| Zazy a întrebat:

Heya TPU.
Ce faceti?
Dupa venirea menstruatiei... te mai dezvolti macar putin?

Fara glume.Pentru ca, eu chiar vorbesc serios.

12 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Ti-e teama ca daca ti-a venit ciclul nu-ti mai cresc mugurasii?
Stai calma, te mai dezvolti pana la 18 ani macar.

| Zazy explică (pentru whatevernvm):

Mersi pentru raspuns...

| AFR81 a răspuns:

Menstruatia vine, in functie de caz, pe la 12-13-14 ani. Bineinteles ca te mai dezvolti dupa aceea...

| vocea a răspuns:

Atunci te dezvolti mai bine pentru ca hormonii tai lucreaza

| FaraNume1245 a răspuns:

Te dezvolti cam pana pe la 20 de ani. Daca prima menstruatie ti-a venit pe la 20 de ani, nu te mai dezvolti mult.

| Copila2016 a răspuns:

Da, normal ca da, cand ai menstruatie esti deja adolescenta, eu nu am inca si am 13 ani.

| Anonim10002 a răspuns (pentru Copila2016):

Eu am 14 ani, in ianuarie 15 si tot nu am.

| Zazy explică (pentru Copila2016):

Buna Alexa, si eu am 13 ani jumate, si mi-a venit pentru prima data in mai anul acesta. Dar sunt foarte plata, si de aceea am intrebat. Sper sa ma mai dezvolt putin.

| Zazy explică (pentru Anonim10002):

Anonim10002, stai linistita.
Mamei mele i-a venit la 16 ani jumate, deci nu-ti face griji.
Unele fete se dezvolta mai greu...
Altele se dezvolta mult mai repede, depinde de fiecare corp in parte.
Cum am spus, nu te ingrijora.
Nu ai de ce, iti va veni atunci cand va trebui.

| Anonim10002 a răspuns (pentru Zazy):

happy

| anonim000x a răspuns:

Da.

| AnotherDragHarry a răspuns:

Stai linistita, te dezvolti! Menstruatia face parte din pubertate, treapta de viata in care te dezvolti cel mai mult