| Bubba_Hubba_1997 a întrebat:

Hei TPU happy. Vreau si eu statusuri scurte pentru facebook la pagini cu statusuri. dar vreau sa fie scurte si frumoase puppy dog eyes.

Funda la rapsunsul care imi place. >; dd

Răspuns Câştigător
| Mădă02 a răspuns:

Când ma uit în oglindă mă văd tot mai trecut,
înainte foarte mic acum un copil adult

De multe ori mă-ntreb, oare cât o sa mai ţină, Oare câţi or să plece şi-or să vină?

Sunteți cei mai buni frați, fără semne de-ntrebare... Da' eu nu sunt cea mai bună soră, și-asta ma doare.

Mai am atâtea de făcut! Tată, nu mă lua la Tine... Da dacă îi iei pe cei din inima mea, ia-mă și pe mine!
.

Poate fizic mai exist, da' sufletu' mi-e între scânduri.

Dar e în zadar să mai visezi când vezi că asta ți-e soarta.

Câteodată tăcerea e mult mai importantă decât cuvintele.

Ar fi prea simplu să sufli;
şi într-o clipă să dispară toate grijile

Nu ştiu dar;
cei care spun una şi fac alta îmi par. ridicoli.

Sunteţi prea mulţi cei care-mi ştiu numele;
şi prea puţini cei care-mi cunosc povestea

Doare când cineva te dezamăgeşte, nu?
Atunci tu de ce îi dezamăgeşti pe ceilalţi?

A ierta nu înseamnă a uita.
Cum a uita nu înseamnă a ierta.

Şi am învăţat o chestie.
Cu cât încerc să-mi planific viaţa, cu atât mai repede se dărâmă visele mele.

Ajungi să cunoşti cu adevărat o persoană;
atunci când o laşi să decidă singură.

Viaţa mea nu se opreşte la o dezamăgire din dragoste.
Chiar dacă acum îmi este greu, voi triumfa într-o bună zi.

A doua şansă;
o merită doar cei care n-au completat-o bine pe prima.

« Calitatea;
contează mai mult decât cantitatea

Toţi spun că oamenii vin şi pleacă dar adevărul este altul.
Ei nu pleacă, doar schimbă rolurile în viaţa ta.

Vezi tu` toate trec, chiar dacă rămân semne.`. şi orice Semn se vindecă după o vreme[] \:d/"

Intoarce clepsidra, da timpul inapoi, Nu voi mai sta in ploaia ta de vorbe, plina de noroi

Las'o sa cada, sa se raneasca, sa plangaa, sa simta ca traieste! Caci stii mai biine ca toti, ea intr'un sfarsit, mereeu zambestee

!`~! Poţi sa ai tot ceţi-i doresti, dacă stii ce sa alegi~]];-x!~!

Zambetul dureaza o clipa, dar amintirile, o viata intreaga.

Du-te la ea, poate tie mai bine!

Nu te grăbi s`arunci tot ce iubeai odată!

Gelozia nu este nimic altceva decât teamă. Teama că nu eşti important pentru persoana iubită.

Trebuie să ai motive puternice ca să spui "urăsc".
Dar nu trebuie să ai niciunul ca să spui "iubesc".

De ce sunt atâtea reguli despre cum trebuie să te comporţi cu "acea persoană"?
Până la urmă, tot la o poveste de dragoste se rezumă şi la aceleaşi cuvinte. Nimic nou sub soare. ^_~

Ne place să ghicim ce este în sufletul altora, dar nouă ne este teamă să pătrundem într-al nostru.

Mă vorbesc toţi de parcă mă cunosc
Fără să ştie cine sunt sau nici măcar cine am fost.

Omul învață din greșeli. Dar oare când greșește învaţă?!

Dacă am trecut peste, nu înseamnă că nu îmi mai pasă.
Doar că nu mă mai întorc de unde am plecat. ♥

Prefă-te supărat, îi răneşti pe ceilalţi. Prefă-te fericit, te răneşti pe tine.

Întotdeauna îmi scriu o poveste în minte.
De cele mai multe ori, este cu tine ^_^

Doar pentru că ea este frumoasă asta nu înseamnă că tu eşti urâtă.

Cuvântul "Bună" a fost şi va fi mereu tratamentul împotriva singurătăţii.

Acasă este acolo unde te pot strânge în braţe.

Nu-mi spune că ţi-e dor de mine când nici măcar nu vorbeşti cu mine.

Aş prefera să aud "Nu îmi placi" decât să fiu ignorată fără să ştiu motivul.

Îţi spun să fii tu însăţi şi după te judecă.

La modul cel mai serios trebuie să mărturisesc.
Îmi este aşa dor de vacanţă.;(

Dragostea este cea mai severă formă de afecţiune şi cea mai dulce tortură.

Trăieşte pentru ceva sau mori pentru nimic.

Unii oameni sunt prea laşi ca să îşi urmeze visele.
De aceea încearcă să te descurajeze si pe tine. ~.~

Îmi lipseşte foarte mult zâmbetul tău. Dar...al meu îmi lipseşte parcă mai mult.

Caut a-i răspunde inimii, dar până la urmă ajung să rămân fără cuvinte.

O clipă de neatenţie poate nărui totul.
:'(

Întotdeauna acolo este o persoană care va căuta pe cineva exact ca tine.

Ştiam că se va sfârşi când nici măcar nu începusem.

Se zice că inima doare dar sincer, tot corpul şi toată fiinţa mea mă dor.

1. De câte ori trebuie să fii rănită ca să înţelegi că este timpul să te desprinzi de tot?

Într-o relaţie adevărată, cealaltă jumătate îţi este şi cel mai bun prieten.

Pe minut ce trece, realizez ce mult s-a degradat societatea.

Ce s-a întâmplat până la urmă între noi? Ai fost aici, acum nu mai eşti.
Iar mie îmi este dor.

Ignoranţii nu vin niciodată singuri.
Iar cei cu care vin sigur vor avea o gură mare ~.~

Momentul acela când începi să vorbeşti dar în camera respectivă se face linişte.
Iar tu taci doar pentru că nu vrei ca ceilalţi să te audă.

Da, sigur eşti singurul care a suferit la viaţa lui.
Iar peste 2 săptămâni eşti în regulă din nou. ~.~

Mă sperie ideea că nu mai există relaţii de durată ci doar de 2 săptămâni.

| Bubba_Hubba_1997 explică (pentru Mădă02):

Hei.nu stiu de ce dar nu pot sa. ti dau fundapuppy dog eyes. thinking cand o sa pot. o sa. ti dau.
Multumesc pentru statusuri :*

20 răspunsuri:
| Izomer a răspuns:

Omu`nvata din greseli, dar oare cand greseste invata?winking

ti-am promis ca voi fi bine, doar ca nu azi. Poate de maine!

Idle for 1 Century, 9 Years, 8 months, 21 days, 11 hours and 34 minutes. Nu`ss happy

Totul merge-n contratimp happy e ca o piesa fara ritm.

Cu actoria asta, sa te duci la Hollywood. laughing

Decat sa-mi, pierd filmu, plec primawinking

Astepti o schimbare ca pe o zi de varawinking

Nimic nu e nouwinking

O stea ai avut love struck si, si pe aia ai pierdut-o

Oficial imi merge bine…neoficial e jale! laughing

. # Timpu` se scurge`n [RELUARE]. =X

Decat sa le dau satisfactie celor ce vor sa ma vada cazand mai bine ma daram singura;] Sh`o sa cad razand! =]

Secretuu este sa risti, sa te simti binee sh`sa castigi!;*

[~_~] See the world in a pink way.; X

E mereu cu zambetul pe buze big grin nu se streseaza, nu prea o intereseaza ce urmeaza. love struck

Daca A reprezinta succesul in viata, atunci A este egal cu x plus y plus z. Munca reprezinta x; y inseamna joaca; iar z - sa stii sa-ti tii gura. angry

Nu stiu ce respecti tu,. eu respect alt nivel.Nu oameni ce în momente grele îsi dau "Refresh" la caracter. / : )

Te bagi in viata mea cu fiecare secunda...pai normal ca a ta e praf! *;

Nu e un vis si nicio fantezie. E ceea ce se numeste copilarie! love struck

Te-ai convins ca-i un vis. dar fara culori! happy

Zambeste, da play si porneste! Zambeste si arata-le ca nu iti pasa. love struck

Oricat mi-ar pasa mie, altora nu le pasa.|

Ti-am promis... ca intr-o zi o sa ma tin de promisiuni. big grin

Sa se schimbe lumea pentru mine. Eu nu am de gând >; d!

Singura, dar intotdeauna cu cineva!

Ai o multime de motive dar de fapt n-ai nimic. laughing

Secretul e sa risti...sa te simti bine si sa castigi! love struck

I've become so numb, I can't feel you there. >; d

->Chiar nu e treaba ta!

Its' time for... I don't care, ok?

Zambeste, maine poate fi mai rau!

Ea nu e ca restul`ea e pur si simplu ea.

Mai ti minte cand scriam I love you, pe trotuarrr? love struck

Daca nu vrei un raspuns sarcastic, nu-mi pune o intrebare stupidawinking big grin I don't want to see

Zambeste chiar daca ai sa cazi, chiar daca soarele apune si azi!

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| jacobtim44 a răspuns:

Fac cinste plateste vecinu! "
Ma joc cu o grenada…psst… mi-a cazut cuiul pe jos… "
Pauzele lungi si dese… cheia marilor succese! "
Noaptea am cosmaruri pentru ca dor cu tine in pat! "
Du-te lent si vino... http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| Anaalex520 a răspuns:

- Ca tine gasesc si in RECYCLE BIN...Ca mine nu gasesti nici pe GOOGLE

- In padurea cu alune aveau casa 2 pitici...Vine Cioaka si le spune daca Elodia e aici?

- Cine se trezeste de dimineata…casca toata ziua

- Cand stapanul nu-i acasa, sar pe geam si intru in casa.

- O sa mori bah puta ascultandu`l pe gutza…

- Draga esti de milioane…i-a 50.000 si du-te...

- Dansez pe sarma DND

- Femeile...sunt ca locurile de parcare : cele bune sunt okupate iar cele libere sunt pentru handicapati.

- Numar oile de pe mess; daca te-am sarit, esti kapra! Mai stai o data... :D

- Astazi… am aflat ce e Iubirea :X …..MAINE…. afli tu ce-i despartirea.

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| annabetu a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Flori4Lori a răspuns:

-->You never know what you may see when you turn around!

-->To love someone is to see a miracle invisible to others...

-->Express yourself!

-->There are moments when your heart says right and your mind says left!

--->Se pare ca oamenii te percep altfel decat te vezi tu in oglinda

-->One and only!

-->Let go of what's gone. Appreciate what still remains. Look forward to what's coming next.

-->Beauty is how you feel on the inside and it reflects in your eyes.

-->Those who danced were thought to be insane by those who could not hear the music

-->Don't wait for someone to bring you flowers..Plant your own garden and decorate your own soul.

-->"I don't even have a picture of him. He exists now only in my memory."

-->Beauty is not in the face; beauty is a light in the heart.

-->If you don't built your dream, someone else will hire you to build theirs.

-->I'm not alone. I have me, myself and I.

-->You gotta get up and try, try, try.

--> Keep your head up.Nothing lasts forever!

-->Close your eyes and make a wish.

-->Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect -and I don't live to be- but before you start pointing fingers... make sure you hands are clean!"

-->Esti omul meu preferat din toti oamenii pe care îi cunosc!

-->We have to look for the facts, not words

-->(nu fi trist, nu fi suparat, si Frankentein era urat)

-->You're my precious little lady...the one that makes me crazy:X:X:X

-->Tell me where is the love. Or I belived in a lie? Tell me what do you feel when you look in my eyes

-->Nimeni nu poate sa ma acuze ca iti provoc zambetul pe buze

-->Take me to a place where doors are open A place where no one's broken

-->Zambesc pentru momentele frumoase, zambesc pentru ca iubesc, zambesc pentru cei ce imi ofera un alt zambet!

-->I love the way you smile

-->In spatele oricarui invingator sta cineva care spune : 'am incredere in tine'

-->I'm a lover, not a fighter, but I fight foe I love

-->Hello! I didn't mean to interrupt your scrolling, I just wanted to say that you're beautiful

-->Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth.

-->She looked back in her life and realised... everything that happened only made her stronger

-->You say we dream too big. We say you think too small

-->Nobody deserves your tears, but whoever deserves them will not make you cry.

-->Ma-nveti cum sa plang, ma-nveti cum sa rad, ma-nveti sa ma bucur pentru ceea ce sunt!

-->Si daca imi place sa fiu mai nebuna, ce?

-->Nobody can ever take your place

-->Eu traiesc doua vieti diferite sti tu prea bine, Una cand sunt singur si una cand sunt cu tine

-->Sick of crying. tired of trying.Yes! I`m smiling! But inside I`m dying...

-->Poate chiar sti ce zic sau poate o iei in gluma, Dar sunt legat de tine exact ca un creion de guma

-->Sunt multe ca ea, dar nu toate stralucesc.

-->Si mai e ceva: "Stii ca iarna, tu, esti vara mea!"

-->A smile doesn’t cost anything

--> Be the change you want to see in the world!

-->be serious but still have a little fun with it

-->Dacă voi cădea în incercarea mea de a-mi îndeplini visele...Nu-i nimic. Pentru că voi invăţa din nou să zbor.

Sper sa-ti placa. Eu le ador!

| Valy_Furtuna_1991 a răspuns:

Vreau dideo

| nathalyamorena a răspuns:

Nu fii siret, ca te fac fundita!

| Kercsuj_Attila_1977 a răspuns:

Da imI place