| anonim_4396 a întrebat:

Hey, deci..imi place de un baiat de la inceputul anului scolar si cel mai bun prieten al meu care sta si cu mine in banca il cunoaste sunt prieteni buni, i-am zis ca imi place de el si nu i-a zis.Dar..mai mereu ma uit dupa el si chestii de genul si mai demult un coleg de al meu i-a zis ca il plac la misto ca nu stia colegul ala, si nu l-a crezut.Asa, saptamana trecuta, mai exact marti a iesit cu 2 ore inainte si era la poarta scolii cu bicicleta si eu ieseam cu prietenele mele care stiu ca il plac.Si colegul meu de banca Gabi era acolo cu el si Gabi, mi-a zis miercuri ca el cand m-a vazut i-a zis ca stie ca eu il plac sau ca si-a dat seama ceva de genul =]] Si dupa i-am zis lui Gabi sa-i zica ca eu chiar il plac Si de atunci nu ma lasa in pace, stiu ca placea o fata si acum una il place pe el si nu ma lasa in pace cand ies pe hol ma alearga in toata scoala dupa ma cheama la usa si iar ma sicaneaza Faza e ca, el de cand l-am cunoscut anul asta scolar, imi face asa.Dar acum face mai "rau" ca inainte Si eu nu imi dau seama daca ma place sau nu, mereu cand ies pe hol e la el la usa si cand ma uit eu, se uita deja la mine si imi e rusine asa ca intorc capul si vine si ma alearga Ar fi ciudat sa il pun pe colegul meu sa-l intrebe daca ma place sau nu ar fi? Ce sa fac? Imi e frica de raspunsul lui Ajutorr Chiar m-am gandit, acum sunt prietena cu el nu suntem necunoscuti Si stiu unde sta, e chiar langa parc si mai mereu cand merg il vad ..si ma gandeam sa merg si maine daca nu mai ploua si sa-i zic lui Gabi care sta pe acolo sa-l intrebe, nu am rabdare pana luni, Ajutorr nu stiu ce sa fac sad FUNDAAA

2 răspunsuri:
| DjNick112 a răspuns:

Da, te place, e clar, dar acum fiecare se comporta diferit in cazuri de genu, acuma depinde de persoana, poti sa ii spui colegului tau sa-l intrebe be Gabi daca te place, dar nu mai e nicio senzate ca deja stii raspunsul, in caz de un raspuns negativ veri ramane dezamagita, eu zic sa faci tu primul pas, desi recomandat ar fi sa il lasi pe el sa faca asta, eventual incearca sa-l ignori uneori (cat mai des daca se poate), daca te place va incerca sa te tachineze mereu si va insista sa faca acest lucru, daca nu, va renunta.

| DomnishoaraTPU a răspuns:

După cum ai răspuns înseamnă că nu eşti chiar îngrijorată ci chiar te distrează situaţia.
Poate te place, nu ştiu ce clasă eşti dar nu îmi pari o fată serioasă.
De ce i-ai spus acelui coleg că îţi place de acel băiat?!
Tu de unde ştii că nu au bârfit între ei?!
La vârsta asta băieţi şi fetele sunt foarte bârfitori când e vorba de dragoste....Acum nu ştiţi doar voi doi sau câţiva prieteni ci toată şcoala!
Trebuia să fii mai discretă!
S-ar putea să te placă sau mai degrabă să-şi bată joc de tine deoarece ai fost indiscretă şi ai răspândit subiecte de bârfă şi se răzbună.
Dar cred că nu te prea doare deoarece văd că ai scris nu ştiu câţi "laugh" ( big grin )...
Preocupă-te de şcoală şi lasă "piţiponcelile"...