| Supermanka22 a întrebat:

Hey :*
Vreau si eu ceva statusuri despre persoane cu 2 fete sau ceva trist despre prietenie.
Funda :*:* Ms anticipat

4 răspunsuri:
| Kryss13 a răspuns:

Uite aici:
Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don't carry knives.)

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend's house is never long.)

Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain--your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

Never forget the people who made you who you are.

She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

Friends are forever. Boys are whatever.

Good friends don’t let you do stupid things… alone.

A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

A friend is one who knows you and loves you just the same.

A friend is one who knows us, but loves us anyway.

Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.

http://www.dedragoste.com/publ/42-1-0-1743

| Supermanka22 explică (pentru Kryss13):

Mersi,mi-a placut ca e si in engleza :*

| teodora24 a răspuns:

Buna!
Statusuri despre persoane cu 2 fete:
Poti incerca : Prietenii astia nu-s de tine stii? Ei te barfesc in fiecare zi! Prietenii falsi tee vor lasa in urma daca asa a facut si restul lumii.
Ma pot increde mai mult in dusmani cistiti decat prieteni falsi
Fereste-ma, Doamne, de prieteni, ca de dusmani am eu grija! (preferatul meu)
Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului
Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas.
Fereste-ma Doamne de prieteni, ca de dusmani ma pazesc singur
Adevarata prietenie este ca sanatatea. Valoarea ei este rar apreciata pana cand nu ai pierdut-o.
O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.
Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.
Cortina uitarii a cazut peste minunatul decor al prieteniei sincere, si scenariul a luat sfarsit.
Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.1.Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!
2.Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.
3. In viata trebuie sa fi sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!
4. omplimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt.iar daca nu-ti convine nu ma plang.
5. Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.
6. Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!
7. As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.
8. ←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→
9. ←♥→Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine! Ati uitat: AM TUPEU… Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU!←♥→
10. Prietenii falsi sa de BUZZ! astazi fac prezenta
11.Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.
12. Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.
13. Nu are nicio noima sa cersesti prietenia.
14. Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.
15.E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.
16. Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.
17. Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.
18. Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.
19. Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.
20. Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.

Statusuri triste de prietenie:
*Dacă ai nevoie de prietenia mea şi ne despart 100 de paşi, fă tu primul pas şi le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.
*Un iubit te poate înjunghia în inima, un străin în faţa, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevăraţi nu poartă cutiţe la ei. (A boyfriend stabs you în the heart, a stranger stabs you în the front, a friend stabs you în the back, but best friends don't carry knives.)
*Prietenii adevăraţi sunt îngeri, chiar dacă au uitat să zboare...
*Un prieten adevărat e greu de găsit, şi mai greu de părăsit şi imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)
*Dacă săruturile sunt valuri/ îţi voi da o mare./Dacă îmbrăţişările sunt raze/ îţi voi da un soare./ Dacă prietenia ta e o stea/îţi voi dărui toată galaxia /Pentru ea.
*Sunt înconjurată de îngeri. îi numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)
*Dintre toţi cei care vor intra în viaţa ta, numai prietenii adevăraţi vor lasă urme în inima ta. (There will be many people who will walk în and ouţ of your life but only true friends will leave footprints behind.)
*Un prieten adevărat e acela care îţi acceptă trecutul, te sprijină în prezent şi te încurajează în viitor. (A friend îs someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)
*Prietenia este că relaţia dintre mâna şi ochi. Când mâna se răneşte, ochii plâng. şi când ochii plâng, mâna le şterge lacrimile. (Friendship îs like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)
*O prietenie care ia sfârşit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)
*Nimic nu-ţi poate schimbă mai mult părerea despre un prieten că succesul. Al tău sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend şo surely aş success: yours or his.)
*Prietenii vin şi pleacă, dar pe cei adevăraţi îi păstrezi toată viaţa.
*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodată prea lung. Că şi calea spre inima să. (The road to a friend's house îs never long.)
*Un prieten adevărat crede în tine atunci când tu ai renunţat să mai speri. (A friend îs one who believes în you when you have ceased to believe în yourself.)
*Fereşte-te de explicaţii. Duşmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicaţii. (Never explain--your friends do not need iţ and your enemies will not believe you anyway.)
*Never forget the people who made you who you are.
*She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!
*Cel mai bun accesoriu pentru o faţa: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)
*Laughing until your stomach hurts îs what friends are for.
*E mult mai uşor să transformi prietenia în dragoste decât dragostea în prietenie. (Iţ’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)
*You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry îs when you’re laughing too hard.riends are forever. Boys are whatever.
*Good friends don’t leţ you do stupid things… alone.
*A true friend îs like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.
*A best friend îs like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.
*Friendship îs like China bowl: once broken, can be mended but crack îs still there.
*A friend îs one who knows you and loves you just the same.
*A friend îs one who knows uş, but loves uş anyway.
*Nu-mi spune cum să-mi aleg pretenii. Mă pricep la asta. Că dovadă, te-am ales pe tine.
*Un prieten vede tristeţea din ochii tăi, în timp ce ceilalţi se lasă păcăliţi de zâmbetul tău.
*Cel mai bun motiv să mergi la şcoală: prietenii.
*Prietenia este cel mai de preţ bun al omului. Fără prietenie nu e dragoste, fără dragoste nu e prietenie.
*Adevărată prietenie este precum lună. Nu o vedem zilnic, dar ştim că este tot timpul pe-aproape.
*Dragostea poate fi oarbă, prietenia nu; are datoria de a nu fi; poţi merge pâna acolo să iubeşti defectele prietenului, dar pentru a-l face să le cunoască. La ce mi-ar sluji o prietenie care n-ar fi clarvăzătoare? Ura faţa de complezentă vreau să o aduc pâna aici.
*Nu rupe firul unei prietenii, căci, chiar dacă îl legi din nou, nodul rămâne.Nimeni nu poate trăi fără prieteni, chiar dacă stăpâneşte toate bunurile lumii. A avea un prieten este mai vital decât a avea un înger păzitor.
*Prietenii mei nu sunt mulţi, dar sunt nenumăraţi.
*Prietenia este, în primul rând, pacea reciprocă şi zborul spiritului pe deasupra amănuntelor vulgare.

Sper sa-ti fi placut!

| Supermanka22 explică:

:*:*