| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU. Acum o saptamana si ceva am primit mesaj de la fan courier ca o sa ajunga coletul meu in acea zi ( coletul este de fapt un plic). Nici pana in ziua de astazi nu a ajuns.
Vreau sa mentionez ca, stiti cum se face, iti da mesaj ca vine in ziua aceea iar apoi cand e la tine la usa sau prin apropiere te suna. Pe mine nu m-a sunat, doar mi-a dat mesaj.
Eu dorm pana mai tarziu si ma gandesc ca POATE a venit pe la 10 si dormeam, dar nu suna? Ba eu cred ca da si cred ca auzeam claxonul ca aveam geamul deschis.
Acum ce sa fac? Sa sun curierul acela al carui nr e in mesaj si sa intreb ce se intampla sau sa sun la servicii clienti? Am nevoie de acel colet cat mai repede.
Ce credeti ca se intampla? Ce sa fac?

1 răspuns:
| AFR81 a răspuns:

Ai perfecta dreptate. Curierul trimite un mesaj in ziua in care va veni, iar cu cateva minute inainte sa ajunga, te suna. Suna-i inapoi, explica-le cum stă treaba si intreaba-i de colet, adica de plic. S-ar putea sa vina din nou curierul la tine sau sa te puna cei de acolo sa mergi tu personal la sediu. Totusi, nu stiu de ce ai asteptat sa treaca o saptamana si ceva. A doua zi ar fi trebuit sa apelezi.