| Iulika1607 a întrebat:

Am nevoie sa-mi spuneti si mie niste somnifere mai tari, de la care sa ma ia somnul instantaneu. Saptamana viitoare plec in Italia si eu nu am rabdare sa merg cu masina nici doua ore, dapai doua zile si o noapte. Si vreau sa dorm aproximativ tot drumul. Adica sa iau un somnifer si sa adorm imediat. :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Farmaciile NU nu vand somnifere"la liber" ---doar cu prescriptie medicala!

| TheAce a răspuns:

Trebuie sa stii faptul ca nu exista somnifere cu efect pe loc. Somniferele nu sunt suplimente, sunt solutii de criza in cazul unor afectiuni severe sau a insomniilor. Ele se elibereaza cu reteta, reteta pe care nu o vei primi pur si simplu de la medicul tau. Iti sugerez astfel sa renunti la ideea asta a ta care nu doar ca e imposibila, dar, chiar daca n-ar fi, te-ar putea afecta fizic. Recomand sa iei laptop-ul cu tine, sa iei si niste carti pentru lecturat si in rest sa te bucuri de voiaj si de peisajele pe care le vei intalni (mai ales din Austria incolo). Daca vrei sa mai si dormi, recomand 2 cani de ceai ''Somn usor'' de la Fares.

Răspuns utilizator avertizat
| paulthegame a răspuns:

Du-te la farmacie intreaba

| CreaţaWsz a răspuns:

Diazepam, dar nu cred ca-ti da fara reteta.

| Winchester308 a răspuns:

Singurele chestii care par te fac sa pici imediat sunt otravurile gazoase.
Nu o sa gasesti ce cauti si chiar si celelalte nu le poti cumpara fara reteta.

| Ciprian_Marius_1999 a răspuns:

Poti sa iei Extraveral, nu te adoarme imediat, dar iti dau un somn mai linistit!