| TanyaTanny a întrebat:

am o intrebare.Am doar 17 ani si am nevoie disperata de bani.Stau intr-o localitate cam micuta si nu prea am unde sa ma angajez si nu,nu pot sa ma ocup cu impartitul ziarelor, am incercat deja.Sunt disperata,am incercat si in orasele din preajma, dar nimc! Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Te poti angaja ca bona sau daca le ai cu matematica sau romana poti incepe sa dai meditatii

| TanyaTanny explică (pentru IsabelaIssa):

Macar cineva ma ia si pe mine in serios, chiar nu ma gandisem la asa ceva.O sa incerc sa ma angajez ca bona sau o sa dau meditatii la mate/chimie/fizica(nu-s un geniu la romana). Multumesc mult Tinna666!:*

18 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Daca ai 18 ani te poti inscrie intr-un MLM de succes. Detalii in privat.

| RAY a răspuns:

Atat de mica e localitatea?

| TanyaTanny explică (pentru RAY):

Dap,practic e alcatuita din 2 magazine mici in care nu gasesti mai nimic, 2 biserici si restul doar case.E o localitate/sat mic si saracacios.

| RAY a răspuns (pentru TanyaTanny):

E ceva care ai putea face, dar de fel am idei nebune, nu te sueri daca isi spun?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te imprumuti daca nevoia e asa mare

| TanyaTanny explică (pentru suntserios):

Wow dar ce destept mai esti mai tartacuta laughing

| Fatamuntilor a răspuns:

Pai nu esti eleva? Indata incepe scoala.

| TanyaTanny explică (pentru Fatamuntilor):

Ba da sad dar vine aniversarea parintilor mei si chiar vreau sa le iau ceva special si nu am reusit sa strang destul...

| Radu284 a răspuns:

Daca stai la tara, in mod sigur ca ai vecini care au nevoie de tot felul de chestii, gen sa le prasesti porumbul (ma rog, acum sa il culegi), sa ii ajuti la culesul viei, etc.

Eventual mai poti vinde pe la alti vecini oua, lapte, zarzavaturi, etc. Asta presupunand ca ai. Daca nu ai, aici e problema ta cea mai mare.

| MarianWLF a răspuns:

Depinde de ce suma e vorba, vrei pentru un lucru anume sau sa ai zi de zi.

| TanyaTanny explică (pentru MarianWLF):

E aniversarea parintilor mei.Implinesc 25 ani de cand sunt casatoriti si chiar imi doresc sa le iau ceva mai special dar, inca nu am suficienti bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta un job la un supermarket sau un ABC.

| Scarbo a răspuns:

Esti fata frumoasa, ai 17 ani, in satul tau sunt sigur ca exista o gramada de baieti, ce-i asa de greu?

| Tinna666 a răspuns:

Cu mare drag:*

| Tinna666 a răspuns:

Mie imi place latura asta de cosmetica, make-up si imi castig banii lucrand acasa:pensez si vopsesc sprancene, epilez cu ceara si machiez pentru ocazii...si castig in jur de 6-7 mil pe luna..sunt inca la inceput...sora mea e mai cu scoala si a inceput sa de-a meditatii la matematica, clasele 5-8 si lua 30 lei pe sedinta de 2 ore..si si ea castiga binisor happy

| KwonJiyongParkJimin a răspuns:

Poti incerca la un magazin, sa fii vanzatoare sau mana dreapta a vanzatoarelor de acolo. Sau iti poti ajuta vecinii mai in varsta.

| Alde a răspuns:

Am o oferta pentru tine: daca stii/cauti firme care ar cumpara de la mine websiteuri, magazine online, logo, pliante etc atunci as putea sa-ti dau un comision bunicel.