| broscutsaaa a întrebat:

Hey, imi puteti da si mie niste statusuri frumoase? As vrea si eu niste versuri mai triste, dar totusi cu un mesaj de adio. Cam ca acestea:

Te vedeam in fiecare zi era la fel
Aceleasi certuri fara scop si tel
Ramai asa cum esti acolo-n lumea ta
Nu vrei sa schimbi nimic atunci nu ma schimba
Sa iti dai seama ca a lipsit ceva
Atunci cand o sa vezi ca nu mai sunt in preajma ta.happy

Pot fii si in engleza, nu ma deranjeaza. tongue Nu intrebati pentru ce, pur si simplu ador genul acesta de statusuri.hee hee

Răspuns Câştigător
| ☺Þĺ†ĺ©†☺ a răspuns:

*01. Nu sunt cum sunt cand tu ma vezi, ci sunt cum sunt cand ma visezi. Deci dormi mai mult ca sa visezi, sa vezi cum sunt cand nu ma vezi.

A*02. Daca as planta o floare de fiecare data cand ma gandesc la tine, as merge acum printr-o gradina plina cu flori fara sa-i mai gasesc capatul

03. Ploua acum.Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie. atat de mult imi este mie dor de tine!

04. Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine.

05. M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine. Abia atunci am realizat cat de bogat sunt!

06. Dzeu ne-a dat 2 picioare sa mergem, 2 maini sa tinem, 2 ochi sa vedem, 2 urechi sa auzim, dar de ce ne-a dat o sg inima? Pt ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti.

07. Un duh mi-a promis 3 dorinte. Eu i-am spus ca nu vreau 3, nici macar 2, ci una singura: Mi-as dori sa te am pe tine!

08. Dragostea este ca atunci cand stai pe cimentul moale: chiar daca pleci, urmele-ti raman acolo

09. Intr-o zi ma vei intreba ce e mai important pentru mine:tu sau viata? Eu voi spune ca viata,iar tu te vei supara dar fara sa-ti dai seama ca pentru mine tu esti viata!

10. Sunt 6 bilioane de oameni in lumea asta. Nu stiu de ce-ti dau mesaje. Poate pentru ca 5.999.999.999.de oameni nu te pot inlocui!

11. As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei. Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine!

12. Soarele nu ar fi portocaliu, marea nu ar fi albastra, eu nu as fi fericit daca nu ai fii tu

*13. Picioarele tale sunt obosite? Pt ca ai alergat prin mintea mea toata ziua.

14. Intr-o noapte o stea m-a intrebat: "De ce nu o lasi dc te face sa plangi?" I-am raspuns: "Stea,tu ti-ai parasi cerul?"

15. Tot timpul sa desenezi cercuri in jurul celor pe care-i iubesti, nu inimi, pentru ca inimile se pot rupe, dar cercurile nu au capat

17. Daca as fii o lacrima in ochii tai, m-as rostogoli pe obraz sa-ti ating buzele. Daca tu ai fi o lacrima in ochii mei, nu as mai plange niciodata de frica sa nu te pierd!

18. Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt asta, am nevoie de o inima. Pt o inima am nevoie de fericire. Pt fericire, am nevoie de tine

19. Daca cineva m-ar intreba ce inseamna o viata frumoasa, m-as apleca asupra umarului tau, te-as strange in brate si as spune "uite asta".

20. Buzele tale par sa se simta singure. N-ar vrea sa le intalneasca pe ale mele!

21. Sunt un politist si te arestez pentru ca esti tu. E ilegal sa fii atat de frumoasa si sexy. Sentinta este inchisoare pe viata in inima mea

22. Iubesc 3 lucruri: Soarele, Luna si pe tine. Soarele-ziua, Luna-noaptea iar pe tine te iubesc pentru totdeauna!

23. E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU

*24. Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa. Asa ca atunci cand esti singura, adu-ti aminte ca cineva ,undeva ,se gandeste la tine!

25. Oricat de speciale ar fi cuvintele, nici macar nu pot sa inceapa sa-ti spuna despre toata dragostea pe care ti-o port in suflet

26. Ziua in care te-ai nascut sigur era ploioasa, dar nu era ploaie, cerul plangea pentru ca pierduse cel mai frumos inger!

*27. Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger!

28. Cand te-am vazut prima oara, mi-ai incalzit inima. A doua oara mi-ai produs scantei, iar acum imi fac inima sa arda!

29. Saruta-ma si vei vedea stelele. Iubeste-ma si ti le voi da.

30. I-am cerut lui D-zeu o floare si mi-a dat o gradina. I-am cerut un copac, mi-a dat o padure. I-am cerut un rau, mi-a dat un ocean. I-am cerut un inger si mi te-a dat pe tine!

31. Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva

32. Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga, dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul!

33. Cand vine noaptea, uita-te pe cer. Daca vezi o stea cazatoare pune-ti o dorinta. Ai incredere, se va indeplini pentru ca eu mi-am pus si te-am intalnit pe tine

34. Acum iti testez umanitatea.Testez,testez,testez mhhhh? Rezultat negativ nu esti om! Am descoperit ca de fapt esti un inger!

35. Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar ptr tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu!

36. Inima-mi plange cu suspine, fiindca tu nu esti langa mine. Stiu, departarea este grea, dar te rog nu ma uita!

37. Daca totdeauna minutul tau de iubire a avut doar 59 de secunde primeste din partea mea secunda care lipseste

38. Tot ce vreau este ca la "judecata de apoi" sa pot spune : "da. Dar am avut iubirea!". Asadar mai lasa-ti-ma sa traiesc

39. De-ar fi sa scriu in versuri, ce pentru tine simt, Luceafarul lui Eminescu ar fi prea scurt!

40. Dorinta mea este sa-ti spun cat de mult te iubesc!; sa te vad in fiecare zi sa-ti stiu bucuriile si sa-ti alin necazurile

41. Te iubesc iti spun intr-o secunda, dar ca sa-ti demonstrez imi trebuie toata viata!

42. Te voi iubi la nesfarsit! Nu-ti voi jura dar ITI PROMIT!

43. Iubesc florile, dar daca ele se ofilesc, RENUNT! Te iubesc pe tine si nimic pe lume, nu ma va face sa RENUNT!

44. Tu ma faci sa rad. Tu ma faci sa plang. Tu ma faci sa simt ca traiesc. Tu ma faci sa iubesc!

45. Asha cum doua buze se unesc pentru. a forma sarutu', asa doua inimi se unesc pentru.a forma.IUBYREA!

46. Iarta-mi ochii pentru ca te admira, Mi-ai furat inima te-am vazut eu, Fa-ma ciudat sau nebun dar de cate ori inima-mi bate numele tau eu il rostesc!

47. Eu sunt aici Tu unde esti?

48. E vina ta ca nu mai pot sa dorm, e vina ta ca nu mai pot sa mananc, e vina ta c-a n mia stiu sascri U.

49. Eu sunt aici, tu esti acolo. Unul dintre noi nu se afla unde trebuie.

50. Te superi daca vin mai aproape?

51. Vrei sa urci putin pana la mine ca sa-mi vezi colectia de SMS-uri?

52. Deja mi-e dor de tine! Hai sa ne vedem. Vrei?

53. Iti trimit mesajul asta pentru ca mi-ar fi placut sa fii acum cu mine.

54. Iti spun pentru a mia oara: fiecare zi cu tine este extraordinara!

55. Bunica mea implineste azi 80 de ani. Tine minte: cand o suni, vorbeste TARE! Si nu-i trimite SMS-uri!

56. 6! Vine maica-mea! Du-te la un film, fa ceva!

57. 160 de caractere nu-mi sunt de ajuns sa-mi exprim dragostea, asa ca restul va trebui sa ti-l imaginezi.

58. Au venit pompierii; am fost arestat; doctorul a spus "carantina" Eu o sa intarzii doar 20 de minute!

59. Ce preferi: sa-mi rup gatul, sa fac pneumonie, sa iau 3 ani de inchisoare sau sa intarzii 5 minute?

60. Vroiam sa-ti trimit ceva incitant, inteligent, frumos si sexi, dar din pacate nu incap pe ecranul telefonului.

61. Gandeste-te la cel mai dulce lucru, inmulteste-l cu infinit, aduna o eternitate si vei stii cat imi lipsesti.

62. Vorbesc cu canapeaua si flirtez cu televizorul. Da-mi un mesaj inainte sa incep sa fac avansuri frigiderului!

63. Noapte buna! Cand cel drag pleaca, parca mori, asa ca-ti spun adio doar pana in zori!(Julieta, adaptare)

64. Nu ma intreba ce simt cand suntem despartiti: e ca si cum o parte din mine n-ar mai fi.

65. Iti trimit cel mai fierbinte sarut virtual al tuturor timpurilor (tine telefonul lipit de buze): TTZZOOCC!

66. Telefonul meu functioneaza cu dragoste. De cand te-am cunoscut nu s-a oprit niciodata.

cand totul tace si pamantul uita ca mai exista,atunci ingerii isi intorc
chipurile in jos. iar cand picaturi calde saruta usor caile nenumarate ale
necunoscutului, cerul preface in lacrimi pentru a se uni cu durerea si
fericirea viselor noastre. te strig din launtrul meu , te strig cu fiecare celula
vie, cu fiecare celula moarta, cu fiecare gand pierdut si fiecare gand ramas. unde
esti? unde te-ai dus? cand ai sa vii?

As vrea sa fiu un hacker sa-ti definesc structura
In functii recursive cu call-ul permanent,
Dar pointerii cu care te-a inzestrat natura
Nu vor incape vesnic intre begin si end.

For i egal cu 1 la infinit, iubito
Sa-mi fii un goto tandru as indrazni sa-ti cer,
M-ai inselat cu Mao, m-ai inselat cu Tito
Dar nu imi vine inca sa te declar ca share.

While inca mi-esti aproape in candida-ti rutina
Si doar un comentariu imi mai permit sa rup,
Iti caut procedura in orisice vecina,
Si-ti vad asemuirea in orisicare loop.

Te-as fi iubit in bucla si fara vreun contor,
Te-as fi iubit prin modem, legat la Internet,
Te-as fi iubit cu while-uri, te-as fi iubit cu for
Dar tu, necredincioaso, ai apasat reset.

Te-ai dus in alt registru si ai schimbat projectul,
Ai returnat un "unu" c-un alt operator,
Credeam ca-s prototipul, n-ai vrut decat obiectul,
Si doar din intersectii nu pot sa ma inXor.

Mi-am directat amorul direct la imprimanta
(dar fraier, la consola nu i-am mai dat ecou)
Caci te-am crezut integer si tu erai flotanta
Mi-ai dat un flush pe input si m-ai lasat tablou.

Mai do din nou apelul si scoate-ma din stiva
Ca bietul parametru mi-a ruginit candriu,
Invoca-mi inc-odata structura aditiva,
Ca daca dai eroare, sa stii ca te rescriu

I saw you walking on the street. Your eyes, your lips, your nose. everything look perfect. I couldn't help sing to myself, 'WHO LET THE DOGS OUT! WOOF !'

You are so beautiful, sweet and faithful It is a pity that I do not like animals!

I think you are ugly and stupid, You are a real pain in the . Wait a moment oh no, I do have the right number.

Roses are red, violets are blue, when I sense the smell of the bathroom, I think of you!

I do not swear, I do not smoke and I do not drink ! O damned My sigarette has fallen in my glass of beer .

I wish you lots of itching and short arms.

You have the face of a saint a Saint-Bernard!

Will we play the hulk together?I will be tall and strong and you green and ugly!

If you did not have any feet, would you wear shoes? no why do you wear a bra?!

A fart is a flying planet, created by God and produced by men.

Why do men fart more often than women ? Because women do not keep their mouth shut long enough to build up the pressure

I am born this way, but what is your excuse?

If you are raped and you cannot defend yourself keep still and enjoy it!

If I ever die because of marihuana, mark on my grave, I am too stoned to get up!

When I was a baby, I played with toys. Now I'm a lady and I play with boys.

You know when you are really too fat? When you are on the beach and Greenpeace carries you back to the sea.

Roses are red Violets are blue but a face like yours belongs in the zoo!

On the door of a toilet Some people come here to sit and wonder, I come here to shit like thunder!

Nice hair, a shame that you sit on it!

Roses are red violets are blue, shit stinks and so do you!

I like your style I like your class but most of all I like your ass

3 monkeys escaped from the zoo .one was caught watching tv another playing football and the third one was caught reading this txt message

I'm not as dumb as you look

Roses are red, violets are blue, I was born beautiful, but what the hell happend to you?

Pastreaza aceasta amintire a timpului care mai tarziu iti va oferi clipe de fericire, si nu uita ca in trecutul vietii tale m-ai cunoscut pe mine.
Trei sunt uriasii care ucid sufletul: uitarea, ignoranta si lenea.
Cel care nu gaseste dragostea, nu gaseste nimic.
Pastreaza-ti inima la fel de curata ca albastrul cerului, ca puritatea florilor, pana cand o vei darui cuiva.
Curcubeul isi lasa urma pe cer, dragostea pe inima. In dragoste ca si in alte cazuri trebuie sa stii cand sa iesi. Iubeste cat poti, nu cand poti.
E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii fericit.
Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista.
Cand iti simti inima incarcata de durere si lacrimi ti se vor ivi la coltul genelor, du-te sa plangi la pasari, la pietre, dar niciodata la oameni, caci toti suntem oameni, dar nici unul OM.
Este mult mai glorios sa te ridici din nou, decat sa nu fi cazut vreodata. - FRANCOIS FENELON
Intr-un card de porumbei albi un corb negru adauga un plus de frumusete pe care n-ar aduce-o puritatea unei lebede.
Se spune ca atunci cand te indragostesti iti creezi o imagine perfecta, absoluta a celui iubit insa eu cred ca perfectiunea nu exista.
Iubirea vietuieste prin daruire si iertare. Sinele traieste prin primire si uitare.
Singurul mod in care ne putem exercita inteligenta este tragand cloncuzii.
***Iubeste inainte de a fi iubit, dar lasa-te la randul tau inconjurat de iubire.
Traiesti fiindca iubesti! Iubeste fiindca traiesti.Iubire!
Este mai important cum gandesti, decat ce gandesti. - J. W. GOETHE
Vrei sa scapi de dragoste? Nu prea se poate sau daca reusesti nu o sa iti fie prea bine.
***Ne nastem din iubire pentru a iubi si la randul nostru a naste iubire. Iubirea e tot ce dorim, iar in final e tot ce-am avut.
***Iubeste! Caci iubind poti vedea frumusetile vietii, esti mai fericit, si orice obstacol il vei trece mai usor!
Dragostea este fara indoiala o intoxicatie a simturilor. In special a mintii, judecatii si nu in ultimul rand a luciditatii
Intelepciunea se dobandeste prin experienta. Incearca sa imparti si altora bucuria pe care ai gustat-o, facandu-i si pe ei fericiti.
Iubirea e un sarut furat, un zambet inocent, o imbratisare patimasa. si un suflet smuls din piept.
Un singur lucru e sigur in zilele noastre: nimic nu e sigur. Guritza, nu stiu de ce, dar ma gandeam ca sunt singur
Adevarul esti tu insuti; ceea ce vezi ziua este un vis de zi, ceea ce vezi in somn este un vis de noapte.
Nu putem merge departe in prietenie, daca nu suntem dispusi sa ne iertam unii altora micile defecte.
Orice facem, bine sau rau, cu sau fara stiinta, produce un rezultat; de aceea trebuie sa facem binele, astfel incat si urmarile sa fie bune.
Filozofii nu au facut decat sa interpreteze lumea in diferite moduri. Ceea ce este mai important este insa a o schimba. - KARL MARX
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
A cauta pacea si fericirea in afara noastra este o mare greseala. Trebuie sa cautam in noi pacea, si ne vom putea bucura de adevarata fericire!
Ce poate fi mai frumos decat "iubirea"? Acest cuvant simplu si totodata complex ne da puterea sa invingem, sa visam, sa supravietuim.
"Singurul vecin bun e cel care face zgomot in acelasi timp cu tine". - AMBROSE BIERCE
Daca iti tatuezi 100 $ pe penis, ai 3 avantaje: poti sa vezi cum iti cresc banii, poti sa dai imprumut fetelor sau poti sa te joci cu banii tai
Toti oamenii sunt trecatori dar nu toti trecatorii oameni.
Cum spunea marele filozof Darwin: "Amice, esti prost!"
Iubirea impartasita de oameni este forta cea mai mare care exista in lume si izvorul cel mai important pentru poezie.
"Nu e niciodata prea tarziu pentru a nu face nimic" - CONFUCIUS
Cel mai important nu este sa stii. mai important este sa ai telefonul celui care stie.
Fara dragoste suntem orfani de toate, fara pasiune suntem ca o moara de vant spanzurata in vid!
Parfumul reprezinta sentimentele florilor. Adevarata prietenie este asemenea unui trandafir: nu-i realizezi frumusetea pana cand nu se ofileste
Am vrut o floare si am primit o gradina, am cerut o raza de soare si am primit soarele .Am cerut pe cineva sa ma iubeasca, dar tu nu vrei sa ma iubesti; ok, sunt la munte si recunosc ca am baut; mai vorbim, te pup
Cei care uita trecutul sunt blestemati sa-l retraiasca.
When an apple is green is ready to pluk, when a girl's sixteen she's ready to fuck
Life is what happens while you're making other plans

Gandeste-te la cel mai dulce lucru, inmulteste-l cu infinit, aduna o eternitate si vei stii cat imi lipsesti.
160 de caractere nu-mi sunt de ajuns sa-mi exprim dragostea, asa ca restul va trebui sa ti-l imaginezi.

Au venit pompierii; am fost arestat; doctorul a spus "carantina" Eu o sa intarzii doar 20 de minute!

Ce preferi: sa-mi rup gatul, sa fac pneumonie, sa iau 3 ani de inchisoare sau sa intarzii 5 minute?

Vroiam sa-ti trimit ceva incitant, inteligent, frumos si sexi, dar din pacate nu incap pe ecranul telefonului.

Gandeste-te la cel mai dulce lucru, inmulteste-l cu infinit, aduna o eternitate si vei stii cat imi lipsesti.

Vorbesc cu canapeaua si flirtez cu televizorul. Da-mi un mesaj inainte sa incep sa fac avansuri frigiderului!

Noapte buna! Cand cel drag pleaca, parca mori, asa ca-ti spun adio doar pana in zori!(Julieta, adaptare)

Nu ma intreba ce simt cand suntem despartiti: e ca si cum o parte din mine n-ar mai fi.

Iti trimit cel mai fierbinte sarut virtual al tuturor timpurilor (tine telefonul lipit de buze): TTZZOOCC!

Telefonul meu functioneaza cu dragoste. De cand te-am cunoscut nu s-a oprit niciodata.

Eu sunt aici Tu unde esti?

E vina ta ca nu mai pot sa dorm, e vina ta ca nu mai pot sa mananc, e vina ta c-a n mia stiu sascri U.

Eu sunt aici, tu esti acolo. Unul dintre noi nu se afla unde trebuie.

Te superi daca vin mai aproape?

Vrei sa urci putin pana la mine ca sa-mi vezi colectia de SMS-uri?

Deja mi-e dor de tine! Hai sa ne vedem. Vrei?

Iti trimit mesajul asta pentru ca mi-ar fi placut sa fii acum cu mine.

Iti spun pentru a mia oara: fiecare zi cu tine este extraordinara!

Bunica mea implineste azi 80 de ani. Tine minte: cand o suni, vorbeste TARE! Si nu-i trimite SMS-uri!

6! Vine maica-mea! Du-te la un film, fa ceva!

Hmm le aveam si eu prin pc;))

http://www.lovesite.ro/......agiri.html

http://www.codrosu.ro/......re-trista/

si sunt destule;))

hmm astea pe care ti le'am dat sunt amestecate:P

sper sa iti placa>:D

8 răspunsuri:
| dada a răspuns:

Http://www.lipiciosii.ro/? do=Forum&cat=2&topic=4129&page=117

vezi ca este pe la pagina 117. cauti si tu pe acolo. si vezi ce-ti plc :* pa :*

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu cauta si uh laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...totul trece dar nu se uita crying
nu conteaza cat ma iubesti atata timp cat te prefaci!
You say you love and adore, but do not know how to cherish! crying

| agavriloaei a răspuns:

Tu mai iubit? atunci de ce mai ranit? eu te iubeam si uneori chiar si plangeam.dar tie nu-ti pasa ce se intampla-n viata mea!sad sper ca sa-ti placawinking