| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si 7 luni aproape 8. As vrea sa o conving pe mama mea sa ma pensez deoarece multe persoane de varsta mea au facut asta (chiar si baieti). Stiu ca nu e important asta dar totusi... Vreau sa ma simt ca o fata nu ca un animal. Am cateva fire destul de vizibile pe care as vrea sa le elimin. As vrea sa am si o forma potrivita. Azi am rugat-o sa ma penseze ea dupa sfaturi detaliate de pe internet. Dar ea a zis ca nu pot sa ma pensez ca dupa aceea imi vor creste mult mai repede.
Spuneti-mi si mie ce sa fac. Cum ar trebuie sa o conving? Este o varsta buna pentru a ma pensa?
H E L P M E!!!

3 răspunsuri:
| MariaRawr a răspuns:

Poti sa faci cum am facut eu. Nici pe mine nu ma lasa, dar intr-o zi dupa meditatii i-am zis ca merg la salon sa ma epilez, dar m-am si pensat. Dupa i-am zis ca am fact-o pentru ca aveam sprancene urate si nu mi-a zis decat sa am grija sa le pensez regulat, ca sa arate bine. Bafta happy

| TheMiningSheep a răspuns:

Creste mai repede daca le tai...(si se ingroasa)
Daca te pensezi bine si ies radacinile,,,
nu mai cresc repede

| EizaG a răspuns:

Buna! Eu am 14 ani si ma pensez de la 12 ani(la salon), nu e adevarat ca iti cresc mai repede, dar nici nu vor avea dupa 2 saptamani forma pe care au avut-o cand te-ai pensat, eu sunt foarte multumita de sprancenele mele, majoritatea oamenilor ma intreaba unde ma pensez.Prima oara cand te -pensezi te-as sfatui sa te duci la salon si dupa poti sa te pensezi tu singura(dar fii sigura ca nu vor iesi la fel,ca la salon),te va durea, eu si acum "sufar" cand ma penseaza. Aminteste-i mamei tale in fiecare zi ca vrei sa te pensezi, si va intelege. P.Sbig grinaca te intereseaza pretul, cel mai bine e sa te duci sa intrebi la salonul unde vrei sa te pensezi, unde ma pensez eu e 15 lei. Succes!