| RuxyyyyyyForeverr a întrebat:

Hey.Ce inseamna cand visezi ca mori? Eu am visat asa "Eram intr-un avion cu prietena mea, prietenul ei si inca un baiat...pe care nu il cunosc.Deodata avionul s-a defectat si ne-am prabusit.Prietena mea si prietenul ei erau loviti rau.iar el a murit.Eu nu am vrut sa ii spun prietenei mele, ar pana la urma am facut-o, iar nu dupa mult timp a murit si ea.iar eu am inceput sa plang foarte tare."Ce inseamna

5 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu inseamna nimic. Probabil ai vazut ceva sau te-ai gandit la ceva rau si de aceea ai visat asta. Visele nu se transforma in realitate (premonitii) decat foarte rar.

| MskDesign a răspuns:

Ti se apropie sfarsitul.
Glumeam! Este doar un vis.

| Futhakari a răspuns:

Ai o imaginatie foarte bogata ar trebui sa te faci regizor film- love the dead gen :drama, dragoste, trailler.Bun sa lasam gluma vise de genu avem toti unele mai sumbre altele mai perverse dar no asa-i omu plin de sentiment, nu ai sa patesti nimic dar incearca sa mai visezi si tu clipe frumoase ' Teai gandit ca tu ai sabotat avionu'laughing.

| alyn9833 a răspuns:

Se spune ca ti-a murit moartea..asa am auzit si eu dar nu stiu daca e adevarat

| Gisca_Nicoleta_2000 a răspuns:

Numai în foarte puţine cazuri, moartea din vis anunţă decesul real. Un asemenea vis va transmite că purtaţi încă în interior ceva, care ar trebui să se stingă, este încă în viaţă. Prin moartea din vis, subconşti- entul vă sugerează să vă îndreptaţi într-o altă direcţie, pentru a ocoli pericolele. Jung considera că, dacă visaţi moartea unei persoane apropiate, în realitate nu veţi mai lucra împreună. Dacă visaţi moartea persoanelor deja decedate, acesta este un semn că ele sunt încă legate indestructibil de cineva şi că aţi dori să le urmaţi exemplul pentru a realiza aceiaşi lucru. Moartea poate simboliza şi încheierea unei etape din viaţă. Dacă visaţi că muriţi, acesta este un fel de proces de purificare al sufletului, renaşterea ego-ului mai bun, care trebuie să se schimbe în bine, pentru a învinge în lupta vieţii (vezi, de asemenea, „a muri" şi alte simboluri legate de moarte).