| Monika12 a întrebat:

Hey .......cum pot sa cumulez puncte pe Tpu.ro

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU prea ai ce face cu punctele :(

"10. Cum castig puncte pe TPU?
Acumulezi puncte de fiecare data cand oferi raspunsuri. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale.
- pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
- pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
- atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
- pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
Se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns: primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte; al doilea - 40 de puncte; al treilea - 30 de puncte; al patrulea - 20 puncte; al cincilea raspuns - 10 puncte.
Pentru a vedea care dintre intrebari nu au niciun raspuns/ au un raspuns/ au doua raspunsuri/ au trei raspunsuri, intra aici." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#10

Punctele acumulate pentru răspunsuri ( respectiv şi cele aferente fundiţelor, sau cele aferente Oracolului ) te ajută să "creşti" în topul/clasamentul utilizatorilor :)

Ca să avansezi în topul userilor şi să ai un rank cât mai bun ( MIC ) - deci, trebuie să acumulezi cât mai MULTE puncte!

Toate cele bune!

| Monika12 explică (pentru bursuc001):

Mersi mult.

| bursuc001 a răspuns (pentru Monika12):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă!

| Monika12 explică (pentru bursuc001):

Merki de asemenea))

| bursuc001 a răspuns (pentru Monika12):

Mulţumesc şi euwinking

| Monika12 explică (pentru bursuc001):

Npc.

17 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Cum castig puncte pe TPU?
Acumulezi puncte de fiecare data cand oferi raspunsuri. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale.
- pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
- pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
- atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
- pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
Se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns: primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte; al doilea - 40 de puncte; al treilea - 30 de puncte; al patrulea - 20 puncte; al cincilea raspuns - 10 puncte.

Sursă: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#10

| Monika12 explică (pentru FemeiaPisică):

Meci mult. te-am pupat kiss

| RainmakerX a răspuns:

Buna!
Fiecare intrebare la care raspunzi iti da niste puncte... daca raspunzi prima atunci primesti mai multe ____cu cat raspunde mai multa lume la acea intrebare cu atat primesti mai putine.
Daca primesti "fundita" la acea intrebare atunci primesti 100 de puncte intrucat respectivul ti-a considerat raspunsul unul folositor, care l-a ajutat.
Acesta este felul prin care poti sa zici "Un multumesc virtual".
Deci raspunde corect la cat mai multe intrebari si daca se poate fii printre primii care raspund la acele intrebari.
Succes!

| Monika12 explică (pentru RainmakerX):

Merki mult...

| RainmakerX a răspuns (pentru Monika12):

Cu placere...o zi placuta in continuare! happy

| Kenya a răspuns:

Primesti puncte cand raspunzi la intrebari.

| Kandia15 a răspuns:

Raspunzand la cat mai mute intrebari happy. Insa nu raspunsuri inutile, ci raspunsuri utile, care l-ar ajuta pe utilizatorul care a pus intrebarea

| Mihaila_Bogdan-Iulian_1997 a răspuns:

Raspunde la cat mai multe intrebari. Fiecare intrebare la care ai raspuns valoreaza puncte. FUNDA te rog mult... happy

| XtinnaX a răspuns:

Raspunde la cat mai multe intrebari happy, fiecare raspuns valoreaza 100 de puncte, si cred ca mai primesti puncte daca primesti funda ( "raspuns castigator") nu sunt sigura cat abia mi-am deschis acest cont dar acum 2-3 ani cand m-ai foloseam TPU era 200 de puncte pentru un raspuns castigator. Deci dati silinta sa ajuti pe ceilalti si vei aduna puncte happy.

| Monika12 explică (pentru XtinnaX):

Merki mult. )Funda