| EvelinNovac a întrebat:

Hey am 13 ani si ma machiez in fiecare zi cu Rimel, Creion de sprancene si balsam de buze sau uneori un ruj de culoare naturala atat nimic altceva
Vi se pare ok pentru varsta mea adica mami spune ca ii ok am o colega care spune ca imi machiez sprancenele prea tare dar nu e vina mea ca am sprancenele groase eu doar umplu golurile
Dau funda

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E prea mult la 13 ani. Renunta macar la rimel deoarece nu-ti face bine, iti poate curge de pe gene iti intra in ochi si ti-i irita mai ales daca-l folosesti zilnic.

| Aasdfghj a răspuns:

Evita creionatul sprancenelor, esti prea mica pentru asta. Cat despre rimel, mai bine iti intorci genele daca vrei sa le dai volum. Foloseste doar strictul necesar, mai ales la scoala, trebuie sa mergi cat mai naturala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

mie mi se pare prea devreme. adică de ce o faci? chiar crezi că ai nevoie? oricum, treaba ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun ca de 20 arati.
La 13 ani esti o fetita, la ce iti trebuie machiaj?

| nlko a răspuns:

Pai... Daca tie iti place si te simți bine asa, poate ca e OK.
Dar pana la urma in fiecare zi mi se pare prea exagerat. Adica, vei avea destul timp sa te machiezi in viitor, poate ca ai inceput putin cam devreme.
Bafta!

| Rotariu_Anca_1998 a răspuns:

Pai sincer la varsta asta si mai ales ca te machez doar ata nu. nu e ceva iesit din comun