Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2616043intrebari
StarShinerS
Ultimele intrebari
Cadouri USB - USBmania
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
23 Apr
SATI 306.262AFISARI
147.561VIZITE
125.601V. UNICI
31 Ianuarie 2012
AndreeaDtm intreaba:

Heii TPU... dati-mi si mie niste statusuri triste! va rog. Dau funda la cele mai bune:X:*

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    22 Februarie 2012 21:32
    Đϋffγ a răspuns:

M-am schimbat si pot visa acum, nu mai vreau sa cer, voi obtine oricum!

Dati-mi un vis de trait caci realitatea ma omoara!

Stau singura cate-odata, ma ascund sa fiu cu tine.Privesc o poza veche, tresare o amintire!

Te caut dar nu te gasesc, iar ratacesc...mi-e dor!Uneori ma trec fiori cand privesc rasaritul in zori.

M-am obisnuit sa ador o iubire care m-a ucis.

Aproape in fiecare seara adorm cu tine-n gand iar gandul asta ma omoara.

Las visele inutile in spatele meu si incerc sa fiu realista, lumea asta mi se pare prea rea, prea egoista.

Cateodata poate c-am mai facut si prostii, dar le-am lasat pe toate de dragul tau, sa stii.

Te gandesti mereu la el, esti cu telefonul in mana.A trecut inca o luna si el tot nu mai suna...

Asa ca n-ai cum sa ma ranesti.Cineva, candva era expert in asa ceva.

Ma pierd in intuneric, in jur totul e pustiu.As vrea sa iubesc, dar parca nu mai stiu.

Si imi aprind o tigara ca poate asa n-o sa mai doara.

Singura alerg prin ploi, ispitita ca de-un pacat si te-as cauta daca as afla pe ce drum ai plecat.

Numai eu stiu ce-am indurat, numai eu stiu cat am vrut sa tip si a trebuit sa tac.

Ce-am facut impreuna imi aduc aminte, cat de mult imi lipsesti nu pot spune in cuvinte.

N-ai vazut niciodata cum se lupta cu amintirea ta, cum isi doreste sa te uite dar sufletul ei nu vrea.

Din nou simt ca mi-e dor, imi doresc sa fiu cu tine impotriva tuturor.

Acum ma uit pe geam si zambesc, ca-s totusi amintiri frumoase in care inca ma regasesc...
    Si te darami singura, incercand sa te ridici.Cand il vezi in fata ta...simti ca pici.

Cate suspine, nici ea nu mai crede cand spune ca totul va fi bine.

Si acum e la fel, ea nu mai este ea.El e departe, fata nu-l poate uita.

E iar octombrie si ploua marunt, am mai pierdut o vara sperand...

Il facea sa rada in cel mai trist moment, l-a facut sa prinda viata cand privea absent.

In gandul meu mereu te port ca pe un lucru sfant.As vrea...

• 17 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 31 Ianuarie 2012 15:11
    Bitzy a răspuns:
  • 31 Ianuarie 2012 15:28
    ki21lu a răspuns:
    Traieste-ti viata ca si cum ar fi primul fum din ultima tigara!
    Ceea ce esti tu. eu pot fi oricand.
    dar ce sunt eu. tu nu vei putea fi niciodata.
    Nu incerca sa ma judeci dupa aparentze. sau dupa niste barfe spuse de niste zdrente!
    Iubesti-o. Nu-mi pasa. Pastreazo de tot. Iar pe mine priveste-ma si stergete pe bot!
    Facem tot ce stim si nu ne oprim.
    traim viata din plin!
    Detalii. nu ma obosesc sa tin minte. Am invatat ca e bine sa nu cred in cuvinte.
    Să fii singur nu înseamnă că nu e nimeni pe lângă tine.
    E acel sentiment că nu e nimeni căruia să îi pese!
    Dintre toti cei care vor intra in viata mea. numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima mea!
    Să oferi prietenie cuiva care vrea iubire.
    e ca și cum oferi pâine cuiva căruia îi este sete!

Nu m-ai lasat sa-ti arat cine sunt.
    m-ai judecat inainte sa ajung la inima ta.
    nu se face asa.
    iubeste-ma pe mine nu imaginea mea.

Totul trece. asa se spune.
    dar nimic nu trece fara sa lase urme!

Aiurea mint ca nu-mi pasa. aiurea spun ca nu mai conteaza. aiurea ma prefac ca sunt bine.
    Ce greu e sa invingi cand lupt cu tine!

Am incercat sa pot ierta dar nu ma lasa inima.
    Imi spune ca nu are rost si nu mai poate fi ce'a fost!

Si fara sa-ti dai seama.
    devii la fel ca ceilalti oameni.
    fara suflet!
  • 31 Ianuarie 2012 15:09
    JiHyun a răspuns:
  • 31 Ianuarie 2012 15:18
    Satanel8964 a răspuns:
    Ura e cel mai sincer sentiment sad
  • 2 Mai 2013 11:47
    LexuDeea a răspuns:
    1) "Cu indiferenţa ta m-ai făcut mai tare. Acum nu-ţi convine dar încet, încet, calc pe urmele tale. Şi abia acum vezi si tu că indiferenţa doare. "

2) "Poate’h ca am aiere’n cap, dar asta e problema mea.Nuh poţi să ma suporţ? Asta ii problema th’a.Nu ma cunosti? Nu mai comenta.Ai grija de viaţa tha nuh de-a mea’

3) Am invaţat că oricat mi'ar pasa mie, altora nu le pasa:-J

4) Ei, n`au haru sa copieze originalu`

5) "Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!"

6) Te crezi in stare să mă poţi judeca? Înceară, dar mai intai fă o analiza având ca subiect de studiu persoana ta!

7) Moartea nu e trista. Trist este faptul că mulţi oameni nu trăiesc cu adevarat.

8) :X [~_~] See the world in a pink way [~_~] :X

9) Ma respecti, te respect.Ma iei cu vrajeala, te iau cu vrajeala.Ma ataci, ma apar.Ma urasti, nu te urasc.Si stii de ce? Pt ca ceea ce pe tine te caracterizeaza, pe mine nu ma defineste.

10) Faima existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti.

11) °• Lasa'ma cu textele ce nu ma intereseaza.Lasa'ma cu lumea care nu ma agreaza.•°

12) Lasati-ma sa fac si bune si rele, dar sa stiu macar ca sunt greselile mele.

13) Am muzica in suflet si`n gand.Trec prin toate oriunde, oricand.Muzica e in sufletul meu si va fi aici langa mine mereu.

14) Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea.

15) Curajul nu inseamna absenta fricii, ci puterea de a merge mai departe in ciuda ei.

16) Te gandesti,Aberezi, Trezeste'te, prea frumos visezi.

17) Lasa timpu sa treaca, poti sa faci treaba sa mearga.Nu te grabii, vei reusi.

18) Vreau o viata nouaa! Si de restuuu` caramele!

19) Ca orice copil exista moment in care nu intelegi ce se petrece.

20) La locul potrivit, la momentul potrivit, MAGICUL se intampla.

21) Fii pur si simplu SURD cand cineva iti spune ca nu`ti poti realiza ...
  • 22 August 2013 17:13
    LexuDeea a răspuns:
    Visele sunt ruinate, s-a cam dus speranta. De aceea nu voi mai iubi, ca sa nu-mi complic viata!
    Numai cred in el. Imi spune ca ma vrea inapoi, plange dupa mine, plange dupa noi doi. Nu-l cred, dar totusi eu l-am intrebat: Plangeai, cand ma inselai?
    Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist
    Si timpul trece mai incet decat atunci cand parea totul perfect
    Prea multe amagiri turnate in pahare, mult prea multe vorbe dure si semne de exclamare. Sincer acum nu-mi pare rau ca te-am vazut si fara masca nu exista "scuza-ma" in cazul tau asa ca lasa!
    E trist sa te simti singur chiar si atunci cand esti inconjurat de oameni
    Am invatat ca indiferent cat de mult suferi. Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta
    De ce oare nu putem aprecia ceva in atunci cand il avem? De ce trebuie mereu sa pierdem acel lucru pentru a realiza cat de important este? Probabil pentru ca altfel, nu ar mai exista regretele...
    Si imi distrug sufletul cu persoane ce nu-mi merita nici macar zambetul...
    Cel mai crud lucru e sa lasi pe cineva sa se indragosteasca de tine chiar daca stii ca nu ai de gand sa ii raspunzi la fel
    Raman impacata cu gandul ca intr-o zi o sa-ti vina randul
    A pus suflet desi stia ca greseste!
    Sunt momente in care simt ca ma prabusesc, dar in ciuda ta, ma ridic si apoi zambesc!
    Fata care rade, vorbeste mult si pare foarte fericita, este si fata care noaptea adoarme plangand
  • 24 Ianuarie 2013 20:39
    PisSsicutTtzza a răspuns:
    1.Colorând zilele mi-am dat seama că am o pasiune pentru nuanțe: negru… mai închis… foarte închis…
    2. Când ești singur, asta nu înseamnă că ești slab – asta înseamnă că ești destul de puternic că să aștepți ceea ce întradevăr meriți.
    3. Iubirea, ce simplu cuvant pentru necuprinse intelesuri; durere, tradare, minciuna, ura, neincredere, si atat de multe alte cuvinte si fapte care lupta impotriva ei... sa ne mai miram ca si iubirea mai pierde uneori?
    4. care-mi face pasii grei sa ramana mult in urma ochilor visatori. Nimeni nu-mi mai asterne un zambet la picioare sa-mi fie drumul mai lin, nimeni nu-mi mai spune vorbe frumoase sa-mi fie visele mai luminoase...
    fundita? :*
  • 27 Iunie 2012 18:44
    Rositsa a răspuns:
    Si cand am crezut ca totul merge perfect...viata m-a pus imediat la respect!
  • 7 Ianuarie 2013 15:53
    Cursaru_Anemona_1996 a răspuns:
    Uitandu'ma pe geam,observ ca natura,deseneaza chipul tau cu frunze si cu crengi...te iubesc foarte mult,dar acum nu mai ai cum sa ma intelegi...sigh

Apa trece,lacrimile nu! Frica trece,sentimentele nu! Anotimpurile trec,iubirea nu! Anii trec,dar ce simt eu pentru tine va ramane tot in mine!

Te'am vazut cu ea pe drum,si am plans,drept sa spun! In genunchi m-am asezat,si de tine m-am rugat, sa ma ierti ca te iubesc, si sa sti ca eu doresc, langa tine sa fiu mereu, k tu est alesul meu!
  • 16 Iunie 2012 16:50
    Magdutza_Mary_1997 a răspuns:
    » Acum o vrei când te priveşte cu ură, când te iubea nu era bună. sad
    Când o vezi, în mintea ta apare aceeași întrebare "oare prietenul ei o iubește mai tare? ". (:
    Viața e o luptă, trebuie să rămâi în viață. Nu privii în urmă, inamicul e în față; își zice viitor, destin sau soartă.
    M-a durut că ai fost primul care mi-a întors spatele. În loc să fii cu mine să-mi ştergi lacrimile.
    Pe mine mă poţi minţi că nu îţi mai pasă, pe tine nu.
    Ierţi pe faţă, dar supărată tot rămâi. Îi spui că eşti "happy" doar de dragul lui.
    Urăsc când trebuie să răspund: "nimic ", când de fapt aş vrea să spun atâtea.
    Probabil poza mea din ramă mi-ar șopti: " știi, nu ești ceea ce-mi doream să fi". puppy dog eyes
    Nu ești primul care pleacă, dar ești primul care aș vrea într-o zi să se întoarcă.
    Eşti nevoit să strângi din dinţi, să fii rece …Când vezi că în jurul tău nimeni nu te inţelege.
    Laşi timpul să treacă şi pierzi sentimente. Povestea ia sfârşit învelită în regrete.
    Cineva mă opreşte, mă strange în braţe şi-mi şopteşte: "Îmi pasă!" ♥
    Nu-ţi mai mânji faţa cu lacrimi de iubire! Nu-mi cere sa te iert, ştii că nu-mi stă în fire.
    Aş vrea peste 2-3 ani să-mi apari în cale. Şi să-mi spui: "Aveai dreptate cu vorbele alea ale tale!".
    Inima mea nu cere chirie, aşa că vin-o când vrei tu şi stai oricât îţi place ţie.
    Nu ai de ce să plângi, tu trebuie să zâmbești. De ce să te gândești la el când lângă mine ai tot ce-ți dorești?
    Sunt departe de copilărie, dar dacă-ţi baţi joc, te schimb ca pe-o jucărie.
    Las-o aşa, trage cortina! Show-ul s-a încheiat, stinge lumina!♥Mi-e dor sa visez in doi
    ♥Zambetu meu e iar colorat! Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat -.-"
    ♥Si cu toate ca a pus punct. spunand ca s-a terminat. sufletul ei iti va sopti in gand: Nu am uitat!
    ♥" Tu? Miee?! N-ai ce sa-mi dai. De unde dracu inima? Ca n-aii! 0_o
    ♥Acum cauti melodii sa-ti aminteasca...
    27 Iunie 2012 18:33
    Rositsa a răspuns (pentru Magdutza_Mary_1997):
    Nu ai crezut in ea nu ai crezut cand iti spunea ca esti totul pentru ea... abia cand ai pierdut-o ti-ai dat seama ce valoare avea!:-|
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)
  • 11 Ianuarie 2013 17:54
    alexandrascumpik02 a răspuns:
    M-am schimbat si pot visa acum, nu mai vreau sa cer, voi obtine acum!
  • 9 Aprilie 2013 15:38
    Fefe1121 a răspuns:
    Nu-ti tortura inima blocandu-i drumul catre fericire. Da-i libertate.ea stie ce-i mai bine[...]

Si imi distrug sufletul cu persoane ce nu-mi merita nici macar zambetul

In jurul meu, lumea s-a schimbat, desi am cautat-o, fericirea nu m-a cautat! happy

Am muzica in suflet si`n gand.Trec prin toate oriunde, oricand.Muzica e in sufletul meu si va fi aici langa mine mereu.

♥ | The love I have for you, All the words I've said are true, I can't live without you I'm not me without you! |

Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.

Sper ca te'am ajutat :*
  • 31 Ianuarie 2012 15:40
    diaconita a răspuns:
    Am gasit eu:sa nu intrebi iubitul meu in lipsa ta daca mi-e greu sa intrebi daca iubesc sa nu ma intrebi daca traiesc.
  • 9 Decembrie 2012 00:43
    lucicaandreearaca a răspuns:
    Nu poate să fie totul din mătase şi satin. De asta tot ce e frumos durează al dracu’ de puţin …