| x3_5798 a întrebat:

Hey TPU
Hatsune Miku este un serial de desene anime sau ce este? Daca este desen imi poate spune cineva cum se numeste? Funda >:

6 răspunsuri:
| changedgigi a răspuns:

Buna.Hatsune Miku este o cantareata, 3D.Vine pe scena, canta acompaniata de trupa, dar ea nu exista.Este o cantareata virtuala. Fundasmug

| loveanime a răspuns:

Hatsune Miku face parte din animeul Vocaloid

| xXAliceXx a răspuns (pentru loveanime):

Vocaloid nu este un anime straight face.

| Lifeisfearless a răspuns:

Hatsune Miku cum a spus cevacuverde este o cantareata 3D din Japonia, ea este un Vocaloid. Precum Len si Rin Kagamine, Kaito, Meiko, etc. (mai multi de acelasi fel doar ca au aparenta si voci total diferite). Dar, daca doresti poti citi Manga, deoarece acest proiect a avut mult succes si a trebuit sa i se faca una. Se numeste "Hatsune Mix" si o poti citi in engleza aici : http://www.mangafox.com/manga/hatsune_mix/ Sper sa te fi ajutat;)

| TeposuAryciu a răspuns:

Hatsune Miku este un program de calculator, un vocaloid, adica o voce cu care poti face cantece.
Tu scrii de exemplu Buna si Miku, ti-l CANTA
Si din cauza popularitatii sale, acum sustine concerte sub forma unei holograme 3D, ea si ceilalti vicaloizii

| cosminamocanu17 a răspuns:

Hatsune miku este un anime