| Lisaaaaaaaaaaa a întrebat:

Heii, cum imi dau seama ca un baiat ma place?
Prima oara cand l-am vazut (m-a vazut)
Facea gesturi gen: Se juca cu parul meu, vroia sa stau cu el pe banca sa ma ia in brate, cand imi era frig vroia sa-mi ofere haina lui, cand ma vedea trista vroia sa ma inveseleasca, unde vin eu vine si el, se uita insistent la mine etc.
Si eu il plac, dar mi-e rusine vreau sa faca el primul pas.
Cum sa reactionez sa ii dau de inteles ca il plac
Sau fac eu primul pas?
Ajutati-ma va rog sunt un pic indiferenta, ca poate nu place si nu vreau sa ma refuze, va durea mai tare crying

Răspuns Câştigător
| GeorgyyyBuaa a răspuns:

Pai in primul rand e clar ca te place. ii poti spune ca si tu il placi pentru din moment ce se vede ca te place o sa fie cv. dar sper ca va cunoasteti de mai mult de o luna daca va cunoasteti de mai putin de o luna asteptati sa va mai cunoasteti. o sa fie bine stai linistita

12 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Ii clar ca te place. Bucura-te de chestiile astea, daca are tupeul sa faca lucrurile astea, va avea si tupeul sa te invite undeva, ai rabdare!

| djdani2010 a răspuns:

E timid si ii e frica sa te intrebe daca il placi.

| fuzzer a răspuns:

Avand in vedere perspectiva narativa care reiese din aceste evenimente de natura afectiva, se poate constata in mod ostentativ chiar, ca avem de-a face cu o naratiune discontinua, heterodiegetica. Apeland la planurile complexe ce invaluie actiunea, se detaseaza oarecum, introspectia si autoanaliza ca si calitati particulare ale stilului, datand, dintr-o perioada in care cultura, era in voga, la mare cautare, fiind un paradox intre trecut si prezent, semn al perturbarii maselor de indivizi care nu mai apreciaza, nu-i asa cultura. Sa nu uitam de asemenea, ca dinamita a fost inventata, nu de "Fratii dinamita" de la romanii fura curent, ci de Alfred Nobel.

Te las in pace copila!

| Mayar a răspuns (pentru fuzzer):

rolling on the floor Tare

| fuzzer a răspuns (pentru Mayar):

Apreciez ca m-apreciezi

| Mayar a răspuns (pentru fuzzer):

big grin Nu am cum altfel. Esti irezistibil. big grin Am ras inca de la primul rand citit!
Ai idei originale. Felicitari!

| fuzzer a răspuns (pentru Mayar):

Mananc foarte putin, chiar nu-s slab. Ai auzit bai Haka93, raspunsu meu face cat toate cele 200 ale tale, pot dormi linistit. APropo, razboiu de 100 de ani, o durat de fapt 116 ani, e o teapa istorica pe care o primesc mai toti elevii.

| Mayar a răspuns (pentru fuzzer):

Hehe, stiu, mi-a zis-o chiar fostul meu profesor de istorie, saptamana trecuta cand m-am intalnit cu elhee hee
Esti tare amuzant! De as fi sora ta sa fiu tot timpul prin preajma, cred ca tot pe jos as fi de ras! big grin Esti un fenomen! Sa nu te schimbi, e super asa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o norocoasa

| HaKa93 a răspuns:

Inseamna ca si lui ii e cam rusine, insa daca face gesturi de genu asta e clar ca ii place de tine. asa ca incearca tu primul pas

| RobertFHC a răspuns:

Lasa-l pe el sa faca primul pas, daca intr-adevar te place. o sa te intrebe daca vrei sa fii cu el, daca nu te intreaba. nu te place sau e mai timid.
Daca il intrebi tu. ai stricat tot farmecul.

| PewDiePieWWE12334 a răspuns:

E clar ca te place. roaga o prietena sa il intrebe sau sa-l sfatuiasca sa faca primul pas. indiferenta ta ii impune sa faca primul pas. asteapta si o sa vina de la sine. sau fa la un moment dat un gest sa ii demonstrezi ca il placi apoi fii iar indiferenta.