| AlaskaYoung17 a întrebat:

Heii TPU!
Cum as putea sa incep sa am incredere in mine sau sa scap de timiditate?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Prin cunoastere, vointa si autocontrol.

| minrest a răspuns:

E o problema de stima de sine. Orice realizare mareste stima de sine, increderea in tine si indrazneala cresc in mod automat. DAR. Realizarile trebuie sa fie reale, nu aparente, aici autosugestia nu ne serveste. Daca ne convingem singuri ca avem realizari sau merite, rezultatul e un complex de superioritate autodestructiv. Deci, realizeaza ceva care sa fie certificat de ceilalti. E usor de spus. Dar nu e prea greu nici de facut. Succes.

| Dariusuu a răspuns:

Îţi place să citeşti?