| Fluturas37 a întrebat:

Heii TPU. Vreau sa spun ca imi este frica de parerea celorlanti pentru ca voi purta ochelari. Am 12 ani si am dioptria -0, 75 la ambii. Dar vreau sa stiu voi daca purtati ochelari cum a fost la inceput? A ras cineva de voi? Va fost greu sa va acomodati cu ei? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

M-am obisnuit in 3-4 zile... singurul care a ras de mine am fost eu...

5 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Faptul ca trebuie sa porti ochelari, nu e un motiv care sa te stanjeneasca.Trebuie sa intelegi ca este o necesitate si nu o rusine.Sanatatea este mai presus de orice.

| T0T a răspuns:

Eu nu înțeleg ce e în neregulă în a purta ochelari.

| GreenVoid a răspuns:

Pune ti lentilewinkingDepinde de tine si de atitudinea ta. Daca tu vei avea senzatia ca arati naspa asta le vei trasmite si celorlalti si le vei da motive sa rada. Daca tu esti cill si nu ti pasa nici celorlalti n o sa le pese, persoanelor cu ceva creier in cap normal, ca prostii vor rade.La mine ai raswinking

| Mihai_Alex_1984 a răspuns:

Draga user,

Iti recomand sa respecti intdicatiile medicului specialist si sa folosesti o pereche de ochelari; exista ochelari fara rama care nu se observa evident. Inteleg cum te simti, dar ai timp destul sa folosesti lentile pe viitor. Exista o gama larga de rame care iti vor evidentia personalitatea si iti vor crea un stil anume.
In cazul in care practici activitati sportive anume, mai putin cele acvatice, atunci ti-as recomnda sa apelezi la un oftalmolog pentru a primi aprobarea si prescriptia acestuia pentru lentile de contact.
Eu lucrez pentru Lentiamo.ro si cunosc faptul ca lentilele de contact sunt recomandate celor peste 16 ani.
Sper ca am fost de folos.
Alex

| Atcj69jjshb a răspuns:

Hmmm...mie mi.a fost mai greu ca l.am luat pe tata cu mine care zicea ca îmi sta bine cu ORICARE ramă...
So...ai grija ce ramă îți iei ca, daca îți sta ok nu cred ca o sa își bata jos așa mult laughing
Am trecut prin asta, acum am lentile de contact