| EllaElly123 a întrebat:

Am fost intr-o relatie la distanta aproape un an. Intre timp,a aparut alt baiat cu care am inceput sa ma inteleg bine,iar acum recent mi-a spus ca ma iubeste. Stam in fiecare zi impreuna,e foarte ok. Dar pur si simplu simt ca nu pot trece peste acea relatie la distanta, inca il iubesc pe acel baiat enorm de mult. Simt ca daca ar fi langa mine ar fi totul atat de perfect. Dar nu e. Si nu stiu ce sa fac. Voi ce ati face? La ce ati renunta?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-aveti nicio sansa sa gasiti un mod e a locui in acelasi oras? Facultate in acelasi oras ceva? Discuta cu acel baiat acest aspect si daca chiar nu aveti nicio posibilitate sa fiti in aceeasi locatie, eu zic ca nu merita.

| EllaElly123 explică (pentru Adry05):

El imi tot zice ca isi doreste din tot sufletul sa fim unul langa altul si va face tot posibilul sa fie asa, ca va veni la mine. Dar nu e nimic sigur.

| OldSoul a răspuns:

Cat timp o peroana nu e langa tine nu-ti poti da seama cum e cu adevarat, in spatele calculatorului putem pare cum vrem noi, dar in realitate, gesturile te tradeaza.
Plus ca in acel timp el poate vorbi cu tine, si sa mai fie si in real cu inca doua trei fete.
Eu zic ca cel mai bine ai renunta la relatia la distanta, sau cel putin ai putea incerca o relatie cu tipul cel nou.