| AdelaAde7 a întrebat:

Hey, am o mica mare problema. big grin
Atunci cand vorbesc cu un baiat care imi place si ne placem reciproc si suntem pe cale sa fim impreuna, chiar daca baiatul e foarte ok si dragut mie imi dispare imediat interesul straight face adica dupa o saptamana m-am plictisit de tot si decid ca totul sa se termine si asta si fac. Si nu mi s-a intamplat o singura data. Vad cupluri de indragostiti care sunt impreuna de mult timp si ii admir si mi-ar placea sa fiu in locul lor dar eu nu pot avea o relatie de durata pentru ca ma plictisesc extrem de repede, si atunci cand m-am plictisit nu vreau sa mai am nimic de a face cu baiatul respectiv oricum ar fi el. Ce pot sa fac? va disparea vreodata problema asta? am 15 ani.

6 răspunsuri:
| DulceLup a răspuns:

Incearca cu unul mai mare decat tine. Femeile sunt mai mature cu vreo 2-3 ani inainte. Deci pentru tine ar trebui sa incerci unul pe la 17-18 ani.

| AdelaAde7 explică (pentru DulceLup):

Sincer, deja am avut doi baieti de 18 si cam tot asa am patit..chiar acum vorbesc cu unul de 18 si deja incepe sa-mi dispara interesul straight face

| DulceLup a răspuns (pentru AdelaAde7):

laughing)

| DulceLup a răspuns (pentru AdelaAde7):

Cauta un introvertit. Fa-l sa se desfasoare. Fa-l sa socializeze mai mult. Poftim provocare!

| MihaiN a răspuns:

In primul rand, sa fii atenta sa nu ranesti pe cineva.E posibil ca unii baieti sa inceapa sa simta ceva profund pentru tine, si sa ii raneasca despartirea.
Poti cauta sa gasesti la acel baiat ceva profund, ceva care sa fie fundamentul unei relatii care sa dureze.Cred ca cel mai bine este sa stati o perioada sa va cunoasteti, sa capatati incredere unul in celalalt, nu sa intrati imediat intr-o relatie, sa nu fie doar ceva care sa te entuziasmeze pe moment si atat.
O spun din nou, sa fii atenta sa nu ranesti pe cineva. Daca simti ca nu tii foarte mult la un baiat si el incepe sa se ataseze puternic de tine, mai bine vorbeste deschis cu el.

| MihaiN a răspuns:

Adaug ceva: intr-o relatie e bine sa te gandesti si la ce oferi tu celuilalt, in asa fel incat daca primesti ceva profund de la un om, sa ii daruiesti si tu ceva profund.Asa este corect fata de celalalt si in acelasi timp asta face ca relatia sa mearga bine happy