| MAARRYYAA a întrebat:

Heyy TPU.
Cum iti da-i seama ca un baiat te place? Dar mai ales cum iti da-i seama daca el e mereu mandru..si nu da semne prea des!?

5 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Daca te vede cum scrii sigur nu o sa te mai placa. "da-i" nu se scrie asa in contextul ala.

| lBroken69 a răspuns:

Îţi zâmbeşte, se uită la tine/după tine.Îţi sare în ajutor, te tachinează, glumeşte cu tine.
Îşi schimbă comportamentul cu tine, faţă de ceilalţi...cam astea ar fi unele semne.

| BogdanDediu a răspuns:

1. Tentativele de a intra in contact vizual cu tine

Poate ca acest lucru te va surprinde, dar barbatii sunt foarte timizi atunci cand le place cu adevarat o femeie. De cele mai multe ori, barbatii evita un contact vizual direct, asta pentru simplul fapt ca nu stiu cum sa reactioneze daca ii privesti cu atentie. Asadar, daca surprinzi un barbat ca se uita la tine, dar isi schimba imediat privirea in momentul in care si-a dat seama ca l-ai observat, atunci fii sigura ca acel barbat te place, dar nu are inca curajul sa te abordeze.

7 obiceiuri de infrumusetare pe care barbatii nu le suporta la tine. Vezi ce-i enerveaza!

2. Zambetul cuceritor

Trebuie sa intelegi ca un barbat nu zambeste pur si simplu la o femeie. In momentul in care observi ca cel din fata ta nu isi poate sterge zambetul de pe buze atunci cand te priveste, poti fi sigura ca intentiile sale sunt destul de serioase si ca ar putea fi putin indragostit de tine. Si tentativa de a zambi poate fi catalogata drept un semn ca te place, dar nu este sigur cum sa actioneze in cazul tau, daca are sanse sa te cucereasca sau nu.

3. Incearca mereu sa te ajute

Daca un coleg de munca sau prietenul tau cel mai bun se ofera mereu sa te ajute atunci cand ai o problema, atunci poti fi sigura ca te place si ca si-ar dori o relatie cu tine. Barbatii nu se obosesc prea mult sa-i ajute pe altii, mai ales cand sunt la birou. Asadar, ar trebui sa te simti privilegiata daca un barbat are grija sa nu iti lipseasca nimic sau daca te ajuta indiferent de situatie.

Horoscop: Atractie fara limite. Cum sa-l faci sa fie interesat de tine, in functie de zodia lui

4. Si-a schimbat stilul vestimentar sau tunsoarea

Atunci cand barbatii sunt indragostiti, incearca sa faca o impresie cat mai buna in fata sexului frumos. Asadar, daca observi chiar si cea mai mica schimbare a stilului vestimentar sau a modului in care isi poarta parul, atunci poti fi sigura ca barbatul din fata ta te place si isi doreste sa te cucereasca in orice mod cu putinta.

De ce sunt barbatii atat de dificili? 4 diferente majore intre masculi si femei

5. Are o atitudine impunatoare

Barbatii pun foarte mult accent pe atitudine, iar daca sunt inalti, cu atat mai simplu. Daca observi ca barbatul din fata ta adopta o atitudine impunatoare si incearca sa isi scoata in evidenta pieptul si abdomenul, atunci poti fi sigura ca incearca sa faca o impresie buna in fata ta.

| BogdanDediu a răspuns:

In primul rand e foarte timid cand e vorba sa vorbeasca cu tine sau iti ia apararea!

| Luiza_Lori_1995 a răspuns:

Chiar daca el nu o va arata prea des, un baiat te poate placea ( nu.ti va arata asta daca sunt de fata ''tovarasii'' lui ).Tu ar trebui sa fi indiferenta chiar daca vezi unele semne de la el ( si daca si tu il placi) trebuie sa pari nepasatoare( baietilor nu le plac fete disperate ). Daca te place cu adevarat de va cauta el happy