| Any1998 a întrebat:

Heyy TPU, mi se intampla ceva urat. Mam despaartit de fostul meu prieten de 6 luni si acum am o relatie cu alt baiat, am inceut sa tin la el, dar cand ma vede fostul de mana cu el parca mi se sfasie sufletul si imi vine sa plang. desii ca fostul nu m-a mai cautat...Dar simt ca e dezamagit de mine Ce sa fac? sad

Răspuns Câştigător
| Soowhaat01 a răspuns:

Bună!
Dacă el a trecut peste, acelaşi lucru trebuie să-l faci şi tu şi să nu te mai gândeşti la fostul iubit.
Trăieşte prezentul alături de actualul, iar dacă el te face fericită, atunci n-ar mai trebui să simţi că e dezamăgit de tine. Pe lângă asta...de ce ar fi? Doar nu o să stai singură toată viaţa; e normal să vă găsiţi fiecare pe altcineva.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu trebuie sa-ti faci probleme de genul asta. De fapt totul porneste de la tine, tu erai obisnuita sa faci toate aceste lucruri cu el. Trebuia sa mai astepti putin timp pana sa incepi o alta relatie. Gandeste-te ca e de domeniul trecutului si incearca sa te bucuri de prezent.

| Dory444 a răspuns:

In aceasta situatie am fost si eu, si crede ma, nu e bine aa ii dai satisfactie si sa vada ca iti mai pasa.Noul tau iubit are grija de tine, daca el nu te a pastrat nu trebuie sa insisti.Stiu ca e greu, dar isi va da seama ce a pierdut.Si asta e o lectie de viitor si pentru el si pentru tine