| anonim_4396 a întrebat:

Hey. Cum te poti descurca cu cineva care iti pune permanent la indoiala sentimentele si cunostintele? Am incercat sa ignor persoana respectiva, dar continua. Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DomnishoaraTPU a răspuns:

Uite ce poti:
1. Ignora-i, dupa un timp te vor lasa in pace.
2.Intreaba-i:
"Alceva nu mai aveti de rezolvat?!
Oare voi sunteti perfecti?!"
Ii vei lasa masca!
3.Asculta-i si apoi zi-le "Aha""Dovedeste ca ce ai spus tu e adevarat".Si zambeste-le.O sa ii faci sa taca si o sa faci confuzi.
4. Cere ajutor.
Vorbeste cu ai tai si cu prieteni. Poate te ajuta.
Sper ca te-am ajutat si daca vrei ofera-mi funda.
kiss!

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Salut!
1.Ignora-i se vor plictisi sa te deranjeze daca vad ca nu ii tratezi ca niste oameni importantii.
2.Intreaba-i:
Alceva nu aveti de facut?!
Oare sunteti perfecti?!
Ii vei lasa masca.
3. Cere ajutor.
Parintii si prieteni de ajuta mai mult ca noi.
Sper ca te-am ajutat si daca vrei ofera-mi funda.
kiss

| IoanaPsy a răspuns:

Da, continua sa ignori. La un moment dat se va plictisi si te va lasa in pace.

| Dementer a răspuns:

Trateaza'o cu indiferenta. chiar daca tii la el/ea pana-ti va da un semn ( daca ma intelegi).

| MikelZugame0N a răspuns:

As spune sa iei masuri in privinta asta dar nu obraznice si explica-i ca nu te intereseaza sau nu pune la suflet tot ce zice. Sper ca te-am ajutat.