| AndaAlexandra a întrebat:

Hey! Vreau niste pareri...
Sa spunem ca un baiat si o fata nu se cunosc, nu se saluta si nici nu vorbesc, dar trec zilnic unul pe langa celalalt.
Zilnic, baiatul se asigura ca privirile lor se intalnesc. Uneori o cauta cu privirea sau o priveste inainte ca ea sa il observe.
Ce credeti? Este atractie? Obsesie? Interes? Flirt? Vrea sa ii transmita un mesaj anume?
Ce crede o fata daca un baiat reactioneaza asa si ce crede un baiat daca o fata reactioneaza asa?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pana in momentul in care unul sau altul nu-si ia "inima-n dinti" si se hotaraste sa intre in discutie in mod direct nu se va schimba nimic, ba din contra s-ar putea sa rateze adevarata mare iubire a vietii. Adreseaza-i in mod direct o intrebare banala, extrem de simpla si in functie de cum va reactiona vei obtine si raspunsul dorit. Curaj. Succes!

| GreenVoid a răspuns:

Poate.Sau poate pur si simplu ii place fata ei...

| AndaAlexandra explică:

Ok, mersi mult de raspuns. Am inteles happy
Dar chiar sunt curioasa sa stiu ce crede un baiat si ce crede o fata daca i se intampla ceva de genul.

| Kimberly13Selena a răspuns:

La mine este acceasi situatie, un baiat de pe hol de foarte mult timp se uita in ochii mei de fiecare data cand il vad. M-am gandit sa fac eu primul pas desi sunt genul de fata timida dar totusi am sa mai astept. Nu stiu cum sa mi dau seama daca ma place desi sunt multe semne care indica iubirea lui. In cazul meu lucrurile au evoluat, adica i-am dat follow pe Instagram, imi da like la poze si a inceput sa faca niste joculete cand ma vede. Se apropie foarte mult de o colega de clasa in timp ce se uita la reactia mea. Nu inteleg de ce oamenii complica lucrurile si nu spun ceea ce simt. Si eu sunt curioasa de reactia baietilor si care este semnificatia privirilor pentru ca daca nu ar fi ceva nu s-ar uita si nu ar acorda atentie unei persoane necunoscute. Succes la descifrat semnele baiatului!