| DeeaLove4 a întrebat:

Hi TPU:*
Am si eu niste intrebari:
Astazi mi-am luat un nuantator.
Eu sunt satena ceva mai inchis.
Asa ca am zis sa`mi tot saten dar o nuanta mai deschisa.
Ce vreau sa va intreb este cam cat timp tine, si daca se ia, adica dupa baie ma pot pata pe haine etc?
Aa.Si poate sa`mi deschida parul daca il aplic cum trebuie, sau poate sa nu aiba nici un efect?

Răspuns Câştigător
| CristineDelaruss a răspuns:

Sa nu il aplici cand esti pe.stop, ca nu tine nici 2 zile.
Tine in jur de o luna, sau 2 saptamani, depinde cat de des te speli pe cap.
Nu cred ca o sa aiba nici un efect.cuma, vezi tu.
Bafta!:*

2 răspunsuri:
| CookieMonsta a răspuns:

Nuantatorul nu prea pateaza, insa in cel mai rau caz pateaza prosopul. Tine pana la 6 spalari. Depinde ce nuanta ti-ai luat, nuantatorul se comporta ca o vopsea doar ca pleaca mai repede.

| madalina19e a răspuns:

Este posibil sa prinda dar la fel de posibil este sa nu aiba nici un efect, de obicei nuantatorul nu deschide parul...dar e in functie de parul fiecarei persoane.
Atunci cand e ud se va lua pe prosop dar depinde de culoare, daca e deschis nu va pata rau, dar prosopul se va spala foarte usor.
Dupa 3-4 spalari se va duce culoarea de tot. Daca ai parul mai deschis ese posibil sa-ti prinda, dar oricum nu va iesi ca pe plic/cutie, doar daca ai parul foarte deschis...(spre blond)
Ce nuantator ai cumparat? Cum se numeste?