| princess92 a întrebat:

Hello! Stie cineva ceva despre o agentie de publicitate numita "Eclipse Media"? este in bucuresti, unde pe la stefan cel mare...va rog spuneti-mi si mie cat de repede putetibig grin.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum 2 zile am fost eu, platesti 50 lei taxa de inscriere apoi te cheama la tot felul de casting-uri, apoi iti propun sa semnezi un contract valabil pe 1 an care costa 300 euro laughing nu se stie daca o sa mai fii sunata apoi

77 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Vroiam sa ma duc.De mult caut o agentie serioasa de casting.Mai mult ma intereseaza figuratie public spectator.Acum multi ani gaseam anunturile tvr si te chemau chiar la televiziune.De cand cu agentiile nu mai dau anunt si cam greu sa afli care agentie e serioasa.O agentie serioasa nu cere bani decat daca esti manechin si vrei un book.In mod normal pozele se fac gratuit. Daca agentia iti gaseste un contract percepe un comision de la acea televiziune si de la tine.Bine ca ai intrebat ca sa nu-mi pierd timpul. Daca gasesti o agentie serioasa spune-mi si mie te rog si iti promit ca si eu iti spun. Sper ca ai inteles ce inseamna agentie de casting seriosa.Nu percepe nici o taxa la inscriere,pozele sunt gratis sau te duci cu pozele tale, platesti un comision dupa ce ei ti-au gasit jobul, unele nu cer acel comision deoarece il i-au de la televiziunea respectiva.Costin Marculescu cerea si taxa de intrare acum multi ani.Iti urez succes si poate cine stie ne intalnim la vreo emisiune daca aflam vreo agentie serioasa.

| princess92 explică:

Mda.eu m-am mai inscris la o agentie.si mi-au luat banii...nu mai incerc.ma las.numai hoti.nicio firma serioasa.toti vor bani.si nu dau nimic...

| andrei_4094 a răspuns:

*************MARE ATENTIE! TEAPA! **************

Am fost la ei si confirm ce s-a spus anterior despre modul in care actioneaza!

Este o firma proaspat infiintata care se ocupa de banii din buzunarul, pe cand ar trebui ca sa castigi tu din colaborarea cu ei!

Nimeni nu iti va cere bani vreodata pentru o ANGAJARE!
Chiar daca aici e vorba de o colaborare, cat de stupid e sa iti ceara bani doar sa te bage in baza de date cand ei de fapt ar avea de castigat de pe urma ta daca esti ales sa joci in vreo emisiune sau altceva? De ce ar risca sa te piarda pretinzand taxa asta, pe cand ar putea face mai multi bani daca vei juca pe viitor in productii tv?

Site-ul este de toata jena, iar daca va uitati in fotografiile postate veti vedea ca sunt de toata jena, unele parca sunt facute cu telefonul mobil, neclare, strambe etc!

In sediul lor veti gasi poze cu cateva persoane publice pe care ei vor sa te faca sa crezi ca le-au trecut pragul! Printre ele, o veti vedea si pe Daniela Crudu, care nici nu stie de aceasta firma!

Apartamentul e gol, un computer, 3 scaune, niste foi, pe perete reclama cu site-ul lor si numerele de telefon, si o prelata cu logo-ul lor care o mai trag in jos unele ori caci mai mult folosesc fundalul peretului alb pentru pozele de inscriere in baza de date!

Repet, nimeni nu iti va cere bani vreodata ca sa devii angajatul lui pentru ca te angajeaza pentru a ii marii profitul companiei pana la urma, deci nu trebuie sa te indeparteze pretinzand o suma de bani pentru a primi postul. Lucrul asta e spus la modul general, intelegeti ideea!

Aceasta firma procedeaza la fel ca sarlatanii care promit taranilor slujbe la cules fructe in Italia cu 25 euro pe zi dar trebuie sa achite anticipat o suma de vreo 200euro care reprezinta transportul pe autocar din RO in IT si cea pentru formalitati (acte)! Un angajator(firma) se va ocupa intotdeauna pe gratis de formalitatile de angajare pentru ca asta e treaba lui!

Sa fie clar pentru toata lumea, tu mergi la un interviu pentru ca ai nevoie de BANI, ci NU CA SA DAI BANI!

Te trimit la inceput la un casting-doua unde stiu ei, ca sa te faca sa ai incredere in ei, iar daca iei vreunul, banii pe rolul pe care l-ai jucat (care sunt destul de putini) iti spun ca ii vei primi de la ei (sediul din stefan cel mare) de la casierie (adica acel apartament aproape GOL!)...bani pe care n-o sa-i mai vezi!

Parerile bune de aici sunt scrise de ei. Nu ma credeti? Atunci cititi si analizati logic tot ce am scris eu aici, pentru ca eu mi-am luat teapa si nu vreau sa mai fure si banii altora!

DATI MAI DEPARTE LINK CU ACEST TOPIC SA AFLE CAT MAI MULTA LUME!

| andrei_4094 a răspuns:

Inca ceva!

La telefon nu-ti spun nimic de bani, iar acolo cand iti explica de taxa daca tu zici ca nu esti interesat se va uita urat pe tine si va incerca sa te induplece sa te inscrii, dar atentie, nu va insista pentru a nu da de banuit!

AVETI CREIER, FOLOSITI-L!

| andrei_4094 a răspuns:

AHAHAHAHAAHAHAHHAHAHAAHA

AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH

AJUNGE happy

Cam multe raspunsuri pe data de 12, si asa unul dupa altul laughing)) Bre nea angajatii de la eclipse daca tot postati vrajeli p'aici dandu-va drept "clienti" macar n-o faceti la cateva minute ca se prinde lumea laughing)

Si aia cu...am platit cursul blabla... Bun ma fraiere/o ai dat 12 mil pe geam, ca sa-ti recuperezi banii in vreo cateva luni? Pt ca mai mult de 130lei nu iei pe filmare, si aia daca ai noroc s-o prinzi happy Pai parca tu te-ai dus ca AVEAI nevoie de bani ca mureai de foame acasa, ci nu sa DAI bani unora care-ti ofera vise umede laughing

Tot o aburiti cu site-ul ala, va fac eu site de 10 ori mai bun decat ala, e o penibilitate, uitati-va la restul ce site-uri au si dupa aia laudati-va voi singuri site-ul ala care nici 50 euro nu face dar aveti pretentia a 300 euro de la fraieri si ca voi sunteti firma mare!

@pablo21diaz : TATI CE FACI? INCURCI CONTURILE? AI POSTAT DE 3 ORI SI IN TOATE 3 TE CONTRAZICI laughing)))))))) SUNTETI PENIBILI! laughing) V-ati zapacit pana si voi in atatea conturi false laughing) Rusine eclipse media! laughing)

In alta ordine de idei, ce tot felul de castiguri ma? laughing Te trimite la unu doua la inceput cand te inscrii ca sa te impresioneze si dupa aia te cheama sa te abureasca ca vai ti s-a propus un contract rolling on the floor Da, aia e faza cand va cer banii aia laughing)) Si voi ca fraierii platiti ca POATE POATE scoati si voi 1mil pe zi de filmare o data la 3 luni laughing)

Desteptilor, va zic o data pentru totdeauna!
1. Nu-i imbogatiti pe fraierii astia, sunt atatea agentii care NU CER BANI!
2. Voi cautati job deci aveti nevoie de bani, nu ca n-aveti ce face cu banii din buzunar si va plimbati pe la interviuri si platiti "cursuri".
Nu mai fiti NAIVI! Voi cautati un JOB nu sa imbogatiti pe altii care va ofera POVESTI!

NIMENI IN LUMEA ASTA NU ITI CERE BANI CA SA TE ANGAJEZE!

Si feriti-va de cine o face caci suna bine dar o sa vedeti ca o sa ajugeti la TV ca aia de li s-au promis JOB-uri in strainatate si asteptau dupa aia autocaru degeaba iar escroaca se distra pe banii lor cine stie pe unde laughing)

| andrei_4094 a răspuns:

Inca ceva, cand platiti asa zisa taxa de casting... aveti grija, NU ESTE TRECUT TVA-UL PE EL! Ci doar suma de 49 lei!
Frumos nu? happy Hai ciaules!
Escrocilor hai cu conturile false ca ati ramas in urma! laughing)

| andrei_4094 a răspuns:

Inca ceva, domnii angajati de la eclipse media laughing
Sunteti cam neatenti asa cand postati dupa conturi false laughing
Pe langa ca ati postat exact in ziua de 12, si la cateva minute un post dupa altul, pe langa ca ati incurcat conturile iar de pe userul "pablo21diaz" ati postat 3 posturi - 3 pareri total diferite ( ba e baiat tipu, ba e fata, ba a fost acum 2 saptamani, ba acu 2 luni, Hotarati-va maaaa! laughing)), Si... Scrierea, semnele de punctuatie etc. Sunt la fel in toate posturile! laughing))
Aceleasi greseli! laughing))))) Acelasi stil! laughing)))))))))))

Sunteti praf Eclipse laughing)))

DECI CEI CARE INTRA AICI SI CITESC POSTURILE PANA AICI, SI-AU DAT SEAMA CLAR CA E O TEAPA...CINE NU, E PREA PARALEL CU LUMEA ASTA SI O SA PIARDA MULT IN VIATA CU NAIVITATEA SI PROSTIA DE CARE DA DOVADA happy

Sa mai scriu o data, da' mare de data asta caci merita mult hotii astia! TEAPAA!

| florin223 a răspuns:

Da
parere personala nu am fost dar toti care au postat pro au date decat care un scingur raspuns cei care au mai multe spun ca e teapa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur! te asteptam cu placere, la noi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te duce ca iei teapawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niste nenorociti! laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare e adevărat?
Şi pe mine m-au chemat la interviu! M-au contactat după ce le-am trimis CV-ul prin eJobs!
Sunt cei care au sediul pe str. Iancu de Hunedoara nr 37 de la intersectia Bd. Ştefan cel Mare cu Bd. Dorobanti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ei sunt... si pe mine m-au chemat la un casting marti pe 30. 11. 2010. Sa ma duc sa nu ma duc?

| georgeiacob a răspuns (pentru anonim_4396):

E pe bune tr doar sa astepti sa ti vna randul in baza de date eu am avut 3 activitati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine m-au chemat tot pe 30. 11... dar cred ca or sa ceara bani, ca de obicei! iar agentiile care cer bani pentru astfel de "contracte" sunt tepe...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu tot maine! Stait linistiti acasa ca e mare vrajeala, la fel ca la Romana... iti iau banii si nu te mai suna nici dracul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu aveam aceeasi nelamurire.am fost la ei prin e jobs si apoi m-au chemat sa imi faca un contract care presupune niste sedinte foto ca sa iti faca un album si apoi 8 saptamani de nu stiu ce cursuri si t asta trebuie sa platesti 300 euro.Si cica in timpul asta te trimit la tot felul de reclame, reality show-uri si din astea.Chiar nu-s tiu nici eu ce sa fac.Mai stiti pe cineva care le-a dat banii pentru 'contract'?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o agentie de casting si publicitate, una din putinele care sunt ''pe bune'', o poti gasi la blvd iancu de hunedoara nr 37 bl 37 sc d apt 1 interfon 01

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita si cauta ceva serios! ce tupeu sa ceara bani sa te inscrii in baza lor de date! dupa ce ca ei oricum primesc bani dupa tine cand esti, daca esti selectat oriunde te mai fura si aici! FIRMA NESERIOASA! OCOLITI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu cred ca e o teapa, pentru ca in contractul pe care trebuie sa-l semnezi pentru albumul foto nu scrie ca ei au datoria sa-ti gaseasca un rol bine platit pentru banii pe care tii cer. S-ar putea sa ma razganesc si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am prins un rol la un serialmvoi primii 1000eur pe luna.nu sunt tepari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai reusit pana acum id-ul meu de mess este mariomarius28 sau tel 0726 623 959 0764 558 056, te ajut cu cea m-ai mare placere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bulevardul iancu de hunedoara 37 bl 37 scd interfon01

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foarte seriosi, probabil ca cei care sunt nemultumitii in cazul de fata sunt firme si agentii care vor sa faca reclama negativa.eu am fost deja la 3 castinguri de la inscriere cea ce nu pot spune si de alte agentii, de la romana, obor, lujerului etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singura firma serioasa din tot bucurestiul recomand cu caldura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca in contract nu se stipuleaza ca sunt obligati sa-ti gaseasca un rol, atunci inseamna ca ar trebui anuntate autoritatuke, sa vina intr-un control. Si, ma rog, pentru ce vor fotografii, e cumva vorba de roluri de filme de lung metraj?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va duceti la eclipse media ca e teapa! Am fost acum cateva zile si am facut poze mi a luat 50 ron si apoi a zis ca nu trebuie sa mai dau nici un ban si m-a sunat sefa aia de la ei si mi-a venit cu propunere de contract si a zis ca trebuie inca 1200 ron si ca apoi "DACA" sunt selectat pentru reclame sau evenimente ma duc si castig bani care sunt numai ai mei! Eu cred ca nu te mai suna nimeni nici dracul dupa ce dai banii! Asa ca am dat decat 50 ron si gata nu mai maduc si raman cu 1200 ron in buzunar sa-i folosesc pentru mine cum vreau eu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt neseriosi, prima oara mi-au cerut 49 RON, peste cateva saptamani inca 30 pentru nu stiu ce album, ei din asta traiesc, din fraieri care isi fac poze si albume, nu au contracte cu nicio casa de productie, am aflat ulterior de la o angajata asta si prostesc lumea profitand si de criza asta ca sa faca bani! Mare atentie, daca aveti bani de aruncat ECLIPSE MEDIA este alegerea potrivita! Mai vad o gramada de mancatori de rahat pe aici, ca ce firma e, ca ce bine, cu adrese cu tot, astia sunt angajatii care primesc bonus la fiecare prost care-l prind cotizant!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cea mai mare teapa agentia aia, nici macar nu au site de prezentare nu au nimic...iti fac o inscriere si doua poze si apoi iti cer 12 milioane pentru nu stiu ce contract.nici macar bon fiscal nu iti dau... sper ca nu ai facut contract cu ei, eu am patit-o, si regret ca am avut incredere in acea d-soara director laura si nu mai stiu cum si in bodyguardul ei ovidiu bors

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Princess, mergi cu incredere, cei care isi pierd vremea pe aici sunt doar soriceii fara un leu in buzunar, cine doreste sa isi iasa din pareri sa mearga la eclipse media la sediu si sa vada ce proiecte au in derulare, cred ca ai fii uimita, din cate am auzit cei care sunt pacaliti de step1media everest models si inca 4-5 asa zise agentii vin catre eclipse.astia chiar ca au eclipsat celalelate agentii.