Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2607688intrebari
Kurtmann
Ultimele intrebari
Cupio.ro
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
15 Apr
SATI 356.147AFISARI
157.775VIZITE
130.365V. UNICI
4 Martie 2012
Mynameistoxic intreaba:

Hey TPUkiss

Imi da-ti niste statusuri de tristete, ca s-a despartit prietenul meu de minesigh

Tnxhappy

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    4 Martie 2012 09:09
    Angellx3 a răspuns:

Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine

Ai fost, esti, vei fi totul pentru mine, chiar daca pare imposibil eu tot o sa te iubesc enorm

Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile

Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang!

Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!

Plang de durere sunt singur si trist si te vreau inapoi intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc

Mi-ai furat inima si ai luat-o cu tine m-ai lasat undeva, de unde nu mai pot privi, de unde nu mai pot scapa! Ajuta-ma si tine-ma in brate

Tristetea m-a cuprins si vreau sa plang nu mai pot te iubesc si te vreau inapoi

Inima mea e rupta in doua jumatate din ea e inca la tine , dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna

Cel mai dureros lucru pe care un baiat il poate face este sa lase o fata sa se arunce in iubire cand el nu are intentia sa o prinda.

- O iubire pasionanta candva poate deveni o pasionanta poveste ,trecut

- Nu ma condamna ca am distrus o iubire aceasta nu a exista cu adevarat pentru mine.

- As vrea sa ma fac salvamar sa pot sa salvez forever iubirea noastra pentru a nu se pierde in valurile vietii.

- E greu sa ii spui mintii sa nu mai iubeasca atunci cand inima o face cu fiecare bataie.

- M-am indragostit de tine intr-o secunda, iar acum ca ne-am despartit simt ca o am nevoie de o viata pentru a te putea uita.

- Doare atunci cand spui adio unei persoane pentru care ai simtit ceva, dar mai rau doare daca stii ca tu ai fost singurul care a simtit

- Eu sunt sansa pe care singur ai decis sa o ocolesti.

- Apreciem lumina doar daca am stat si in intuneric!

- Eu cunosc gustul bucuriei pentru ca am gustat si amarul tristetii.

- Lacrimile de tristete sunt cuvintele rostite de inima atunci cand se simte ranita.

- E trist sa te simti singur cand ai totusi atatia oameni...

• 7 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 4 Martie 2012 09:38
    mihaelaa18 a răspuns:
    Ai pierdut ce avea'i mai de pret, ai pierdut iubirea mea si odata ca ea si increderea! Oricum se intoarcee roata baiatu meu ai sa suferi cum am suferit si eu.

Te-am iubit prea mult, in fiecare noapte plang si ma chinuie gandul ca am fost odata noi... de ce m-ai facut sa te iubesc? De ce mi-ai luat inima si ai fugit?

Uneori iti dai seama ca viata se intoarce doar impotriva ta. Tu te ridici ca un caine in sus, Iar viata cu un singur vant te da jos.

Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna… "

♥ Se spune ca iubesti o data'n viata, o singura iubire. Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?

♥ Inima mea a luat'o razna, striga sperand s'auzi. Si chiar nu'nseamna ca nu plang daca n'am obrajii uzi.

Nu ai stiut sa pretuiesti ce ai avut langa tine.dar intr-o buna zi vei regreta.

Un singur lucru tine minte:''Mereu vei fi o parte din mine''

Poate să îmi spună cineva. Dacă te voi uita vreodată!?

Ai plecat, e vina ta. Tu ai ales.

Nu stiu`;|` ce Sa` mai ZicC` :]`●` Se vede`;;]` Clar ca-mi Lipsesti` :-x`ღ` Si`mi vine` :]` sa mor` :-x` •º`ca `Tuu` ` nu Mai esti` `

Si acum realizez ca n-a fost iubire. Iubirea nu e egoista. Iubesti cand vrei ca persoana iubita sa fie fericita. Cand faci orice ca ea sa fie bine. Iubirea nu se uita.

Okii mei plang doar din vina ta,sa te mai vada o data ar vrea, Inima mea plange si ea, Nu`ti mai poate indura lipsastraight face

Stau si citesc o carte Poveste de iubire Cu 2 indragostiti Cum esti tu cu mine Povestea`i dureroasa Dar o citesc si plang Si lacrimile mele peste obraji imi curgstraight face

Peste obraji o ploaie de lacrimi se vede... Cad in genunchi... "Doamne, cum l`am putut pierde?!

" Nu rani un suflet ce sti ca te-a iubit ca poate pentru tine a plans si a suferit

. `Ca o pata pe camasha, totul se scurge. Aazi e dragoste cu pasiune, maine fuge. nimic nu tine o vesnicie.Astazi, un suflet plin de fericire, maine plange.

Cu lacrimi imi amintesc...de cum mi-a spus...
  • 15 Iulie 2012 11:32
    messokro a răspuns:
    1.Am invatat ca dupa altul tot un altul vine cu aceleasi replici cu acelasi te iubesc, mi-e dor de tine.

2.Inchidem usa trecutului stam cu mana pe clanta usii prezentului si deschidem usa viitorului asa scapam de "marea dragoste a trecutului". :|

3.E greu sa plangi acolo, unde radeai odata, sa vezi cum fericirea, in lacrimi e scaldata.

Pentru mai multe statusuri : http://messok.ro
  • 10 Aprilie 2013 19:35
    cosmin2010 a răspuns:
  • 19 Ianuarie 2013 11:14
    Tatyanayo a răspuns:
    Nu iti trebuie status trebuie sa ii spui ce simti!
  • 7 Iulie 2012 12:39
    Andreuta_Deutyka_1990 a răspuns:
    Ce soare trist, ieri parca era mai vesel;
    A...nu ieri de mult... tare de multbig grin

• 10 Martie 2012 23:44
    Mynameistoxic explică:
    Multumesc amandurora pentru statusuri kiss Sunt foarte frumoase!happy
  • 28 Septembrie 2012 20:13
    Bubu_Bombonik_1994 a răspuns:
    Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…