| s3ker a întrebat:

Pai sa incep am 14 ani si am 1, 70 cm si cred ca sunt prea scund pentru varsta mea,sau poate ma insel? eu sincer asa cred daca da, aveti sugestii cum sa ma inalt? Si cam care ar fi inaltimea normala la 14 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Ai 14 ani si 1, 70 inaltime! De ce sa crezi ca esti prea scund?! Cresterea se va opri pe la maxim 19-20 de ani.Este posibil cand vei ajunge la acea varsta sa ai 2 metri si sa revii aici cu o alta intrebare de genul ca esti prea inalt.

| s3ker explică (pentru MskDesign):

Mersi mult.Mai facut sa privesc din alta perspectiva lucrurile Docamdata esti primul la funda.

4 răspunsuri:
| SweetMinion a răspuns:

Tu realizezi ca deja esti cat un stalp de telegraf nu? Nu trebuie sa mai cresti mai mult de atat, si pana la urma, daca tot scund te crezi atunci tine minte ca mai ai timp sa cresti.

| dinumariiia9ir a răspuns:

Eu am 14 ani si 1, 63.Esti destul de inalta nu trebuie sa te mai inalti. Fetele care vor sa se inalte practica bascket si inot. Gandeste-te ca o sa porti si tocuri in viitor.nu trebuie sa ai 2 m

| s3ker explică (pentru dinumariiia9ir):

Sunt baiat straight face dar mersi de raspuns