| MariaSilvia1999 a întrebat:

imi e rusine sa zic asta dar....ma simt exact ca o fraiera in lumea perfectilor,nu ma simnt bine in pielea mea, ma urasc ...si nu ma pot acepta asa cum sunt ...defapt,cred ca nimieni nu ma acepta asa cum sunt, singurul lucru care imi trece prin minte este sinuciderea ..cred doar ca totul ar fi mai bine fara mine ..ma simnt ugly.Cum as putea gasi fericirea? crying
Va rog fara raspunsuri jignitoare

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Care perfecti? care fericire? scopul e moartea pana la urma, fata din avatar tu esti?

| corbulalbrosu a răspuns:

Traieste-ti viata asa cum e. Chiar si cea mai banala/anosta viata merita traita. La un moment dat in mod absolut sigur va apare un "Fat frumos" si in viata ta. happy

| OldSoul a răspuns:

Doar atat iti spun:
"The Pursuit of Happiness Makes You Unhappy."
Sper ca ai inteles ideea, daca vrei pot sa o dezvolt...

| UnBroken2016 a răspuns:

Crezi ca aia care sunt "frumosi" o duc mai bine? Nu e asa haios sa ai doar oameni falsi pe langa tine sau doar oameni care vor doar sex de la tine. Daca tie ti se pare fericiti sa stii ca nu e mereu asa.

| FaraNume1245 a răspuns:

Ia o sfoara, cat de groasa si rezistenta, agat-o de lustra, pune un scaun sub tine si sari.

| ambicio a răspuns (pentru FaraNume1245):

Pe bune? Răspuns de-asta ai vrea să primești și tu atunci când ai fi trist\tristă?

| FaraNume1245 a răspuns (pentru ambicio):

Nu m-ar deranja, atata timp cat as pune intrebari din astea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adolescența asta...
Găsește-ți ceva de făcut, nu sta degeaba să te compari cu toată lumea.

| UzOm a răspuns:

Uite așa, gândindu-te că viața e scurtă, iar dacă stai cu astfel de gânduri, o irosești. Ajungi bătrână și te întrebi: "De ce am fost așa de proastă încât să pun botul la orice?"

| Printesa10TM a răspuns:

Nu te mai gandi la astfel de lucruri! Vor trece, varsta e de vina. Stai cu persoane care te fac fericita, fa ceea ce iti place ai relaxeaza-te cat mai e vara!

| anonim000x a răspuns:

Daca nu te simti bine pe langa ceilalti, incearca sa te copari mai putin cu celelalte persoane di viata ta si fi bine sa le mai observi si defectele (ma refer la alea pe care ei le au, iar tu nu le ai).

Daca ei te jignesc in fata, incearca sa nu mai dai ochii cu ei.Nu ti-as spune sa nu ti cont de chestia asta, deoarece stiu cat de greu este.

sper ca te-am ajutat cu ceva, iar daca nu.imi pare rau.

| DumnezeuFieCuTine a răspuns:

Cel mai simplu, tine-ti respiratia happy

| Johander4k a răspuns:

Eu am spus-o la toți... Trebuie să te doară în cot de toți. Fii superior celor din jur prin caracter și devotament. Să ai un caracter de lup singuratic fericit, să spun. Daca cei din jurul tau te bârfesc când ești lângă ei i-ai ars pe toți. De ce vă plângeți când pleacă cineva de lângă voi sau când vă certați cu cineva eu nu înțeleg...

| MariaSilvia1999 explică:

Multumesc pentru raspunsurii si da eu is...

| DumitruS a răspuns (pentru MariaSilvia1999):

In care oglinda te uiti atunci? Mie nu mi se pare ca esti urata, ba esti chiar simpatica.

Lasa depresia si sinuciderea esti prea mica pentru asta. Stiu ca la varsta ta asta cu locul in societate etc. pare o tragedie imensa insa nu este deloc, crede-ma. O sa-ti gasesti locul fara probleme la un moment dat, sunt convins. Pana atunci incearca sa te plimbi mult, sa faci sport, sa-ti faci prieteni etc. Sau sa-ti faci un hobby. (daca vrei sa mai vb lasa-mi o adresa de Facebook pe privat).

| RAY a răspuns (pentru MariaSilvia1999):

Esti draguta la fizic, acum cu problemele tale doar tu le poti rezolva