| BadeaValeria a întrebat:

Heii! Vreau sa va spun ceva ce pe mine ma apasa foarte tare, deci, vreau sa va zic pentru inceput ca nu sunt nebuna si va rog sa raspundeti doar daca ma puteti ajuta. Deci, urmaresc un serial (jurnalele vampirilor) si de fiecare data cand se termina un episod si cand revine realitatea ma simt foarte rau, nu am chef de viata mea, ma gandesc doar la film. Am incercat sa-mi golesc mintea si sa nu mai implic filmul in viata mea reala. Nu-i problema cu viata mea daca la asta va ganditi, pot sa spun ca am tot ce-mi doresc, tot ce poate avea o fata de 15 ani. Nu este problema nici cu acest serial, mi s-a mai intamplat si cu altele. Sa va povestesc: urmaream un serial si tot asa mi se intampla, nu aveam chef de viata voiam doar sa ma uit la acel film non-stop. Dar nu puteam. Trebuia sa imi vad de ale mele. Parca eram dependenta, atunci cand nu eram in fata televizorului sau al calculatorului urmarind serialul ma simteam goala pe dinauntru. Nu mai spun ca plangeam fara motiv si parca voiam sa-mi fac rau. Mi-am dat seama ca imi faceam rau singura asa ca m-am lasat de el. A trecut mult timp. Acum o prietena m-a convins sa urmaresc acest serial (The vampire diares) si acele sentimente au revenit, nu am chef de mine, de viata mea. Imi vine sa plang din orice fara motiv, dupa cum v-am spus nu e problema cu viata mea..am tot ce-mi doresc, dar lipseste ceva, simt din nou un gol adanc in suflet..nu inteleg de ce se intampla asta. Sunt constienta de faptul ca e doar un film. P.S: nu va ganditi ca imi este frica ca ar fi vreun vampir ce vrea sa ma manance laughing nu imi este, stiu ca nu e real nimic. Help me!

Răspuns Câştigător
| Pufosibila a răspuns:

Asta se intampla la lucrurile la care pui mult prea mult suflet. Si eu eram ceva de genu, sa ma gandesc doar la serialul resprectiv, la actiune la scenarii decat la proria viata. E un sentiment ciudat pe care si eu l-am intalnit. Si ce au facut eu : nu m-am mai uitat la acel serial deloc. Te-as sfatui sa faci si tu asta sau nu stiu, sa nu iei prea in serios intamplarile din serial. Continua sa te gandesti la lucrurile frumoase pe care le ai si apreciaza-lewinking
Mult noroc! Tu decizi ce este cel mai bun pentru tine!

| BadeaValeria explică (pentru Pufosibila):

Mersi de raspuns..ma ajuta foarte mult.

11 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

De ce toata lumea iti da sfaturi sa te lasi de asta? sa nu te mai uiti? Fa si tu ce am facut si eu, urmareste in paralel 4 5 seriale rolling on the floorCand nu e unu,e altu,cand e altu, nu e alalalt big grin eu vad cam... Stai sa ti le scriu.
The vampire diaries
The originals
Arrow
Grimm
Constantine
Si nu ca nu ar fi fost de ajuns,amu am inceput si cu un nou serial si anume :
How to Get Away with Murder
Cat despre serialele terminate,as putea enumera : Charmed, pasiuni, true blood, heroes, prison break, si cam atat imi vine in minte.Le recomand pe toate cu caldura.

| BadeaValeria explică (pentru Liviu):

Heii...esti la fel ca fratele meu..si el urmareste cam aceleasi seriale: the vampire diaries; the originals; teen wolf... oricum mersi de raspuns. :*

| Liviu a răspuns (pentru BadeaValeria):

MDa,si teen wofl laughing il vad, oricum chestia e ca le poti urmari, is interesante.

| AnaBejenaru a răspuns:

Taie cablul de la net.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Valeria,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi se intampla asta. Eu pana apare urmatorul episod ma uit la episoadele pe care nu mi le mai amintesc, secvente, citesc informatii, etc. Si asa imi linistesc setea de serialul respectiv. laughing
Nu e o solutie sa te lasi de el. Asa te vei gandi si mai des si te vei intreba care e continuarea.

| NoName0x0 a răspuns:

Nu mai pune atata suflet in seriale. Si eu am serialele mele, dar nu fac o criza daca le pierd. Uita.te la mai multe. Daca ajungi sa urmaresti 3-4 nu iti vei mai aminti care cum incep si nu te vei putea gandi la toate.

| BadeaValeria explică (pentru NoName0x0):

Mersi. kiss*

| NoName0x0 a răspuns (pentru BadeaValeria):

Pt nimic!

| Beccaaa a răspuns:

TVD creeaza dependenta :3 Delena sau Stelena? Klaroline, Carenzo sau Steroline? PS: Eu sunt in echipa Delena si Klaroline ♥
Ideea de a te uita in paralel e buna, nu te mai concentrezi doar pe acel serial, ai mintea mai deschisa. Eu ma mai uit la Reign, The Originals, Jane The Virgin, Selfie, Mom, Game of Thrones, The Walking Dead, 2 Broke Girls