| Casandracasy a întrebat:

Heiii TPU.
Am și eu o întrebare
Care ar fi vârsta corectă pentru a face pentru prima oară sex?
Am 16 ani și pun această întrebare dor din curiozitate
P.S fără jigniri

Răspuns Câştigător
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Buna.
Uite o relatie sexuala este ceva cu totul serios pentru a avea una e nevoie de timp si rabdare sa astepti momentul oportun eu zic ca nu ar trebui sa te grabesti cu asta adica ai 16 ani esti inca minora eu zic ca mai trebuie sa astepti o astfel de relatie nu trebuie inceputa de acum, poate tentatia e mare dar crede-ma eu zic sa astepti mai ales daca o faci neprotejata pot aparea consecinte nedorite, o sarcina nedorita la varsta asta nu e deloc indicat sa o faci dar nu iti interzice nimeni sa ai o relatie obisnuita cu cineva la 16 ani sa te saruti e ok sau sa faci lucruri tandre e ok atata timp cat nu esti de fata cu cineva.
Sper ca ai inteles ideea principala.
Toate cele bune.

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

In momentul cand te simti pregatita si esti de acord cu toate riscurile pe care le poti intampina odata cu inceperea vietii sexuale atunci o poti face.

| WaterDrop a răspuns:

Atunci cand te simti tu pregatita fizic, psihic si emotional. Poate fi 16 poate fi 18 poate fi 20, depinde de tine.Nu te preseaza nimeni, iar daca o face, pleaca de acolo cat mai repede.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Mersi frumos pentru funda.

| alexandrualind a răspuns:

Cam de la 18 ani.

| gabriel87000 a răspuns:

Dupa casatorie cel mai bine. cand te vei marita si va vedea ala ca n-ai fost fata cuminte nu stiu ce se va intamplalaughing

| bobita23 a răspuns:

O, vai! nu este deloc varsta potrivita. nu e vorba de cat de pregatit esti, deoarece trebuie sa iei in calcul varianta de a avea un copil! ce o sa faci atunci, hah? ai grija, pup