| ReallyChopped a întrebat:

Heii! Se apropie Nijikon si abia astept sa merg este prima data deci as vrea sa aflu cateva detalii. Cum a fost in anii precedenti? Anul asta vine vreo trupa J-rock...auzisem ca anul trecut au fost vreo doua...Preturile la diferite accesorii sunt scumpe? (manga, figurine, etc) va rog nu-mi dati site-ul oficial vreau sa-mi spune-ti din experienta big grin si pe site am vazut:
12.00-12.30 - EECC
13.00-14.00 - Prezentare Holdfenyteam
16.45-18.00 - M@D-uri (in ce constau astea? n-am mai auzit de ele...)
P.S: Cine merge? big grin

Răspuns Câştigător
| Shania a răspuns:

Eu merg sigur:X
am fost si in anii precedenti si ce sa spun? aglomerat dar frumos. trupe de J-rock si eu auzisem ca vine una, dar stiu sigur ca vin Vocalekt Visions ce vor sustine un concert. preturile sunt cam ridicate din pacate. figurinele de la 50 lei+ si o bentita cu urechi de pisica era 90 lei. daca vrei mai ieftine ai brelocuri de la 1 leu (de hartie) la 20lei. ai sa poti face poze cu cosplayerii de pe holuri, vei intalni multe persoane cu free hugs (afise) care te vor lua in brate, si cosplay-urile iti vor placea. anul asta vion doi invitati straini, Lina Lau si Shooter Monster, si sunt preselectiile pentru eurocosplay, deci tind sa cred ca participantii vor fi cu mult peste cei de anul trecut.

| ReallyChopped explică (pentru Shania):

Multumesc mi-ai fost de mare ajutor >big grin

8 răspunsuri:
| LukaVocaloid a răspuns:

Eu mergg happy si pentru mine e prima oara dar am auzit de la o prietena ca sunt destul de scumpe manga figurinele si tot ce mai e pe acolo.Iar la intrebarile de mai sus Holdfenyteam e o firma care face figurine si tot felul de chesii anime concerte o sa fie sambata un concert vokalid(muzica anime) o sa fie si un jost club ma intreb cum o sa arte baietii si scuze nici eu nu stiu ce inseamna M@D

| ReallyChopped explică (pentru LukaVocaloid):

Multumesc pentru raspunsuri big hug

| ReallyChopped explică (pentru LukaVocaloid):

A da si eu abia astept sa vad cum arata tipii smug

| xAkira a răspuns:

Oww... si eu merg prima data rolling on the floor asta daca ii conving pe parinti sa ma lase singura ca n-am cu cine straight face

| Shania a răspuns:

Imi pare rau ca nu te pot lamuri mai mult dar habar n-am ce inseamna alea ce-ai intrebat tusad anul trecut nu erau. ultima chestie cred ca tine de jocuri ceva...app o grupa de cosplay nu te-ar interesa?

| ReallyChopped explică (pentru Shania):

Ar fi fost dragut.dar nu am facut niciodata cosplay (ma rog n-am costume etc) si in legatura cu intrebarile alea care le-am pus nu e nimic, oricum nu cred ca era ceva foarte important :d si mersi pentru oferta.happy

| Shania a răspuns:

Pai oferta ramane valabila. am fost azi si au anuntat oficial existenta unui al 3-lea festival anime, undeva prin martie. deci pe langa niji si otaku, mai apare unu. eu am facut cosplay doar pe holuri, dar as vrea si sa particip. cat despre costume, daca te intereseaza vorbim pe mess (poti da milioane sau cu putina imaginatie cativa lei ex: la mine a costat 15 lei si 3 haine vechi)