| rolly14 a întrebat:

Hey! Trec la subiect. Pai sunt indragostita foarte tare de un baiat care imi e prieten apropiat intr-un fel, adica ies foarte des cu el, nu eu singura ci grupul nostru ne unim mai multi printre care si el. I-am spus ca il plac si el m-a respins, dar inca suntem prieteni si iesim si ne purtam de parca nimic nu s-a intamplat. Problema este ca eu inca tin foarte mult la el si simt ca imi sare inima din piept cand e langa mine si imi vine sa sar pe el, bineinteles ca in realitate nu fac absolut nimic nici macar nu il ating incerc sa ma port normal. Intrebarea este ca eu nu stiu exact daca sunt indragostita de el sau il iubesc!? Am plans de multe ori din diferite cauze pentru el, ba ca imi lipsea cand nu ieseam cu el, ba ca inca ma simteam foarte ranita ca m-a respins, mai multe motive! va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Baietilor nu le plac fetele cu un comportament impulsiv si prea grabite ca sa se arunce intr-o relatie.Nu au incredere nici in cele care cauta mereu sa iese in evidenta dintr-un grup.Cand vor o relatie de durata, baietii-ca si fetele-cauta sa cunoasca si partea interioara a celui sau celei care le atrage atentia.

| NecroIonutz a răspuns:

Singurul sfat pe care ti-l pot da eu e sa ii spui in fata absolut tot: cum te face sa te simti, cum iti lipseste cand nu esti cu el, ce simti tu pentru el. Chiar daca o sa ai emotii si poate in momentul in care esti in fata lui nu vei avea curajul sa-i spui, ia-ti inima in dinti si spune-i tot. E cel mai bun lucru pe care ai putea sa-l faci. Succes!