| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU. Stiu ca e o intrebare super prosteasca dar vreau sa fiu sigura
Daca eu am un router stricat in garantie si il trimit in garantie la depanero, nu ma costa nimic reparatia nu?

Astazi cineva m-a atentionat ca s-ar putea sa ma coste si d'aia intreb.

4 răspunsuri:
| amyana a răspuns:

Daca este in garantie nu te costa absolut nimic

| Roxxy95 a răspuns:

Daca e in garantie nu costa nimic, dar acum depinde ce e stricat la el, daca e din vina ta posibil sa trebuiasca sa platesti.

| Baldovin_Antonio_1999 a răspuns:

S-ar putea ca depanero sa nu aiba contract cu firma/magazinul de la care ai luat routerul, asa ca fa un drum pana la acel magazin su certificatul de garantie in mana si il vor trimie ei la un service, si ATENTIE, cat e la reparat ei sunt obligati sa-ti dea unul provizoriu! Funda?

| cristiorigins a răspuns:

Suna la firma și întreabă dacă plătesc ei transportul.