| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am plecat impreuna cu toata clasa de la ultima ora, de religie. Ulterior, am aflat ca niste elevii de la o alta clasa, care aveau si ei ultima ora religie au chiulit 16 copii de la ei, iar diriginta lor a venit sa le spuna ca chiulul in masa se pedepseste cu un scaderea unui punct la purtare. Credeti ca asa este? Adica noi speram ca nu s-a auzit prin cancelarie si sa scapam doar cu un advertisment. Eu nu am dorit sa plec, insa as fi ramas singur in clasa si ar fi fost jenant, colegii m-ar fi crezut ciudat etc. Ce credeti ca se va intampla?

10 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Noi in clasa a 9a plecam aproape in fiecare saptamana de la o ora (ultima fiind), plecam toti. Si nu se intampla nimic, acum depinde de profesori,directori. Pentru ca poate ca va spune :"eh, e religie, n-are nimic", dar daca chiuleati de la mate, romana sau altceva poate ca va pedepseahappy
Nu cred ca o sa va pedepseasca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu o să se întâmple nimic, doar o să vă certe puțin și atât.

| alexcris007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sper ca asa se va intampla. Adica mai bine ne da note mici la materia respectiva decat sa ne scadad nota la purtare.

| anonim_4396 explică (pentru alexcris007):

O să vezi că doar vă ceartă și chiar dacă ar fi să scadă, o să treacă cu creionul după care o să șteargă.

| Peridava a răspuns:

Cum sa nu se auda la Cancelarie cind lipseste o clasa intreaga?! Da, veti fi pedepsiti. Un avertisment (nu advertisment!) e inutil in acest caz.

| alexcris007 a răspuns (pentru Peridava):

Avand in vedere ca e prima abatere nu stiu ce sa spun. vom vedea ce se va intampla

| CravataAlbastra a răspuns:

Pai sa stii ca profesorii vorbesc intre ei in cancelarie de clase, de elevi, in cazul in care au aflat de voi nu stiu daca var face ceva de la prima abatere mai ales ca este o singura absenta. un punct la purtare se scade la 10 absente nemotivate. Chiar daca ar fi asa ce importanta are un singur punct scazut la purtare? Eu am avut 3 puncte scazute...

| alexcris007 a răspuns (pentru CravataAlbastra):

Nu stiu. Adica chiar sper sa nu se intample nimic grav. Chiar imi e frica.

| GoldenKing a răspuns:

Chiulitul in masa se pedepseste sigur.Si veti lua o pedeapsa.Ai facut o mare greseala ca te-ai dus cu ei, iti spun eu ca daca stateai ei nu plecau, sau daca ramaneai singur in clasa dansul/dansa isi facea ora cu tine.Mult succes cu treaba asta, caci nu va vad bine

| Lola12345 a răspuns:

Normal că veți fi pedepsiți...Mult noroc să treci peste asta. :-)