| Yamatasula a întrebat:

Hey! Acum intru pe clasa a 9-a si ma gandeam daca ar fi bine sa mai repet in ultimele saptamani
Ce sa mai repet?
Sunt la profil real, SN
Voi aiti mai repetat ceva, ce?

8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Atunci cand am intrat in a 9-a nu am repetat nimic ..ca oricum se vor face mici recapitulari la inceput.happy Nu te stresa, bucura-te de vacanta cat mai ai timphappybig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu e nevoie să repeți nimic.

| Yamatasula explică (pentru anonim_4396):

Da?
Am avut o nota mare la admitere, eu nu am reptat niciodata inainte de anul scolar.dar nu stiuMa astept ca o sa fie greu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yamatasula):

liceul va fi mult mai ușor ca generala, îți garantez. nu e nevoie să repeți, bucură-te de vacanță.

| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Eu am repetat pentru ca trec in clasa a 12-a si stiu ce ma asteapta, stiu ce trebuie sa invat. Insa tu treci in clasa a 9-a. Abia incepi liceul. Asta este diferit de scoala generala. Nu stii inca ce te asteapta acolo. Ai alti profesori care au alt stil de a preda fata de vechii tai profesori. Eu zic sa astepti pana incepi scoala. Atunci vei vedea ce lectii vei invata si, crede-ma, pana in clasa a 12-a cand va trebui sa dai bacul, te vei satura de invatat.
Succes!

| noone33 a răspuns:

E inca vacanta bucurate de ea :3

| Yamatasula explică (pentru noone33):

Da, dar totusi...
multi spun ca o sa fie de 1000 de ori mai greu decat in generala si ai mei ma omoara sa pun mana pe carte... Eu citesc carti de adolescenti, dar nu stiu de ce sa ma apuc sa invat pentru a 9-a... Chiar habar n-am!

| noone33 a răspuns (pentru Yamatasula):

Eu zic sa te bucuri de vacanta :3 Mai sunt cateva saptamani si incepem scoala sad