| CopilCopac a întrebat:

Hey TPUtongue
Am un prieten care fumeaza iarba si face din ce in ce mai des in ultimul timp...am si eu o curiozitate:Se intampla ceva daca il inhalez asa cum o fac cand cineva trece pe langa mine pe strada cu tigara aprinsa? Adica se intampla ceva mai deosebit? Are efect si asupra mea?
Voi ati fumat? Ce senzatii ati avut?

mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| unione a răspuns:

Cata confuzie in aceste raspunsuri... Nu, nu vei avea absolut nimic, iti raspunde un fumator

10 răspunsuri:
| ºPishcotº a răspuns:

Eu nu stau in Romania.si aici la noi sunt niste cum sa zic concerte, si m-am dus cu o prietena si pe acolo erau din astea care fumau.si am trecut si noi.pe acolo. ca orice om.si sa stii ca te ia de cap.asa.happy. Ai grijahappy:*

| JustShadows a răspuns:

Buna!happyEu nu am fumat, nici iarba si nici tigari normale, si nici nu as face-o.Cat despre efectul lor, pot doar sa-mi inchipui cum iti"pacalesc"simturile pe-o perioada scurta.Nu cred ca te afecteaza cu ceva daca nu esti tu cel care fumeaza, adica daca esti pur si simplu in...trece,si nu stai sa inhalezi aerul pe care el il respira...Ma rog nu prea ma pricep, nu am facut asa ceva, si te-as sfatui si pe tine sa faci la fel.
E mai bine sa te poti bucura de un sentiment, senzatie, emotie naturala, decat artificiala.
Ai grija de tine!happy

| Maya. a răspuns:

Se numeste fumat pasiv.Adica si tu fumezi intr-un mod indirect, si are un efect ma slab fata de efectul asupra prietenului tau.

Succes si spune-i sa renunte!

| VanillaBear a răspuns:

Iarba nu te face dependenttongue Poiate ca amicul tau are niste probleme si are nevoie sa se relaxeze sau pur si simplu ii place senzatia.
Senzatia este de relax, razi mai mult si dupa ai un apetit pe masura.Si nu ti se intampla nimic daca tragi un fum fara sa vrei tongue
Daca vrei sa incerci sau nu este alegerea tahappy

xoxo Vanilla

| lovenotsex a răspuns:

Greseala lui, dar si viata lui.In legatura cu inhalatul, da evident orice substanta inhalata voluntar sau involuntar ajunsa la plamani, afecteaza. Dar conteaza cat de des inhalezi si cat de mult.Atata timp cat inhalezi doar o data, ca si atunci cand treci pe langa cineva, nu e grav, dar daca stai mereu cu pr tau si inhalezi mereu, poate deveni o prb.Cat despre etnobotanice sau "iarba" nu-ti pot spune.Grija de tine...si de pr tau...

| b3atrice24 a răspuns:

Nu am incaecat niciodata si nu iti recomand. Dar nu cred ca are ceva daca il inhalezi putin poate o stare de ameteala sau nu stiu cum e senzatialaughing. Cand fumeaza prietenul tau stai mai departe de el!

Sper ca ti-am fost cat de cat de foloshappy

Kisses:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu am încercat.

Cine să treacă pe LÂNGĂ tine? Intri direct în ei, o iei razna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fuma iarba! S-ar putea sa-ti placa tare tare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa stai linistit nu este nimic rau daca inhalezi si uh fum nu o sa simti nimic poate in corpul tau este o mica schimbare pe care tu nu o simti acum depinde si locatzia unde se fumeaza... daca fumezi in spatele blocului nu este nimic dar daca te duci la club si fumeaza in toaleta cu geamul si usa inchisa s-ar putea sa te spargi si tu putin oricum am un sfat Sunt fumator de iarba si va spun sa o lasatzi pana nu este prea tarziu...si am citit raspunsul lu vanillabear si zice ca nu provoaca dependenta probabil ea nu a pus nici o data maria pe buze si nu ii stie gustu vanillabear cand ve-i gusta din primul joint sa ma anunti si pe mine si pentru sfarsit DROGURILE DISTRUG VIETII