| YouAreWhatYouRead a întrebat:

Heii, TPU! Nu stiu sa inot, dar am primit niste carduri de la liceu cu care pot sa intru gratis la water parc (nu ma lasa sa pun intrebare cu "k"), drept pentru care chiar vreau sa ma duc, pentru ca am inteles ca e si destul de distractiv. Exista riscul sa ma inec sau ceva de genul asta sau nici macar nu trebuie sa stiu sa inot?

2 răspunsuri:
| SmQaLeXuTzz a răspuns:

Daca ai tovarasi pe langa tine, nu te inneci, dar incearca sa nu te arunci niciodata in apa adanca singur.

| Henriette1165 a răspuns:

NU incerca niciodata sa inveti sa inoti singura si mai ales intr-o apa mai mare decat tine. Indicat ar fi sa rogi un prieten sau pe cineva care stie sa inoate sa te invete si pe tine.