| SunnyBunny a întrebat:

Am o mica problemuta, la scoala este un baiat foarte dragut, si stiti e mai mare decat mine cu un an.Si de obicei, nu prea intalnim..insa de obicei cand ne inatalnim pe holuri el imi zambeste si, si e atat de dragut >< si azi am mers pana in clasa la el, sa vorbesc cu o prietena de-a mea.Si apoi a venit un baiat, tot din clasa lui (il urasc) si, la noi la scoala adica stiti e un mic obicei (cand vrei sa atragi atentia cuiva, il impungi cu aratatorul in stomac)...si baiatul ala mi-a bagat degetul foarte adanc, si m-a durut! Apoi, el a venit si m-a imbratisat si mi-a spus ca : O imbratisare vindeca orice durere; si adica m-am simtit atat de bine.Si ma-i e o problema..prietena lui cea mai buna e dusmana mea (adica nu dusmana. dusmana, ceva de genu.(cum ar fi la populariate sau dans)
Si mi-e orecum frica..si ma gandeam ca ma puteti ajuta.

Ce ziceti, el ma place? Sau e doar o iluzie de-a mea?

~~~~~~~~FUNDA~~~~~~~~

Răspuns Câştigător
| Deborah54 a răspuns:

Buna.Nu stiu daca in raspunsul meu vei gasi ceva ce te va auta dar oricum iti spun:Nu conteaza daca esti populara sau nu, dar daca baiatul acela cu adevarat te place tot timpul te va sustine, poate nu vizual dar sufleteste. Dar daca vrei sa afli daca el cu adevarat te place roag-o pe prietena ta sa-l intrebe ce simte pentru tine. Stiu ca e foarte greu sa te deschis cuiva dar incearca.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

De placut, poate ca te place, dar ...atat.

| Deliiiia a răspuns:

Intamplarea relatata de tine nu inseamna mai nimic. Ar trebui sa intri in vorba cu el ca sa il cunosti mai bine, inainte de a afirma ca il placi.

| fluturasdecatifea a răspuns:

Nu vreau sa fiu rea dar nu cred ca te place.este probabil foarte sociabil, dar ca sa fii sigura mai asteapta si vezi ce se petrece

| vlad7 a răspuns:

Presupun ca te place! e foarte posibil sa nu! Eu cred ca trebuie sa fi atenta sa vezi ce se mai întâmplă si poate atunci realizezi ce părere are despre tine!