu.Caut un nou inceput caci tu ramai amintirea.Citeste asta printre randuri atunci cand imi vezi privirea!

26. Daca iti va fi dor de mine.Linisteste`te! O sa-ti treaca! Poti privi in ochii mei, dar in sufletul meu Niciodata!

27."# Nu arunca nici o vorba'n vant.Traieste intens fiecare cuvant :]`! #

28."# Vreau mai mult decat promisiuni si cuvinte goale`. vreau fapte si lucruri reale`!

29. Te iubesc si tu o sti :X Never te-as dezamagi; x!

30."Daca totul pentru tine a fost un simplu joc n`ai stiut ce e bine [-x nu plang, o viata am si n´o s´o pierd plangand!

31. Dragostea e un sentiment ciudat. M`a facut sa visez neincetat.

32.Nu astepta prea mult sa-i sp cuiva ceea ce simti. Spune-i astazi.Maine s`ar putea sa fie prea tarziu.

33.Nu am incetat niciodata sa te iubesc; am invatat doar cum sa traiesc fara tine.

34.Nu am putere sa mai cred Cand spui ca tii la mine. Din zi in zi mai mult imi pierd Increderea in tine

35.In tine'aveam incredere! Dar te'ai vandut prea repede.

36. Fete cuminti, asta vor baietii rai e clar! Baieti rai, asta vor fetele cuminti in general!

37.Stii. Ai ambalaj misto dar continutul e infect!

38.Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura.

39. Ce vrei? N-am fost avocati ca sa incepem cu Dreptu`!:*

40.Incredere e un lucru mai greu de oferit! Dar pentru tine fapta e pan’ la infinit!; x

41.Pastreaza inocenta necesara! Lasa ura sa dispara!

42.Iti zambesc! Crezi ca mi-e bine. Dar nu stii ce inseamna suferinta pentru mine!

43. A doua oara numai fac. Mi-am bagat mintile-n cap. Nu pot fi ceea ce ai visat!

44.Acum’ vreau pe altcineva, poate gresesc asa. Vreau sa schimb ceva.Si am inceput cu EL`!

45.Cine te iubeste, te cauta`. Cine te vrea, iti spune. Cui ii este dor de tine`, te suna. Cui nu`i pasa. E simplu!:*

46.Ai o fata.Nu o lasa ca tine la tine. Te iubeste :X. Si tot ce face, face pentru tine.

47.Niciodată nu te voi trada de tot, deşi te-am tradat si te voi trada la fiecare pas!

48.>>Poate n`am vrut sa te uit intentSionat`, Dar din pacate, asta ai cautat!

49.Stiu ca am facut ce am visat Si inca nimeni si nimic nu m`a impiedicat!

50.Shi va fi bine.Caci toata lumea stie cine e ea si o asteapta.Sa revina cum era odata!

51. Ultimul meu cuvant, pe cuvant, e o directa: Ramai tu cu tine, faceti o pereche perfecta!

52.De data asta nu te mai pot ierta.Si oricum inapoi nu mai pot da.Imi pare rau pentru tine, dar e mai bine pentru mine!

53.Asta e ultima` noapte de dragoste. Tu faci pe victima, eu imi zic: Asta e!

54.Stii cum se spune prin batrani.Atunci cand nu pretuiesti pe cineva si pierzi.Incepi sa il iubesti.

55. E timid. Ii e greu sa iti spuna. Ca pentru EL ~. Thu Esti cea mai buna!

| Like_Cojoc_1999 a răspuns:

Sorry amice am abia 14 ani si am fost parasit de 14 ori

| DianaAndreeaDeea explică (pentru Like_Cojoc_1999):

Si ce im spui mie ca ai fost parasit tu de 14 ori? Nu asta am intrebat eu si sincer nu ma intreseaza viata ta personalawinking