| Intrebatorul022 a întrebat:

Intrebarea mea nu e una prea interesanta dar cred ca e frecventa. Cum sa devin mai popular?
Inainte sa spuneti "Ce iti trebuie tie popularitate" vreau sa va spun dc vreau asta. Cateodata ma satur sa stau in preajma prietenilor populari sa vina altii sa i salute sau sa vorbeasca cu ei si eu sa plec sau ceva de genu. Si in plus cred ca m-ar ajuta si daca vreau sa fiu cu cineva....Nu sunt o persoana urata dar popularitatea mea....eh....nu e la cel mai bun nivel. Va rog sa ma ajutati. PS: Am 13 ani FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Metalheadforever666 a răspuns:

Dezvoltati abilitatile sociale(zambeste des, priveste in ochi, implicate in conversatii, gaseste subiecte de discutie interesante etc.).Cu cat esti mai sociabil cu atat o sa cunosti mai multe persoane dar nu toate o sa fie de treaba asa ca fii atent de cine te atasezi.La liceu, socializarea o sa conteze destul de tare ca daca nu esti sociabil o sa fii privit prost, in cel mai rau caz poti sa devii tinta tachinarilor.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai sa vezi tu mai peste vreo 5-10 ani cat de irelevanta e popularitatea asta de liceu.

| viperra a răspuns:

La popularitate iti trebuie tupeu mai mult....adica baga-te in conversatii mai mult.Din nou iti zic, iti trebuie curaj si tupeu, dar nu te baga prea tare din prima.Pur si simplu incearca sa vorbesti mai mult happy
Succes!