| Lucylucia45 a întrebat:

Din luna ianuarie a inceput să-mi curgă ceva alb pe chiloti! Si..aflat ca e secretia vaginala!
Dar...as vrea sa stiu cam peste cate zile-saptamani-luni-(poate si ani) poate să-mi vina menstruatia?
Apropo daca conteaza am 11 ani! In august fac 12
Astept raspunsuri multe :*

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu-ti putem descrie dupa asta. Eventual cand o sa ai o secretie maronie, atunci inseamna ca-ti vine in cateva zile.

| CuriousStuff a răspuns:

Fiecare femeie e diferita din punctul asta de vedere. De obicei stii doar cand apare. Secretia vaginala nu e neaparat un precursor al menstruatiei.

| Clorox a răspuns:

Este ceva normal! Stai linistita, nu o sa ai probleme cu menstruatia, acum depinde de femeie in parte!

| ambicio a răspuns:

Eu stiu ca menstruatia ar veni la 2 ani dupa ce ar incepe sa iti creasca sa-i. Cred ca intr-un an doi ti-ar veni insa nu exista o data exacta si nu trebuie sa iti faci griji pentru asta, e ceva normal pentru orice fata. Informeaza-te in legatura cu igiena si totul o sa fie bine