| MAARRYYAA a întrebat:

Hey TPU..Am din nou o problema.Un baiat pe care eu l-am placut (el nu m-a placut)a primit mai multe provocari sa ma pupe pe obraz ..Si nu a facut-o..La un momendat cand i-a pus cineva o provocare sa pupe o fata dintre mine si o colega.A ales-o pe colega mea(care e mult mai urata ca mine si orice coleg daca ar avea de ales m-ar alege pe mine:sa nu credeti ca o place cumva)
Asa.Dar el,de obicei nu ma lasa in pace,imi punea piedica, se impingea in mine, ma poreclea..si alte chestii ..Colegul meu de banca zice ca ma place dar nu vrea sa arate si ca vrea sa ma faca geloasa(ca mai flirteaza si cu altele).
Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Mie nu prea imi place atitudinea ta fata de cealalta fata... sa stii ca gusturile tale nu sunt obligatoriu la fel si cu gusturile lui. Daca tu consideri ca cealalta fata e mai urata poate el nu o considera asa, chiar daca altii te-ar alege pe tine. Gusturile nu se discuta, deci poti lua in calcul si varianta ca nu te place. Sa stii ca in frumusetea exterioara nu sta totul.winking

| Doub a răspuns:

Sa te resemnezi, nu te place.
Stii, frumusetea e ceva relativ.
Eu cred ca esti geloasa pe tipa aia.

| SkyPilot a răspuns:

Faptul ca flirteaza cu altele poate intr-adevar sa fie pentru a te face geloasa. Daca poreclele sunt dragute, e un semn ca te place. Se cam baga in seama cu tine deci poate sa te placa. Cand mai face gesturi nu tocmai frumoase fata de tine, poti incerca sa ii spui, dar neaparat cu un zambet si cu subinteles, ca daca ar invata sa se poarte cu o fata ar avea mai mult de castigat.

| lBroken69 a răspuns:

Daca iti place de el, spunei-o.Sau intreaba-l tu pe el daca te place.

| MAARRYYAA explică (pentru lBroken69):

Dar mi-a mai placut de el si nu m-a placut atunci.va crede ca sunt disperata.Ce zici?