Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2756871intrebari
Cupio.ro
Ultimele intrebari
Cupio.ro
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
18 Sep
SATI 271.795AFISARI
142.744VIZITE
128.153V. UNICI
18 Aprilie 2012
DianaAndreeaDeea intreaba:

Hei TPU vreau si eu niste statusuri pentru fete care se prefac ca sunt cuminti. Funda cele mai multe.

Si as mai vrea niste statusuri pentru fete satene cu ochii caprui.

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    5 August 2012 23:44
    Naomi14 a răspuns:

• Şi-mi pare rău că s-a terminat aşa. Eu chiar aveam nevoie de prietenia asta.
    • Nimeni n-o să ne oprească, atâta timp cât incercăm, avem mereu o şansă. Nu-ţi fie frică, lasă visele să se împlinească. ♥
    • © Si cateodata pur si simplu nu pot sa tac din gura...
    • ♥Daca sunt zile cand ma prefac ca nu vad minciunile, si cred anumite cuvinte,o fac ori din dragoste,ori din indiferenta.
    • Sincer, preferam mai degrabă să nu cunosc unele persoane.
    • Am jucat după regulile care îi făceau pe alți fericiți, dar nu și pe mine.
    • Stiu, vreți să schimbați multe. Dar nu vedeți că tot ce faceți, vă face sa fiți târfe!
    • Îmi desenez un curcubeu când totu-n jur e cenuşiu. Că poate, mă trezesc cu el pe cer şi ştiu că-i prea devreme să fie prea târziu.

• Păreţi frumoase, aproape culte. Atât de proaste şi din ce în ce mai multe!
    • Rămâi aşa cum eşti acolo în lumea ta. Nu vrei să schimbi nimic, atunci nu mai schimba!

• Fumul te ameţeşte, ce bine, ameţit te vreau lângă mine. Cu vorbe frumoase nu ţine! Taci, că-ţi stă mai bine!

• Uneori e greu să treci singură prin toate chestiile, și să ții totul în tine pentru că ți-ai pierdut încrederea în toți.

• Ştii ce? Poţi să te evapori. Îmi faci un bine.
    • Niciodată n-am umblat după noroc.Şi dacă am vrut să iasă fum, am ştiut unde să dau foc
    • Şi plouă din ochii tăi, dar totuşi e uscat obrazul tău, că ti-e prea frică să schimbi ceva, că dacă iese rău?
    • Ca orice basm, începe cu "a fost odată"! Un băiat şi-n gândurile lui mereu aceeaşi fată!
    • Oricine te poate face să zâmbeşti sau să plângi, dar e nevoie de cineva foarte special care îţi împrumută un zâmbet de-al lui când deja ai lacrimi în ochi.
    • Şi imi pare rău de tot ce s-a întâmplat, ştii bine.Cel mai mult îmi pare rău că am pus suflet pentru tine!
    • Cum este mai bine? Cu minciuna care ne...

• 6 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 18 Aprilie 2012 21:39
    1Nu sunt ceea ce par, par un ingeras dar crede-ma, sunt un drăcuşor.
    2.Si parui-i castaniu i se reflecta parca in ochii ei caprui
  • 10 August 2012 23:20
    Naomi14 a răspuns:
    • Mi-e dor de noi. La mine e soare afară,dar în suflet ploi.
    • # Deci dacă pleci închide uşa că-i curent.
    • Mă contrazic în afirmaţii,dar din asta reiese că nu există adevăr şi nici minciună,ci doar interese!
    • Dacă nu prind trenul spre rai,iau avionul!
    • Vrei atenţie?! Fă-te semn de circulaţie!
    • Încearcă să înţelegi că nu vreau să pleci!
    • Chiar aş plânge pentru tine,dar îmi curge rimelul!
    • Un om de succes este acela care poate construi o fundaţie cu cărămizile pe care alţii le aruncă în el!
    • Sunt o copila ciudată,ce vrea mereu să fie mereu îmbrăţişată!
    • Iartă-mă că te credeam atunci când îmi ziceai:"Eşti importantă!
    • Minciuni, promisiuni cu grămada, m-am resemnat. Credeam că s-a terminat, toţi m-au refuzat.
    • Cum poţi spune stropilor să nu cadă când există ploaie, cum poţi spune frunzelor să nu cadă cand exista vânt, şi cum îmi poţi spune mie să nu mă îndrăgostesc când exişti tu?
    • Ma uit in spate,te vad,parca mai ieri eram doi copii mana de mana prin parc,ce ciudat,de ce toata treaba asta s’a terminat?
    • © Acum,am nevoie de cineva care să fie alături de mine cu o vorbă bună...
    • @ Dacă nu te caută, înseamnă că nu-ţi simte lipsa!
    • ‎@ De multe ori,persoanele care te judecă – sunt cele care-şi doresc să fie în locul tău.
    • Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea. ♥
    • Moartea nu e trista. Trist este faptul că mulţi oameni nu trăiesc cu adevarat.
    • Ca orice copil exista moment in care nu intelegi ce se petrece
    • La locul potrivit,la momentul potrivit, MAGICUL se intampla.
    • Chiar daca unii nu ne lasa sa traim, privim inainte si ironic le zambim.
    • Fii pur si simplu SURD cand cineva iti spune ca nu`ti poti realiza visele.
    • Traiesc o poveste si visul e culoare!
    • Am prea multe defecte, in fata acelora care se cred "PERFECTE"
    • ...
  • 18 Aprilie 2012 21:43
    YonelaM a răspuns:
    Dar tie iti pare a fi fenomenalTu crezi ca totul se-nvarte-n jurul tau? mai bine ar fi sa calculezi din nou

Tu te mai suporti? eu nu te mai suport!

Ce fac? Cum fac? treaba mea! vz ca prinde invidie pe mine tarfa ta

Nu esti decat o marioneta si iti dai impresii.esti ''vedeta'' ma faci sa rad.esti chiar penibila. dar tu te crezi ''irezistibila''

Aveti calitati aparente sh defecte permanentesunteti fete numite 'curve' dar care va credeti decente

Simpla mea prezenta poate fi fatala uneori Stiu cat ma adorati asta e.ma suportati

Dar eu nu asc ce sp lumea rea nu crd nmc din c sp ea

Multe barfe.Multe tarfe.asa-i viata.cand te apuca greata

Defectele melesunt calitatile tale

[♥]Dacaa`sunt subiect d Barfa`Tu cretinoo esti oo tarfa`[♥"

Fiecare barfa...ma face mai importanta

Te bagi in viata mea cu fiecare secunda...pey normal ca a ta e praf!

Nu e un vis si nicio fantezie E ceea ce se numeste copilarie:X

:X Baietii au balansul lor fenomenal dar intodeauna fetele au rolul principal!

Fetele cuminti nu mai sunt la moda ci fetele fierbinti, ce iau toti baietii in proba:X

Nu vrem fraieri care nu stiu ce sa faca

Ce? nu ti'am sp? astea cuminti s'au dus

As vrea sa fiu un fulg de nea:X chiar daca as trai numai o zi.macar as fi fericita iar apoi as putea muri linistita

Sh pentru ca am fetele langa mine.nu mai am nevoie de tine[:X](

sin nosotros no hay paraíso :X

Tipul de fata care te vrea, dar nu are nevoie de tine

Fraiere. e prea papusa chiar sh fara toc sau fusta

Cn il usuca pe tati de bani? E pustoiaca lui de 16 ani[:X]

Sunt multe ca ele... dar nu toate stralucesc[:X]

'Buna rau!'. asta era in generala acum e fata de liceu, sh e dementiala!

Discoteca toata, se uita cum arata le'ar vrea o data...sa le vada la treaba!

Te vad in fataEsti ca o zdreanta Eu cresc in inaltime... tu ramai pitic de casa! Auzi mult blah.blah.stii numai blah.blah vezi numai blah.blah. crezi numai blah.blah

Dar asta mica promite cica, ca va fi cea mai buna gagica...
  • 18 Aprilie 2012 21:52
    YonelaM a răspuns:
    1.Priveste-o in ochi si observa ca nu minte! Invata s-o cunosti dupa ceea ce simte!

2.Ma pierd cand vad privirea ta si romantica si rea Oare simti si tu la fel cand ma privesti asa?

3.Nu-mi pasa de ei! Nu-mi pasa ca ai gresit prea mult! Spune-mi ca si tu simti la fel si hai s-o luam de la-nceput!

4.Cand iesi fara ea nu te controleaza, nu te suna. Tu stii ca te iubeste dar nu vrea sa ti-o spuna.

5. O arde-n tendinte si mereu cu stil. Ea ramane fata ce-o visai inca de mic copil

6. Ochii mei ascund secrete ca jurnalul unei fete!

7.Si motiv daca-s avea cu tine nu m-as certa!

8.Asa micuta cum spui tu ca e Pastreaz-o langa tine ca ea te iubeste

9.Si tine minte bine ca intre noi a fost o frumoasa poveste de iubire!

10.Si nu se schimba des, poate chiar deloc, dar stie mereu cum sa ma faca sa ma-ntorc!:*

11. Poate azi e greu, poate maine e mai bine, dar eu mereu voi ramane langa tine!

12.Zambesc ca asa imi sta mie cel mai bine, zambesc pentru ce am simtit si simt pentru tine! Zambesc pentru amintiri ce au renascut.Zambesc ca e totul ca la inceput!

13. Fata e beton, da fata e beton Nu merge la ea decat daca esti campion \:d/.

14.Zambesti si simti ca traiesti ca ai la cine sa te gandesti.

15.→ Vreau sa nu te bag in seama, sa te ignor, dar nu pot. E ca si cum ai spune inimii :"nu mai bate, stop!"
    16.→ Am Aflat Mai Demult Ce Inseamna Sa Te Doara, Am Gresit Si Am Iertat.Si N`ar Fi Prima Oara! Am Invatat Sa Mint, Sa Ma Ascund Dupa Cuvinte.Am Invatat sa Tac Si sa Fiu Mereu Cuminte

17.Am pus suflet in cateva momente.De azi stop sentimente! O sa rad, o sa traiesc, dar fara sa iubesc! Dar mereu, nu uita, vei ramane special in viata mea!

18. pun preţ pe ce contează! am motive să zâmbesc. Alerg, am vise şi caut să mi le împlinesc.

19.Lumea in care ma invart va ispiti mereu si poate voi gresi din nou. Eu nu fur inimi, LE PRIMESC CADOU!

20.Recunosc! m`am prefacut, dar am ajuns unde am vrut si am tacut cand am plecat si am zambit ca a meritat

21.Nu pot...
  • 5 Mai 2013 14:38
    Like_Cojoc_1999 a răspuns:
    Sorry amice am abia 14 ani si am fost parasit de 14 ori
    1 Iulie 2013 12:07
    DianaAndreeaDeea explică (pentru Like_Cojoc_1999):
    Si ce im spui mie ca ai fost parasit tu de 14 ori? Nu asta am intrebat eu si sincer nu ma intreseaza viata ta personalawinking
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)