| muziclive a întrebat:

Hey! Ce parere aveti despre dragoste?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea nu poate fi definita, dar o pot descrie ca fiind sentimentul cel mai fragil, mai puternic si mai frumos dintre toate. Este sentimentul care te face sa crezi ca viata are un scop ce merita trăit, dar poate fi si acel sentiment care te poate sfasia in mii de bucatele si iti da impresia ca viata e pierduta, odată cu pierdeea persoanei iubite. Dragostea poate fi cheia raiului, dar si a infernului.

10 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Nu exista. Exista doar atractie fizica apoi atractie mentala si apoi vin injuraturile. Daca esti curioasa/curios de ce am raspuns asa este pentru ca nu stiu ce inseamna dragostea.

| immaBeast a răspuns (pentru EnvyU):

De fapt... exact asta înseamnă, dacă stai să te gândeşti logic. happy

| darrio2007 a răspuns:

Cea mai trainica legatura dintre doi oameni care se iubesc.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este cel mai minunat sentiment care uneste doua fiinte compatibile.

| MskDesign a răspuns:

Sentimentul cel mai profund dintre doua persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea nu o poti explica sau nu poti zice ce parere avem despre ea dragostea se simte atat!

| muziclive explică (pentru anonim_4396):

Si nu se poate controla...

| anonim_4396 a răspuns (pentru muziclive):

Exact!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pute! Am zis!

| AnarchyUK a răspuns:

Dragostea a devenit atât de comună, încât mulți o confundă cu sentimentul de prietenie sau cu fericirea cu care se îmbracă sufletul atunci când sunt lângă o anumită persoană și își creează definiții și dogme greșite despre ea. Nu mai au răbdare, aleargă spre aceasta fără a se uita în toate direcțiile, naivi și bineînțeles că în final, aceste persoane descoperă faptul că dragostea lor, marea lor iubire a fost doar o iluzie.
În plus, dragostea nu este neapărat pentru cineva de sex opus sau mai bine spus, cineva pe care trebuie neapărat să-l săruți. Nu, dragostea e între prieteni, familie, chiar și între o persoană și o carte, spre exemplu. Dar unii au uitat și acest lucru.
De aceea, cred că a devenit un concept cam superficial în societatea de astăzi. Însă dragostea, în adevăratul sens al cuvântului, e ceva frumos și unic, ce-ți înflorește sufletul.