| Justacrazygirl a întrebat:

Heiiii TPU! Putin ajutor aici?!? Prietena mea cea mai buna crede ca imi place de baiatul de care e indragostita.

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Hei,cel mai bine ar fi sa discuti cu prietena ta cea mai buna. Daca intr-adevar si-ar fi dorit la fel de mult cum iti doresti tu sa lamuriti situatia, ar fi venit la tine inca din primul moment si ti-ar fi spus ce crede, eu asa as fi procedat.Pe de alta parte, tu spui ca nu esti indragostita de el, dar si daca ai fi fost nu era vina nimanui, lucrurile astea se intampla inevitabil.Nu cred ca s-ar merita ca doua prietene foarte bune sa renunte la relatia lor pentru un baiat, baietii vin si pleaca oricum, dar prietenia ar trebui sa ramana.In cazul asta, cele doua fete ar trebui sa-l lase pe acel baiat sa plece, daca vor sa-si pastreze frumoasa relatia de prietenie.Stii si tu, certuri vor exista intotdeauna, din diverse motive, insa intre prieteni comunicarea e cea mai importanta. Discuta cu prietena ta si spune-i care este adevarul, daca te considera o prietena adevarata si are incredere in tine cu siguranta nu te va acuza de nimic.

6 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Spune-i adevărul, iar dacă nu te crede este treaba ei. Tu nu trebuie să îi demonstrezi nimic.

| darrio2007 a răspuns:

Asa.Si?

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu este nimic intre tine si iubitul ei il iei frumos de mana pe el si va prezentati in fata prietenei. In acest format ii declarati amandoi ca intre voi nu a fost, nu este si nu va fi nimic deocamdata.O alta abordare mai directa si transanta nu exista.

| SkyPilot a răspuns:

Spune-i cat se poate de clar ca nu este asa. Si tine-te departe de baiat pentru o vreme ca sa o convingi.

| MskDesign a răspuns:

Inseamna ca ai avut grija sa-i dai aceste motive de gelozie.

| nicoalusoby a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea si sa-i explici foarte calm ca tie nu iti place de iubitul ei si ii dai cateva motive bune. sper sa inteleaga