| ILoveWeekends a întrebat:

Hey am o problema uriasa! in sfarsit sunt de 6 luni cu baiatul pe care il iubesc, mi-am dorit asta de vreo 2 ani si dorinta mi s-a indeplinit. partea proasta e ca lumea din sat nu "accepta" asta pentru ca e cu 2 ani mai mic decat mine si pentru ca e cam needucat. Dar cu mine se poarta frumos. toate barfile au ajuns si la urechile bunicii mele si mamei si ele nu sunt de acord deloc ca" nu suntem la fel,ca vine dintr-o familie proasta,ca e mai mic etc." de parca m-as casatori cu el! daca afla tata ma omoara, el fiind foarte agresiv. Ba ma cheama printesa ba FA! nu inteleg de ce lumea asta e asa de interesata de viata mea! toti ma considera cuminte si desteapta si pe el opusul! asta cam asa e dar tot ar trebui sa nu mai se uite dupa mine si sa isi vada dracu de viata lor! eu numai ma pot vedea cu el in satul asta niciunde se pare!

va rog, ajutati-ma! unde m-as putea vedea cu el sau ce sa fac? sa continui sau sa ma despart? va jur ca eu n vreau despartire, simt ca traiesc cand sunt cu el, dar fara el lipseste ceva! Nu m-as putea descura cu durerea asta, m-ar inghiti total!

Răspuns Câştigător
| Sweety27 a răspuns:

Ah. inca ceva. Se pare ca de 2 ani iti tot doresti sa fi cu el pentru ca stii tu: fetelor cuminti le plac baietii rai. Totusi nu ne dam seama la timp cat de mult rau ne face acea relatie, ce imagine urata vor avea pe viitor si ce urat e peste vreo 10 ani sa cobori dintr-o masina buna, sa mergi cu actualul tau iubit pana la un magazin, aranjati, relaxati si la colt de strada sa te salute fostul, plin de tatuaje, care fumeaza o tigara imprumutata si sta la cu inca vreo 3 golani care se uita la tine de parca esti goala. Nu vrei sa stii cat de jenant e momentul si ce imagine iti vei face in fata actualului iubit cand te v-a intreba: "cine e ala?", iar tu vei spune: "paaai. fostul ". Cred ca daca reusesti sa intelegi asta, vei gasi singura raspunsul la intrebarea ta, daca sa continui sau sa te desparti. Si app, cu siguranta el stie cat esti de fermecata de el si se foloseste de asta. Gandeste-te ce mandru e el in randul sau de prieteni, cand o sa zica ca a fost cu una superioara lui si totusi "a pus botu la vrajeala lui".

3 răspunsuri:
| NAdrian a răspuns:

Buna ILoveWeekends,
eu cred ca ar trebui sa va mai cunoasteti si sa ii cunosti si familia si sa vezi si partea lui proasta, ma refer la defectele pe care fiecare dintre noi le avem, acum sunteti in perioada numita ''indragostire'' si totul e roz.
Parerile satului nu sunt toate reale dar au si samburi de adevar, nu mentine relatia doar din rezistenta ca unii nu va vor impreuna.
Daca pleci la drum cu premiza ca ''dragostea dintre noi va invinge tot'' te joci un lucru foarte periculos.
Zi faina! big grin

| Sweety27 a răspuns:

Toata lumea din jurul tau se baga pentru ca se pare ca le pasa de tine. Esti norocoasa. Esti inconjurata de persoane care te iubesc. Important e in primul rand sa observi tu diferenta dintre voi 2. Nu neaparat diferenta de varsta. Gandeste-te la diferenta de educatie. Cei din jurul tau incearca sa te indeparteze de el pentru ca risti sa devii ca el. Eu cand aveam vreo 16 ani am avut un iubit care traise intr-un mediu total opus fata de al meu. De ex eu cuminte, devreme acasa, parinti cu servici, eram la liceu, invatam bine. El era un golan, avea doar 8 clase, provenea dintr-o familie groaznica (mama lui betiva, tatal puscarias). Totusi ma simteam parca toata lumea e impotriva mea si nu intelegeam ce au cu viata mea. Stii cand am inteles si am simtit diferenta dintre mine si el? Cand am ajuns sa am un grup de prieteni, colegi de liceu, cu care mergeam pe terasa sa bem un suc si daca il luam si pe el cu mine, ma faceam de tot rasul. Vorbea porcos, era salutat doar de oameni golani sau oameni periculosi, nu avea bani mai mereu si culmea, cand mergeam la o terasa, el se nimerea sa fie CHELNER doar pentru o zi, fix acolo. Iti dai seama cum se uitau prietenii mei la mine? Toate prietenele mele primeau flori, ciocolata cadou de la iubit, eu primeam cate o bratara gasita pe jos de el, sau diverse chesti confectionate de el din hartie. Abia dupa multi ani de la despartire, am simtit cat de jenata sunt sa povesteste despre acea relatie si de multe ori prefer sa nu recunos ca am fost impreuna cu baiatul ala. Acum cand ma uit in urma imi dau seama ca eu eram oarba, parintii mei stiau ce e cel mai bine pentru mine iar multi prieteni i-am pierdut din cauza comportamentului needucat al acelui baiat.

| Bea123 a răspuns:

Pai, se le explici, si sa le spui ce ne-ai zis si noua. La urma urmei, ar trebui sa te inteleaga. inima ta l-a ales si nimeni nu poate sa ii stea in cale. Si sa va intalniti pe ascuns daca nici asa nu accepta... Sau cheama-l la cina ca sa vada cum se comporta cu adevarat.
Sfatul meu! Parerea mea!