| FetitaCuOchiVerzi a întrebat:

Hii TPU... Vreau si eu niste statusuri sa fie despre o fata careia ii place de un baiat mai mare ca ea nu stiu ceva in gen sh niste statusuri in care sa zica, ca in dragoste nu conteza varstaabig grinbig grinbig grinlove struck

Funda celor mai multe statusuri:X:X
Multumesc Anticipat:*

Răspuns Câştigător
| adrianaioanated a răspuns:

DeSii` pAr cuminTe` imi place` indeCentt` ! cA Eva Kentt` . n`am niCiun Sentimentt`!"

.`Cand` Mada` intra`n pAro0senii Se pUne` Pe Ea` o0 Lumina` . iSi caUta ViCtimaa` .` o0 facE ca Si o0` feLina!

? || MäDü` nU uiTa . sh iarTa greU ... SenTimenTeLe nu Se sterG rapiD din SufletuL meu!? =x ?"

.`aTaTeA` mOtive mi-ai dAt` sA Te lAsS` ! cAnd lAcrimi AmAre imi curgeAu Pe` ObrAz` . E vinA tA` . ca mi-am pierduT incredereA` !"

vreau s planG pentru`. n0i sa imi cer iertare` `.in fata ta am f0st un c0pil si` ma d0are.`.:-xx!

|| Si noi stim c-a trecut mult timp . va trece inca pe-atât presimt ...Dar nu-i nimic... || ?"

FoOrmeAza` NumaRuL` meUu` Ori De caTe oRi vRei Sa` vOrbim` . Cheama`ma Sh o sa vyn`!

Deja iUbirEa`i demodata` Baietii vor aSaa` deodata. PaRem 0 prAda` prEa usoara ! fetelor` Sa nu cedati din prima sEara!"

Te creD pe CuvanT canD te aUd .SpunanD` ca niCi Nu sunT SfanTa . .asa e .` da` ce Sa faC . aSta`i firEa . d0ar nu credeai ca in Viata Te inseaLa d0ar privirEa"

DaCa` ai imPreSia` ca tOtuL` va Dura La nesfarSiT` . Bun veniT in ReaLitateAa` crudA` .Gandesti greSiT` !"

|| v-am treZit atenTziia` . sau inCa` nu vaTzi veniT in fire` . .` cOntinuatZi` sa Fitzi Fraierii` .PenTruu` cA o0` faceti bine` . =x

|| Jtii` ca ViatSaa` e ca zaRuL .`! se rOstOgOleSte .`! Cine e mAi prOstt`.aLa` se ParLeSte .` =x "

Cand iti intorci privirea spre el,te luminezi de bucurie !"

Regret mereu cand ne certam d0ar din pr0stii,caci suntem amand0i ir0nici si plini de 0rg0lii!Ca.s tulburata,t0ata ziua.s rece ca un vant.Insa,seara ma linistesc,ad0rmind cu chipul tau in gand.""

P0ate n.am aratat ce simt,imi pare rau.Nu mai conteaza,oricum in ultima vreme t0ate visele se fac scrum,a f0st un epis0d frumos, asa.i zis si tu,insa prezentu.i cam dureros,nu p0tsi spune NU.""

Mama` ce cOpila`.Ce tupeu`.C ochi c piciOare :O Te.am baGath` in pat` si-apOi la reanimare Buzele MeLe` Ochii mei deschisi i-am lasat`.Pt. mine baby ai cazut in pakt :-xX DeLiCiOuS`!"

Sentimentul nu dispare ca vacanta de vara.Uneori e mai nociv ca fumul tras dintr-o tigara . :-X""

aUd vOrbee` pArSivee despre mnee`.si kOntinuaa barfaa`.da cand vOrba ajunge la mine.ishi cere sKuzee tarfaa`!"

Si de dimineata! cine apare cu flori la usaa? Si`ti spune mereu. Iarta`ma papusaa!

Imi aduc aminte. Cat de mult ma iubeaa! Cand spuneaa: Fratee! Nu pot traii fara eaa!

Fetele aU inCepUt sa faKaa ce vOOr ! tOtul e show.`! Sii baietii vOOr din nOu`!

Si akasã a ei 0o sTiu de faTãã cuminTee’ ca’ j0oakã binee teatRu si pe aman2 ii minTee’!

la biSeRici m`roG pentru tne.Sa`Ti dEa dumNeZeu ce mi-ai daT TU mie.ca La caTe a vazuT ca-mi FaCi.o sa`Ti dea muLTe sA tRaGi!"

Uite cum e: Dragostea inseamnaa dureree!Cand unu`l o da si celalant o cere!

stii.n'Ai deekt sa vOrbesti singuraa.imi gasescti atatea defektee!retinee.sunt printsesa lui si asta e toot ce conteaza !"

Si` cand lumeaa` se vA daramaa` va ramane eAA`!

Sunt mereu in miscare, si nu mi-o ardeti la stilul ascuns, ca n-ati fost voi niciodata asa sus.`!"

Acum esoul spune asa:"Chiar daca ai puterea sa ascunzi" ti`e dor de EA!"

• Spuneai ca totu.i trecator si a doua zi vezi Doamne, va.ntâlneati întâmplator`:-x

Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi,dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi :-)

Si adu`ti aminte de mine ca am fost cândva lânga tine.

? Tot ce`ai auzit de mine stii ca nu`i adevarat.Hai lasa`ma pe mine sa-ti arat cum sunt de fapt .;x ]?

E o diva si-asta toata lumea-o stie, Din pozele de pe hi5 unde ea scrie, Ca e barfita pentru ca e talentata, Cand o barfim noi ea e cea mai castigata .""
...`Si acum realizez ca n-a fost iubire. Iubirea nu e egoista. Iubesti cand vrei ca persoana iubita sa fie fericita. Cand faci orice ca ea sa fie bine. Iubirea nu se uita.

.`Te culci cu ea. O folosesti. Ma intreb cum poate sa accepte ca baiatul pe care il iubeste sa fie cu ea doar din nevoi. E vara, e plictiseala, e singura disponibila si care a fost mereu langa tine, pentru ca te iubeste...si te-a iubit mereu. Boule!`

...`Si ea... cum poate ? " Ma place. Il plac. Si ne satisfacem. Nu ne mai trebuie nimic." Mai exista demnitate, orgoliu, principii in ziua de azi ?

`...Mi-e sila. Mi-e sila de tot. Lumea in care traiesc ma sufoca, ma scarbeste. Pana si tu, baiatul acela cu ochi blanzi si zambet cald, atat de familiar, ascunzi acea mediocritate si josnicie pe care o gasesti in toti!

.`Ma intreb si azi cum am putut sa am incredere in tine, in cuvintele alea ce pareau al naibii de sincere.

Nu mai sunt fata ce scria ore in sir despre dragostea ei pierduta si zambetul ala de copil...

Nu mai sunt fata care viseaza la cai verzi pe pereti, tinand pernuta inimioara in brate, imaginandu-si ca-l tine pe el. Nu mai sunt fata care cand facea baie, scria pe clabuc numele lui. nu mai sunt fata care jura ca dragostea lui a fost adevarata si pura. Nu.

Si nu. Nu-mi mai pasa. Iti jur. nu scriu din ura sau furie. Scriu linistita. Mai linistita si impacata ca oricand.si atat de lucida...Si-ti multumesc.

TotuL trece . asa se spune . Dar nimic nu trece fara Sa lase urme.

# D cate ori visez . de atatea ori ma resemnez . esti prea departe de mine . sufletu' meu varsa Lacrimi si suspine ...

# Am invatat sa tac . sa tzin minte si sa fac . si orice lacrima mai bine o ascund ... acu` am crescut . cica sunt fata mare . si uneori nu`mi permit sa spun ca dOare ...

# Au venit ziLe insorite dupa ce pLoile m`aU pus La zid . chiar daca zambetuL tau Dureaza o clipa tu stii .ca in spateLe lui au raMas o mie de amintiri vii

# Spune, cat de tare ma iubesti cand ma privesti?

# Daca imi pare rau de ceva in viata mea, e ca ti-am zis sa pLeci cand te puteam ierta.

# Asa ca numai vreau sa-ti fiu aproape . numai vreau sa te fac sa uiti d toate . Daca ai nevOie numai sunt aici . strig`o p ea ! . poate ea isi face giji ...

# Nu te stresa ! Lasa`te asa cum esti.Ca o sa incepi sa mori daKa uiti sa traiesti...

# Ai O multzime de motive dar de fapt n`ai nimic.

# Atat am asteptat . sa vad daca intelegi . ca poti sa ai tot ce`ti doresti daca stii sa alegi.

# Nu lasa Nimic sa te doboare ! Gandeste`te ca totuL e doar o simpla incercare ...

# Nu`mi aminti cum eram amandoi . nu vreau sa mai plang iar pentru noi ...

# Esti departe . ne leaga doar cuvantul "poate" ... Eu sunt aici .tu unde? parca totul ne desparte ...

# El m`a facut sa uit, sa sper, sa cred in vise. Ceea ce tu mi-ai interzis, mi-a deskis portzile inkise...

# Intelege ca trecutul numai vine niciodata ! Numai amintirea mai poate spune ...asa a fost odata ...

# Stii prea bine ca nu ai varsat in viata ta o lacrima adevarata pentru persoana mea!

# Dar nu`i nimic .acum s`a terminat.Tu ai fost cel care ne-a indepartat !

# Aveam o mie de vise .o mie de viitoare planuri scrise...

` te-am ales` p Tne` :-x` pentru ca` tuu` ` Erai Diferit` :]` ♡` Pt ca` :*` tu` Erai` ` Ceea` c mi-am d0rit` ` ♡`. →` [ Te` iubescc` :-x` ]

Unde snt e0 e si el, s` stie ! LoOmea s` stie, il iubesc la nebunie Hai zdreants0 iesi in fata, dai tuu` pofta d` viata Arunca gesturi d` tarfa din tine, suge`0 qum stii` tuu` mai bine Te ia cu el, tuu` ai vrut, dar el se pisha` pe tine, si m` alege pe minee3`!

Ee eXcact ca 0o Sstea!;x,Oo veSzi d0ar cand vrea ,D`aia esti :* nebUun duPpa eaa! `.["

"●Ea` e` Barbie `:X altele `vor `sa `o `imite `La c`at `de `scumpa3 `este Barbie! `Nu `prea `isi `pot` permite ! ●"

"º• ` Ca amintire ` ღIti las ` Un Aut0graf ` :]● Semneaza ` " Domnis0ara ` :* Care te-a ` Dat :* Peste cap ` ♡ ` ! ""

ღ ` Imi pare Rau ` :] ● ` Ca te-am Crezut :* ` Ca te-am Iubit ` Cum am Stiut ` :* ♥ ` Credeam ` in Tne ` si In noi ` → ` Visam ` o Viata :] ` Doar in Doi ` ` ♥ `!"

Imi Placee ` ● Sa Fac ` tot ` ღ Ce`mi trece ` ` Prin Cap ` → ` fara Regrete ` :* Fara Sentimente ღ ` ` Bine :* ` Sau Rau ` O fac In ` :* Felu ` Meu ●"

` Nu merita` ;] !`ღ` Tu` suferi` ` Si` Vrei sa Fie` bine` ` ●º•`.→` In timp c Lui` ` Nici Nu`i ` pasa` d Tne`

→` Nu stiu` ;|` ce Sa` mai ZicC` :]`●` Se vede` ;;]` Clar ca-mi Lipsesti` :-x`ღ` Si`mi vine` :]` sa m0r` :-x` •º`ca `Tuu` ` nu Mai esti` `

Decat ` o Drag0stee ` Ce ` nu mai ` Are r0st ♡ ` Mai bine ` Sa uitam ` ● ` Ce intre ` n0i a Fost ` . ღ

→ Chiar`:* daca`º Iti Gresesc` ●•`ღ` Chiar` daca Sunt ` m0mente` cand` :* Iti lipsesc`º ♥`Sa nu uiti` `º■º Ca` :* te Iubesc` ` ღ`!º•

νєzι υн ∂яαgα` winking`0 ƒι ѕтαт ѕι ¢υ тιηє`:»`...ѕѕтуυ ¢'α αяѕ0 ѕι ¢υ αℓтєℓє `hee hee` ∂αя νєzι υн.`:ρ`.єℓ αяє 0 ƒαтα`batting eyelashes`...ѕι ρєηтяυ єℓ ƒєтιтѕα ℓυι`:»` є ¢єα мαι ιмρ0ятαηтα :χ!

●Poţi să uiţi de prietenii cu care ai copilărit . Cu care-ai împărţit clipe frumoase şi ai zâmbit .
●E alegerea ta atunci când te faci că plouă . Când îţi schimbi înfăţişarea cu o haină nouă .
●Poţi să uiţi de tine şi să te-nneci în alcool . Ştiind că sufletul nu se vïndecă c-un paracetamol.
●Nu tac,nu mă prefac,nu o să-i satisfac . Pe cei ce îmi pun beţe-n roate, pot să-i scuip în cap.
●Ai fost pe rând posesiv, gelos, orgolios, indiferent şi, logic, într-un final, un prost.
●De ce să spunem "lasă" când ar fi multe de zis . Sau să facem la fiecare pas un compromis ?!

●Cand zic ca nu imi pasa mint, ca stii ce simt . Ca stii tot ce gandesc !
●Toţi te iubesc că vor doar să te f**ă !Eşti tare fat'o ! Cea mai mare paraşută!
●Reţine: Nici eu nu sunt ca ea ,dar nici ea nu e ca mine !
●Esti departe de mine, si te port mereu in gand. Dar cu gândul că te voi revedea în curând !
●Că știi că clipele dulci, uneori se transformă`n venin !
●De multe ori ma trezesc ratacind spre cararile amintirilor cu sufletul infipt in nori... Ce'mi deseneaza aripi si imi soptesc "Chiar ai crezut ca poti sa zbori?"
●Nu mai vreau să cred într-o iluzie. Nu mai vreau să trag nici o concluzie !
●E simplu să spui: "Asta e viața!" . Am avut senzația că pierd, nu-i nimic e doar senzația.
●Cândva de mult eram doar doi copii îndragostiți. Cândva de mult eram noi doi și eram fericiți .
●Mi-e greu să plec dar trebuie să o fac. Cred că e un lucru care ți-ar face pe plac .
●Ai plecat, e vina ta. Tu ai ales.
Men are pigs. [They will] pretty much have sex with anyone, fat, skinny, married, single, complete strangers, relatives.*
*Reality is almost always wrong*
*A real man doesn’t love a million girls. He loves one girl in a million ways.*
*Truth or happiness, never both.*
*do what you can now.forget what wasn’t done then.*
…*I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it. (A.H)*
*Love is rare, life is strange, nothing lasts, people change.*
*te iubesc la nebunie ca pe-o coada de scrumbie!
*Et si tu n`existais pas Dis-moi pourquoi si`existerais
*"Pentru zilele ce au sa vie
Pentru noptile cu iasomie…"
*Ti-aduci aminte? Cand eu n-o sa uit nicicand…Piedica mea si tu cazand cu capu’n piatra de mormant
*Give me the sunrise…
*Viata nu este o stiinta exacta ,este o arta.
*Am o mie de defecte.le folosesc ,insa ,pe rand !
*Scuza-ma… am observat ca nu m-ai observat!
*sorry ,girls, i date only models!
*norocul este mult in lumea asta mare…dar s-ampartit…
*caut femei care sunt deschise la relatii fara obligatii, trio, fantezii, femei cu orgasm cu ejaculare…
*Nu poti sa schimbi trecutul; dar cu siguranta poti sa nu-l mai repeti!
*The more options I have, the more undecided I am.
*Try, if you can
*FETELORRR….MAI IESITI DIN PANTALONI….ii purtam noi barbatii….
*ITS NICE TO BE IMPORTANT BUT IT’S MORE IMPORTANT TO BE NICE
*"Vulturilor li se intampla sa zboare mai jos decat gainile, dar gainile nu se vor ridica niciodata pana la nori"
Sa treci peste greutati nu tine de dorinta ci de putinta…
oare in ce pozitie sa pun viata,sa ma satisfaca…?
Nu lua viata in serios niciodata. Oricum nimeni nu iese din ea viu.
Foamea unui copil si lacrimile unei mame te vor ajunge oriunde te vei afla.
olla…cand bem o cola?
nu cum sunt eu sunt eu ci cum esti tu sunt eu un altfel de tu sunt eu pe care nu l-ai mai lasat sa fie eu
caut femeie rezistenta la frig…foame…si bataie!rog seriozitate!
Generez in generatie generatia ce va urma sa fie generata in alte generatii ! …
"Cel mai important este nu ceea ce oferim oamenilor, ci ceea ce trezim în ei. " Jacques Salome
Alerg mustele !
Femeia functioneaza perfect când o iubesti perfect. Când nu-ti mai place cum functioneaza, sigur i-ai facut ceva nepotrivit chiar tu, iubirea vietii ei…
Omul seamana foarte bine cu hirtia.Daca se aprinde o parte din ea ramine scrum.Acesta este trupul.Cealalta parte se preface in fum si zboara.Acesta este sufletul.
Tacerea are glasurile ei de intelepciune; ascult-o.
…de cate ori vad visele cum se sfarsec…de’atatea ori ma ambitionez sa reusesc.Am viata mea si asta nu se va schimba…s-aude o voce…:Speranta moare ultima!…
zambeste celor ce te urasc…sa simta ura ta…zambeste celor ce te iubesc…sa simta dragostea ta…iar daca intr-o zi cei pe care ii iubesti te vor trada…zambeste-le…sa simta indiferenta ta
Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…
Tine-ma aproape de sufletul tau si gîndeste-te ca într-o zi ai sa te trezesti si ai sa realizezi ca ai pierdut un diamant în timp ce tu te chinuiai sa alegi pietricelele…
Ranile sufletului se deosebesc de celelalte prin aceea ca se acopera, dar nu se inchid; mereu dureroase, mereu gata sa sangereze cand le atingi, ele raman in inima vii si deschise
X: eu + mata = love
Y: eu + o lopata = te capacesc
Dilema masculina: Daca ai avea in pat in stanga ta pe cea mai frumoasa femeie, iar in dreapta ta un gay, cui i-ai intoarce spatele?
Viata e data sa fie traita si curiozitatea sa fie pastrata vie. Niciodata, pentru nimic in lume, sa nu intorci spatele vietii.
Te dai la ea in fata mea,crezi ca ma dore undeva,hai **** cam trecut de mult peste tine!
Am vrut sa iubesc pamantul dar…el e trist si rece; am vrut sa iubesc soarele dar…soarele nu incalzeste uneori am vrut sa iubesc marea dar… marea nu iubeste oamenii… Si atunci Dumnezeu mi-a dat puterea sa iubesc tot ceea ce este mai frumos dintre pamant ,soare si mare…. PE TINE…
Nu toata lumea e capabila sa stea în mlastina pâna la gât si sa surâda. Unii nu se pot abtine sa nu dea din mâini ,încercând sa iasa ,chiar daca astfel se scufunda cu totul.
Traim intr-o lume in care timpul nu ne ajunge, prietenii dispar incet-incet, goana dupa mai mult incepe sa stapaneasca si frumosul se pierde pe zi ce trece.
NU ITI SUBESTIMA VALOAREA COMPARANDUTE CU ALTUL,FIECARE AVEM CEVA FRUMOS,CEVA SPECIAL LA NOI
Stiri rutiere:
Astazi a avut loc un accident între o Dacie si un Bentley de 280 mii euro. Soferul Daciei a reusit sa moara la timp.
ca o pasare voi zbura catre infinitul necunoscutului,sperand ca te voi gasi intr-o buna zi…
"Cel mai important este nu ceea ce oferim oamenilor, ci ceea ce trezim în ei. " Jacques Salome
zadarnic ai intrat cu MARILE SPERANTE.esti in SPATIU.uitat de TIMP.in CONSTELATIA ultimei SANSE.
Dragostea este spatiul si timpul masurate cu inima
cand este ranit trupul curge sange .cand sufletul e ranit curg lacrimi…!
Unde raiul si iadul se intelnesc acolo ma aflu eu
Pentru fiecare femeie doritã din lume, trebuie sã fie unul deja plictisit de ea …
Caut ceea ce nu am gasit pana acum dar am sperat.
Viata fara dragoste este o umbra a lucrurilor…
ACELASi DRUM DAR ALTA ZI
PUP, ca n-o mai vezi dupa ce-o bag
E greu sa te salvezi pe tine si infinit mai greu sa-l salvezi pe cel pe care-l iubesti.
Si atunci de ce taci? Mai bine urla.
O femeie are langa ea barbatul pe care si-l doreste,dar….numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc!
Daca ai trecut de spini ai ajuns si la petale, la momentele speciale care dau vietii culoare!
Unii oameni vin si pleaca repede din viata noastra…altii stau o vreme,punandu-si amprenta pe inima noastra…dupa plecarea lor,nu vom mai fi niciodata aceiasi…
Dau mac prin razatoare
Un prieten iti este un ajutor atunci când nu iti merge bine, un confident cand esti singur, un ghid cand cauti un zâmbet atunci când esti trist, un cântec când esti fericita
Luna e trista si sufera ca si mine;imi gasesc alinarea in vise.As vrea sa fii langa mine sa ma tii in brate cand am nevoie mai mult.Vino in vis si imbata-ma cu parfumul pielii tale
Se spune ca iubirea nu are varsta.
Dar varsta ,in momentul in care te indragostesti ,isi spune parerea.
Desi nimeni nu i-a cerut-o.
Cine rade si glumeste Sa nu crezi ca te iubeste Cine pare mai tacut Te iubeste cel mai mult!
Prietenul e ca o lumanare, iti face lumina cand se lasa intunericul.
Nu exista nici suflete pereche… Nu exista nici printi… Si deseori tind sa cred ca nu mai exista nici macar dragoste… Si stiu… imi veti spune acum… toti cei care sunteti impliniti… sa privesc catre cei care sunt impreuna de ani de zile…
Exista doar printese singure… exista doar lacrimi de printese… exista doar castele prabusite… Exista doar printese inchise in propria lor lume… Exista printese pierdute in lumea unor povesti de dragoste esuate!
Exista doar povesti in care fata buna pierde intotdeauna! In realitate Cenusareasa va ramane Cenusareasa… In realitate printul n-ar mai ajunge pana la ea cu pantoful…
Astazi printesele trebuie sa salveze "printii"… sa-i trezeasca din somn… sa-i transforme! Si este al naibii de greu! Printesele sunt putine… Vrajitoarele se inmultesc… si-i transforma chiar si pe ultimii printi in bestii… Bestii care la randul lor transforma printesele in vrajitoare…
Vreau visele inapoi ,in doi…vreau vorbe care sa devina realitate frumoasa ,nu mai vreau minciuni si nervii si suferinta care ies din ele. Nu mai vreau decat sa invatam si cum ziceam ,sa ingropam tot.
Dragostea este un joc ciudat: sau amandoi castiga sau amandoi pierd ….
Sunt femei care vor sa auda din gura ta lucruri frumoase chiar daca stiu ca sunt minciuni.
Nu mi-a placut niciodata sa adun cioburile sparte si sa le lipesc la loc,spunandu-mi ca vasul e nou. Ceea ce s-a spart s-a spart. Si prefer sa-mi amintesc cu placere vasul intreg, decat sa-l am inaintea mea si sa-i vad crapaturile in fiecare zi.
daca viata-i cruda, o pun pe gratar!
Berea fara alcool e ca femeia care nu suge ****
Cautam barbat pentru lucru la fabrica de dinamita.Trebuie sa fie dispus sa calatoreasca.
De vanzare: birou de epoca pentru o doamna cu picioare subtiri si sertare largi.
Esti analfabet? Scrie-ne azi si te ajutam pe gratis.
Vand pat pentru copil cu picioare de fier.
Vand caine: mananca orice si ii plac foarte mult copiii.
Destinul meu a fost sa fiu raza de lumina pentru mintile intunecate ale idiotilor !
ஐ •●✿ ஐ ✿●•i love you ஐ●✿ ஐ✿●
cum te cheama partzule …printzule…?
marisica lu’ ghibirdel is online !
eu’s poiet necunoscut si pe mata vreau so f**!
mai incet cu pianul ca se varsa clapele.
si am sa fie in apele mele cand am sa-mi cumpar ocean .
٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(-̮̮̃•̃)۶ COCALAR ALERT ٩(-̮̮̃-̃)۶ ε[-ิิ_•ิ]з
Am dusmani si am femei si ma dau mereu cu sprei!
ma urc pe poarta si strig deodata MANCAMIATZI **** TOATA
Daca bunica mea si bunica lui Einstein erau lesbiene nu se mai nasteau doua genii !
colo in vale langa moara 2 babe stau pe`o scara ,una plange si boceste.alta flocii isi jumuleste si **** si`o pregateste s`o pupe cine citeste!
te-am intalnit in cimitir ,
Aveai pe piept un trandafir.
Din ochi iesea un viermisor ,
Aveai in spate`un topor…
iata e o arta asa ca evident, ca sa stii sa traiesti ai nevoie de talent!
* ٩(-̮̮̃•̃)۶
(̾●̮̮̃̾•̃̾) ̿ ̿ ‘̿’\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/’̿’̿̿̿̿ ̿ ̿ (̾●̮̮̃̾•̃̾)
* ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶
»-(¯`v´¯)-»andrey»-(¯`v´¯)-»
* ٩(͡๏̯͡๏)۶
(̾●̮̮̃̾•̃̾)=ε/̵͇̿̿/’̿’̿̿̿̿ ̿ ̿ (•̪●) ̿ ̿ ‘̿’\̵͇̿̿\з=(̾●̮̮̃̾•̃̾)
* ٩͡[๏̯͡๏]۶
٩(●̮̮̃•̃)=/̵͇̿̿/’̿̿ ̿̿ ̿̿’̿’\̵͇̿̿\=(•̃●̮̮̃)۶
* ๑۩۞۩๑
٩(-̮̮̃-̃)۶
* *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*
(̅_̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅̅_̅_̅_̲̅K̲̅E̲̅N̲̅T̲̲̲̲̅̅̅̅̅_̅_̅_̅_̅()ڪے
* ๑۩۞۩๑
̿ ̿ ̿̿̿̿̿’̿’\̵͇̿̿\=(•̪●)=/̵͇̿̿/’̿̿ ̿ ̿ ̿
* ε[-ิิ_•ิ]з
* ۰۪۪۫۫●۪۫۰
* ۞۞
* ღ♥ღღ♥ღ
* ҳ̸Ҳ̸ҳ
(\__/)
(=’.'=)
(")_(")
A-ti fi frica de dragoste inseamna a-ti fi frica de viata, iar cand iti este frica de viata esti pe trei sferturi mort. – Bertrand Russell
iata nu e sentimentala, nu e nici rea, nici buna. Viata e dreapta: recompenseaza pe cei merituosi, pedepseste pe cei lenesi, loveste pe cei care ii incalca legile. – Pavel Corut
Iubesti viata? Atunci nu risipi ca un nesabuit timpul, caci din timp este facuta viata! – Benjamin Franklin
Sa nu uiti ca orice asteptare e provizorie, chiar daca dureaza toata viata. – Octavian Paler
Trebuie sa stii cand se incheie o etapa din viata ta. Daca te incapatanezi sa ramai mai mult decat e necesar, pierzi bucuria de a trai si sensul vietii. – Paulo Coelho
Fiecare crede ca traieste pentru sine, da’ cand colo, omul traieste pe pamant ca sa faca viata indeobste mai buna! Iar pentru binele omenirii face sa traiesti o suta de ani, ba si mai mult. – Maxim Gorky
Ce este o viata frumoasa, prieteni, daca nu un gand din tinerete realizat in anii barbatiei. – Alfred de Vigny
Viata seamana cu o poveste, ceea ce importa nu e lungimea ei, ci valoarea ei. – Seneca
Mi-am masurat viata in lingurite de cafea. – Thomas Stearns Eliot
Viata este un stick de memorie in buzunarul meu. – Ionut Caragea
Viata este un spital in care oamenii te trateaza cu pastile de sictir. – Ionut Caragea
Cati oameni realizeaza in momentul visului, ca viseaza? Foarte putini sau aproape deloc. Majoritatea traiesc din plin realitatea acelui vis, precum traiesc la fel de plin realitatea celuilalt vis, care se numeste viata. – Sorin Cerin
Fiecare zi pare prea scurta pentru toate gandurile pe care le gandesc, pentru toate plimbarile pe care vreau sa le fac, pentru toate cartile pe care vreau sa le citesc si pentru toti prietenii pe care vreau sa ii vad. – John Burroughs
Scopul vietii este o viata de scopuri. – Robert Eugene Byrne
Bucura-te de viata, pentru ca iti da ocazia sa iubesti si sa muncesti si sa te joci si sa te uiti la stele. – Henry van Dyke
Viata e duelul Lui Dumnezeu cu diavolul, iar campul de batalie sunt eu. – F. M. Dostoievski
Viata este o tragedie pentru cel care simte si o comedie pentru cel care gandeste. – Jean de la Bruyere
Viata printre straini te invata cumpatarea, caci fiertura de orz si culcusul de paie sunt leacurile cele mai dulci impotriva foamei si a oboselii. – Democrit
In iata de intampla uneori accidente din care trebuie sa fii putin nebun ca sa scapi cu bine. – Andre Gide
Ce este viata decat un sir de nebunii inspirate, greutatea este sa le alegi pe cele demne de a fi facute. – George Bernard Shaw
Daca viata noastra are toate de ce-urile, atunci putem suporta aproape toate cum-urile. – Friedrich Nietzsche
Viata niciodata nu e dreapta, dar probabil ca asta e un lucru bun pentru foarte multi dintre noi. – Oscar Wilde
Cat traim, nu putem sti de la inceput ce e incheiat si ce nu. – Ileana Vulpescu
Cum sa pot admite ca eu nu sunt facut pentru viata, cand, in realitate, viata nu este facuta pentru mine. – Emil Cioran
Sunt momente in viata in care, oricum ti-ar obliga altii corpul sa stea, are aripi, se ridica deasupra tuturor mizeriilor. – Mariana Fulger
Fara picanteriile urii, viata ni s-ar parea, probabil, dietetica. – Vasile Ghica
Prin viata se poate trece oricum, si cu degetul in nas. – Vasile Ghica
Viata a aparut accidental, Dumnezeu a fugit de la locul accidentului. – Valeriu Butulescu
Daca o viata de om e prea scurta pentru a citi toate capodoperele, mai are sens sa scriem carti mediocre? – Valeriu Butulescu
Prietenia este egalitate armonioasă. a€“ Pitagora
Prietenia înseamnă a fi frate şi soră, două suflete ce se ating fără să se confunde, două degete ale aceleiaşi mâini. €“ Victor Hugo
Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin. a€“ Dimitrie Cantemir
E mai ruşinos să nu ai încredere într-un prieten decât să fii înşelat de el. a€“ Arthur Schopenhauer
E bine să te înduioşezi de nenorocirea prietenilor tăi, dar mai bine este să le vii în ajutor. a€“ Voltaire
Virtutea este fundamentul amiciţiei; pentru a o păstra nu este nevoie decât de caritatea reciprocă. Această este simplă şi nu are nevoie de farduri, nu cere nimic din cele exterioare. Şi dacă ea găseşte multe avantaje fără a le caută (căci cine ar putea enumera foloasele şi farmecele prieteniei?), caritatea n-are nevoie de stimuli exteriori, este mulţumită de ea însăşi, ea este pentru sine un pinten şi o recompensa. a€“ Francesco Petrarca
Acordul felului de a gândi naşte prietenia. a€“ Democritus
Frecventarea prietenilor să-ţi fie că o şcoală şi convorbirea cu ei, învăţătura. Fă-ţi din prietenul tău un învăţător şi uneşte prin el foloasele intructiei cu plăcerea conversaţiei. a€“ Baltasar Gracian
Alături de un prieten adevărat este cu neputinţă să ajungi la neznadejde. a€“ Honore de Balzac
Prietenia îndoieşte bucuriile şi înjumătăţeşte necazurile. a€“ Francis Bacon
Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri. a€“ Aristotel
Ţine-ţi prietenii aproape, iar duşmanii a€“ şi mai aproape. a€“ Sun Tzu
Vor există mereu oameni care te vor răni, aşa că trebuie să-ţi păstrezi încrederea şi doar să ai mai multă grijă în cine ai încredere şi a două oară. a€“ Gabriel Garcia Marquez
Un prieten adevărat te prinde de mână şi îţi atinge inimă. a€“ Gabriel Garcia Marquez
Fereşte-te deopotrivă de prietenia duşmanului şi de duşmănia prietenului. a€“ Nicolae Iorga
Un prieten seamănă cu o haină. Trebuie să-l părăseşti înainte de a se fi uzat. Dacă nu, te părăseşte el. a€“ Jules Renard
Nu-ţi ofensă prietenul, împrumutându-i merite dăruite de noi. a€“ Rabindranath Tagore
Un bun şi sigur prieten e conştiinţa ta: n-o ucide, ci laş-o să moară odată cu ţine. a€“ Nicolae Iorga
Sunt bun la pat…dorm continuu
Esti naiv? Dă-ne 500 de mii şi te ajutăm!
Ce status sa-mi pun ca sa te cuceresc?[statusuri de cucerire]
Caut o noua cucerire,te bagi?
Numai sunt un golan,suntem 2.
Când pisica nu-i acasă, sabia nu taie
Sincere condoleante
Sunt obraznic precum statusul. [ statusuri obraznice]
Hai la statsuri criminale.
Toate statusurile sunt ocupate.
Ochi caprui, fura inima oricui.
ochii albastri ca seninul te imbata ca si vinul
ochii negri si blanzi de dragoste sunt flamanzi
ochii verzi niciodata sa nu-i crezi
Toata lumea cauta statusuri geniale.
Cred că ar fi timpul să-ţi ofer puţin timp din timpul meu.
Dacă nu era cu mine il inşela cu mine.
Purced din copilarie in copilarie.
M-am născut sa fac fite nu să le suport.
Ce dea fite aveţi. Numai statusuri fitoase.
Brb sunt la cură de beţie.
Sts noi.
Nu lăsa şcoala să-ţi afecteze educaţia. anti-şcoală
Dacă mâine nu mai sunt pe mess înseamnă că am câştigat la loto
Invisible to everyone
Te dai scumpă dar eu te ştiu de când erai la reduceri
Plec să duc gunoiul, te las undeva?
Vă bat la foc normal
Dorm
Pac pac…m-ai inteles
Şi ar fi timpul să îţi ofer puţin timp din timpul meu

2 răspunsuri:
| Ppitzzi a răspuns:

P0ate n.am aratat ce simt,imi pare rau.Nu mai conteaza,oricum in ultima vreme t0ate visele se fac scrum,a f0st un epis0d frumos, asa.i zis si tu,insa prezentu.i cam dureros,nu p0tsi spune NU.""

Mama` ce cOpila`.Ce tupeu`.C ochi c piciOare :O Te.am baGath` in pat` si-apOi la reanimare Buzele MeLe` Ochii mei deschisi i-am lasat`.Pt. mine baby ai cazut in pakt :-xX DeLiCiOuS`!"

Sentimentul nu dispare ca vacanta de vara.Uneori e mai nociv ca fumul tras dintr-o tigara . :-X""

aUd vOrbee` pArSivee despre mnee`.si kOntinuaa barfaa`.da cand vOrba ajunge la mine.ishi cere sKuzee tarfaa`!"

Si de dimineata! cine apare cu flori la usaa? Si`ti spune mereu. Iarta`ma papusaa!

Imi aduc aminte. Cat de mult ma iubeaa! Cand spuneaa: Fratee! Nu pot traii fara eaa!

Fetele aU inCepUt sa faKaa ce vOOr ! tOtul e show.`! Sii baietii vOOr din nOu`!

Si akasã a ei 0o sTiu de faTãã cuminTee’ ca’ j0oakã binee teatRu si pe aman2 ii minTee’!

la biSeRici m`roG pentru tne.Sa`Ti dEa dumNeZeu ce mi-ai daT TU mie.ca La caTe a vazuT ca-mi FaCi.o sa`Ti dea muLTe sA tRaGi!"

Uite cum e: Dragostea inseamnaa dureree!Cand unu`l o da si celalant o cere!

stii.n'Ai deekt sa vOrbesti singuraa.imi gasescti atatea defektee!retinee.sunt printsesa lui si asta e toot ce conteaza !"

Si` cand lumeaa` se vA daramaa` va ramane eAA`!

Sunt mereu in miscare, si nu mi-o ardeti la stilul ascuns, ca n-ati fost voi niciodata asa sus.`!"

Acum esoul spune asa:"Chiar daca ai puterea sa ascunzi" ti`e dor de EA!"

• Spuneai ca totu.i trecator si a doua zi vezi Doamne, va.ntâlneati întâmplator`:-x

Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi,dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi :-)

Si adu`ti aminte de mine ca am fost cândva lânga tine.

? Tot ce`ai auzit de mine stii ca nu`i adevarat.Hai lasa`ma pe mine sa-ti arat cum sunt de fapt .;x ]?

E o diva si-asta toata lumea-o stie, Din pozele de pe hi5 unde ea scrie, Ca e barfita pentru ca e talentata, Cand o barfim noi ea e cea mai castigata .""
...`Si acum realizez ca n-a fost iubire. Iubirea nu e egoista. Iubesti cand vrei ca persoana iubita sa fie fericita. Cand faci orice ca ea sa fie bine. Iubirea nu se uita.

.`Te culci cu ea. O folosesti. Ma intreb cum poate sa accepte ca baiatul pe care il iubeste sa fie cu ea doar din nevoi. E vara, e plictiseala, e singura disponibila si care a fost mereu langa tine, pentru ca te iubeste...si te-a iubit mereu. Boule!`

...`Si ea... cum poate ? " Ma place. Il plac. Si ne satisfacem. Nu ne mai trebuie nimic." Mai exista demnitate, orgoliu, principii in ziua de azi ?

`...Mi-e sila. Mi-e sila de tot. Lumea in care traiesc ma sufoca, ma scarbeste. Pana si tu, baiatul acela cu ochi blanzi si zambet cald, atat de familiar, ascunzi acea mediocritate si josnicie pe care o gasesti in toti!

.`Ma intreb si azi cum am putut sa am incredere in tine, in cuvintele alea ce pareau al naibii de sincere.

Nu mai sunt fata ce scria ore in sir despre dragostea ei pierduta si zambetul ala de copil...

Nu mai sunt fata care viseaza la cai verzi pe pereti, tinand pernuta inimioara in brate, imaginandu-si ca-l tine pe el. Nu mai sunt fata care cand facea baie, scria pe clabuc numele lui. nu mai sunt fata care jura ca dragostea lui a fost adevarata si pura. Nu.

Si nu. Nu-mi mai pasa. Iti jur. nu scriu din ura sau furie. Scriu linistita. Mai linistita si impacata ca oricand.si atat de lucida...Si-ti multumesc.

TotuL trece . asa se spune . Dar nimic nu trece fara Sa lase urme.

# D cate ori visez . de atatea ori ma resemnez . esti prea departe de mine . sufletu' meu varsa Lacrimi si suspine ...

# Am invatat sa tac . sa tzin minte si sa fac . si orice lacrima mai bine o ascund ... acu` am crescut . cica sunt fata mare . si uneori nu`mi permit sa spun ca dOare ...

# Au venit ziLe insorite dupa ce pLoile m`aU pus La zid . chiar daca zambetuL tau Dureaza o clipa tu stii .ca in spateLe lui au raMas o mie de amintiri vii

# Spune, cat de tare ma iubesti cand ma privesti?

# Daca imi pare rau de ceva in viata mea, e ca ti-am zis sa pLeci cand te puteam ierta.

# Asa ca numai vreau sa-ti fiu aproape . numai vreau sa te fac sa uiti d toate . Daca ai nevOie numai sunt aici . strig`o p ea ! . poate ea isi face giji ...

# Nu te stresa ! Lasa`te asa cum esti.Ca o sa incepi sa mori daKa uiti sa traiesti...

# Ai O multzime de motive dar de fapt n`ai nimic.

# Atat am asteptat . sa vad daca intelegi . ca poti sa ai tot ce`ti doresti daca stii sa alegi.

# Nu lasa Nimic sa te doboare ! Gandeste`te ca totuL e doar o simpla incercare ...

# Nu`mi aminti cum eram amandoi . nu vreau sa mai plang iar pentru noi ...

# Esti departe . ne leaga doar cuvantul "poate" ... Eu sunt aici .tu unde? parca totul ne desparte ...

# El m`a facut sa uit, sa sper, sa cred in vise. Ceea ce tu mi-ai interzis, mi-a deskis portzile inkise...

# Intelege ca trecutul numai vine niciodata ! Numai amintirea mai poate spune ...asa a fost odata ...

# Stii prea bine ca nu ai varsat in viata ta o lacrima adevarata pentru persoana mea!

# Dar nu`i nimic .acum s`a terminat.Tu ai fost cel care ne-a indepartat !

# Aveam o mie de vise .o mie de viitoare planuri scrise...

` te-am ales` p Tne` :-x` pentru ca` tuu` ` Erai Diferit` :]` ♡` Pt ca` :*` tu` Erai` ` Ceea` c mi-am d0rit` ` ♡`. →` [ Te` iubescc` :-x` ]

Unde snt e0 e si el, s` stie ! LoOmea s` stie, il iubesc la nebunie Hai zdreants0 iesi in fata, dai tuu` pofta d` viata Arunca gesturi d` tarfa din tine, suge`0 qum stii` tuu` mai bine Te ia cu el, tuu` ai vrut, dar el se pisha` pe tine, si m` alege pe minee3`!

Ee eXcact ca 0o Sstea!;x,Oo veSzi d0ar cand vrea ,D`aia esti :* nebUun duPpa eaa! `.["

"●Ea` e` Barbie `:X altele `vor `sa `o `imite `La c`at `de `scumpa3 `este Barbie! `Nu `prea `isi `pot` permite ! ●"

"º• ` Ca amintire ` ღIti las ` Un Aut0graf ` :]● Semneaza ` " Domnis0ara ` :* Care te-a ` Dat :* Peste cap ` ♡ ` ! ""

ღ ` Imi pare Rau ` :] ● ` Ca te-am Crezut :* ` Ca te-am Iubit ` Cum am Stiut ` :* ♥ ` Credeam ` in Tne ` si In noi ` → ` Visam ` o Viata :] ` Doar in Doi ` ` ♥ `!"

Imi Placee ` ● Sa Fac ` tot ` ღ Ce`mi trece ` ` Prin Cap ` → ` fara Regrete ` :* Fara Sentimente ღ ` ` Bine :* ` Sau Rau ` O fac In ` :* Felu ` Meu ●"

` Nu merita` ;] !`ღ` Tu` suferi` ` Si` Vrei sa Fie` bine` ` ●º•`.→` In timp c Lui` ` Nici Nu`i ` pasa` d Tne`

→` Nu stiu` ;|` ce Sa` mai ZicC` :]`●` Se vede` ;;]` Clar ca-mi Lipsesti` :-x`ღ` Si`mi vine` :]` sa m0r` :-x` •º`ca `Tuu` ` nu Mai esti` `

Decat ` o Drag0stee ` Ce ` nu mai ` Are r0st ♡ ` Mai bine ` Sa uitam ` ● ` Ce intre ` n0i a Fost ` . ღ

→ Chiar`:* daca`º Iti Gresesc` ●•`ღ` Chiar` daca Sunt ` m0mente` cand` :* Iti lipsesc`º ♥`Sa nu uiti` `º■º Ca` :* te Iubesc` ` ღ`!º•

νєzι υн ∂яαgα` winking`0 ƒι ѕтαт ѕι ¢υ тιηє`:»`...ѕѕтуυ ¢'α αяѕ0 ѕι ¢υ αℓтєℓє `hee hee` ∂αя νєzι υн.`:ρ`.єℓ αяє 0 ƒαтα`batting eyelashes`...ѕι ρєηтяυ єℓ ƒєтιтѕα ℓυι`:»` є ¢єα мαι ιмρ0ятαηтα :χ!

●Poţi să uiţi de prietenii cu care ai copilărit . Cu care-ai împărţit clipe frumoase şi ai zâmbit .
●E alegerea ta atunci când te faci că plouă . Când îţi schimbi înfăţişarea cu o haină nouă .
●Poţi să uiţi de tine şi să te-nneci în alcool . Ştiind că sufletul nu se vïndecă c-un paracetamol.
●Nu tac,nu mă prefac,nu o să-i satisfac . Pe cei ce îmi pun beţe-n roate, pot să-i scuip în cap.
●Ai fost pe rând posesiv, gelos, orgolios, indiferent şi, logic, într-un final, un prost.
●De ce să spunem "lasă" când ar fi multe de zis . Sau să facem la fiecare pas un compromis ?!

●Cand zic ca nu imi pasa mint, ca stii ce simt . Ca stii tot ce gandesc !
●Toţi te iubesc că vor doar să te f**ă !Eşti tare fat'o ! Cea mai mare paraşută!
●Reţine: Nici eu nu sunt ca ea ,dar nici ea nu e ca mine !
●Esti departe de mine, si te port mereu in gand. Dar cu gândul că te voi revedea în curând !
●Că știi că clipele dulci, uneori se transformă`n venin !
●De multe ori ma trezesc ratacind spre cararile amintirilor cu sufletul infipt in nori... Ce'mi deseneaza aripi si imi soptesc "Chiar ai crezut ca poti sa zbori?"
●Nu mai vreau să cred într-o iluzie. Nu mai vreau să trag nici o concluzie !
●E simplu să spui: "Asta e viața!" . Am avut senzația că pierd, nu-i nimic e doar senzația.
●Cândva de mult eram doar doi copii îndragostiți. Cândva de mult eram noi doi și eram fericiți .
●Mi-e greu să plec dar trebuie să o fac. Cred că e un lucru care ți-ar face pe plac .
●Ai plecat, e vina ta. Tu ai ales.
Men are pigs. [They will] pretty much have sex with anyone, fat, skinny, married, single, complete strangers, relatives.*
*Reality is almost always wrong*
*A real man doesn’t love a million girls. He loves one girl in a million ways.*
*Truth or happiness, never both.*
*do what you can now.forget what wasn’t done then.*
…*I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it. (A.H)*
*Love is rare, life is strange, nothing lasts, people change.*
*te iubesc la nebunie ca pe-o coada de scrumbie!
*Et si tu n`existais pas Dis-moi pourquoi si`existerais
*"Pentru zilele ce au sa vie
Pentru noptile cu iasomie…"
*Ti-aduci aminte? Cand eu n-o sa uit nicicand…Piedica mea si tu cazand cu capu’n piatra de mormant
*Give me the sunrise…
*Viata nu este o stiinta exacta ,este o arta.
*Am o mie de defecte.le folosesc ,insa ,pe rand !
*Scuza-ma… am observat ca nu m-ai observat!
*sorry ,girls, i date only models!
*norocul este mult in lumea asta mare…dar s-ampartit…
*caut femei care sunt deschise la relatii fara obligatii, trio, fantezii, femei cu orgasm cu ejaculare…
*Nu poti sa schimbi trecutul; dar cu siguranta poti sa nu-l mai repeti!
*The more options I have, the more undecided I am.
*Try, if you can
*FETELORRR….MAI IESITI DIN PANTALONI….ii purtam noi barbatii….
*ITS NICE TO BE IMPORTANT BUT IT’S MORE IMPORTANT TO BE NICE
*"Vulturilor li se intampla sa zboare mai jos decat gainile, dar gainile nu se vor ridica niciodata pana la nori"
Sa treci peste greutati nu tine de dorinta ci de putinta…
oare in ce pozitie sa pun viata,sa ma satisfaca…?
Nu lua viata in serios niciodata. Oricum nimeni nu iese din ea viu.
Foamea unui copil si lacrimile unei mame te vor ajunge oriunde te vei afla.
olla…cand bem o cola?
nu cum sunt eu sunt eu ci cum esti tu sunt eu un altfel de tu sunt eu pe care nu l-ai mai lasat sa fie eu
caut femeie rezistenta la frig…foame…si bataie!rog seriozitate!
Generez in generatie generatia ce va urma sa fie generata in alte generatii ! …
"Cel mai important este nu ceea ce oferim oamenilor, ci ceea ce trezim în ei. " Jacques Salome
Alerg mustele !
Femeia functioneaza perfect când o iubesti perfect. Când nu-ti mai place cum functioneaza, sigur i-ai facut ceva nepotrivit chiar tu, iubirea vietii ei…
Omul seamana foarte bine cu hirtia.Daca se aprinde o parte din ea ramine scrum.Acesta este trupul.Cealalta parte se preface in fum si zboara.Acesta este sufletul.
Tacerea are glasurile ei de intelepciune; ascult-o.
…de cate ori vad visele cum se sfarsec…de’atatea ori ma ambitionez sa reusesc.Am viata mea si asta nu se va schimba…s-aude o voce…:Speranta moare ultima!…
zambeste celor ce te urasc…sa simta ura ta…zambeste celor ce te iubesc…sa simta dragostea ta…iar daca intr-o zi cei pe care ii iubesti te vor trada…zambeste-le…sa simta indiferenta ta
Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…
Tine-ma aproape de sufletul tau si gîndeste-te ca într-o zi ai sa te trezesti si ai sa realizezi ca ai pierdut un diamant în timp ce tu te chinuiai sa alegi pietricelele…
Ranile sufletului se deosebesc de celelalte prin aceea ca se acopera, dar nu se inchid; mereu dureroase, mereu gata sa sangereze cand le atingi, ele raman in inima vii si deschise
X: eu + mata = love
Y: eu + o lopata = te capacesc
Dilema masculina: Daca ai avea in pat in stanga ta pe cea mai frumoasa femeie, iar in dreapta ta un gay, cui i-ai intoarce spatele?
Viata e data sa fie traita si curiozitatea sa fie pastrata vie. Niciodata, pentru nimic in lume, sa nu intorci spatele vietii.
Te dai la ea in fata mea,crezi ca ma dore undeva,hai **** cam trecut de mult peste tine!
Am vrut sa iubesc pamantul dar…el e trist si rece; am vrut sa iubesc soarele dar…soarele nu incalzeste uneori am vrut sa iubesc marea dar… marea nu iubeste oamenii… Si atunci Dumnezeu mi-a dat puterea sa iubesc tot ceea ce este mai frumos dintre pamant ,soare si mare…. PE TINE…
Nu toata lumea e capabila sa stea în mlastina pâna la gât si sa surâda. Unii nu se pot abtine sa nu dea din mâini ,încercând sa iasa ,chiar daca astfel se scufunda cu totul.
Traim intr-o lume in care timpul nu ne ajunge, prietenii dispar incet-incet, goana dupa mai mult incepe sa stapaneasca si frumosul se pierde pe zi ce trece.
NU ITI SUBESTIMA VALOAREA COMPARANDUTE CU ALTUL,FIECARE AVEM CEVA FRUMOS,CEVA SPECIAL LA NOI
Stiri rutiere:
Astazi a avut loc un accident între o Dacie si un Bentley de 280 mii euro. Soferul Daciei a reusit sa moara la timp.
ca o pasare voi zbura catre infinitul necunoscutului,sperand ca te voi gasi intr-o buna zi…
"Cel mai important este nu ceea ce oferim oamenilor, ci ceea ce trezim în ei. " Jacques Salome
zadarnic ai intrat cu MARILE SPERANTE.esti in SPATIU.uitat de TIMP.in CONSTELATIA ultimei SANSE.
Dragostea este spatiul si timpul masurate cu inima
cand este ranit trupul curge sange .cand sufletul e ranit curg lacrimi…!
Unde raiul si iadul se intelnesc acolo ma aflu eu
Pentru fiecare femeie doritã din lume, trebuie sã fie unul deja plictisit de ea …
Caut ceea ce nu am gasit pana acum dar am sperat.
Viata fara dragoste este o umbra a lucrurilor…
ACELASi DRUM DAR ALTA ZI
PUP, ca n-o mai vezi dupa ce-o bag
E greu sa te salvezi pe tine si infinit mai greu sa-l salvezi pe cel pe care-l iubesti.
Si atunci de ce taci? Mai bine urla.
O femeie are langa ea barbatul pe care si-l doreste,dar….numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc!
Daca ai trecut de spini ai ajuns si la petale, la momentele speciale care dau vietii culoare!
Unii oameni vin si pleaca repede din viata noastra…altii stau o vreme,punandu-si amprenta pe inima noastra…dupa plecarea lor,nu vom mai fi niciodata aceiasi…
Dau mac prin razatoare
Un prieten iti este un ajutor atunci când nu iti merge bine, un confident cand esti singur, un ghid cand cauti un zâmbet atunci când esti trist, un cântec când esti fericita
Luna e trista si sufera ca si mine;imi gasesc alinarea in vise.As vrea sa fii langa mine sa ma tii in brate cand am nevoie mai mult.Vino in vis si imbata-ma cu parfumul pielii tale
Se spune ca iubirea nu are varsta.
Dar varsta ,in momentul in care te indragostesti ,isi spune parerea.
Desi nimeni nu i-a cerut-o.
Cine rade si glumeste Sa nu crezi ca te iubeste Cine pare mai tacut Te iubeste cel mai mult!
Prietenul e ca o lumanare, iti face lumina cand se lasa intunericul.
Nu exista nici suflete pereche… Nu exista nici printi… Si deseori tind sa cred ca nu mai exista nici macar dragoste… Si stiu… imi veti spune acum… toti cei care sunteti impliniti… sa privesc catre cei care sunt impreuna de ani de zile…
Exista doar printese singure… exista doar lacrimi de printese… exista doar castele prabusite… Exista doar printese inchise in propria lor lume… Exista printese pierdute in lumea unor povesti de dragoste esuate!
Exista doar povesti in care fata buna pierde intotdeauna! In realitate Cenusareasa va ramane Cenusareasa… In realitate printul n-ar mai ajunge pana la ea cu pantoful…
Astazi printesele trebuie sa salveze "printii"… sa-i trezeasca din somn… sa-i transforme! Si este al naibii de greu! Printesele sunt putine… Vrajitoarele se inmultesc… si-i transforma chiar si pe ultimii printi in bestii… Bestii care la randul lor transforma printesele in vrajitoare…
Vreau visele inapoi ,in doi…vreau vorbe care sa devina realitate frumoasa ,nu mai vreau minciuni si nervii si suferinta care ies din ele. Nu mai vreau decat sa invatam si cum ziceam ,sa ingropam tot.
Dragostea este un joc ciudat: sau amandoi castiga sau amandoi pierd ….
Sunt femei care vor sa auda din gura ta lucruri frumoase chiar daca stiu ca sunt minciuni.
Nu mi-a placut niciodata sa adun cioburile sparte si sa le lipesc la loc,spunandu-mi ca vasul e nou. Ceea ce s-a spart s-a spart. Si prefer sa-mi amintesc cu placere vasul intreg, decat sa-l am inaintea mea si sa-i vad crapaturile in fiecare zi.
daca viata-i cruda, o pun pe gratar!
Berea fara alcool e ca femeia care nu suge ****
Cautam barbat pentru lucru la fabrica de dinamita.Trebuie sa fie dispus sa calatoreasca.
De vanzare: birou de epoca pentru o doamna cu picioare subtiri si sertare largi.
Esti analfabet? Scrie-ne azi si te ajutam pe gratis.
Vand pat pentru copil cu picioare de fier.
Vand caine: mananca orice si ii plac foarte mult copiii.
Destinul meu a fost sa fiu raza de lumina pentru mintile intunecate ale idiotilor !
ஐ •●✿ ஐ ✿●•i love you ஐ●✿ ஐ✿●
cum te cheama partzule …printzule…?
marisica lu’ ghibirdel is online !
eu’s poiet necunoscut si pe mata vreau so f**!
mai incet cu pianul ca se varsa clapele.
si am sa fie in apele mele cand am sa-mi cumpar ocean .
٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(-̮̮̃•̃)۶ COCALAR ALERT ٩(-̮̮̃-̃)۶ ε[-ิิ_•ิ]з
Am dusmani si am femei si ma dau mereu cu sprei!
ma urc pe poarta si strig deodata MANCAMIATZI **** TOATA
Daca bunica mea si bunica lui Einstein erau lesbiene nu se mai nasteau doua genii !
colo in vale langa moara 2 babe stau pe`o scara ,una plange si boceste.alta flocii isi jumuleste si **** si`o pregateste s`o pupe cine citeste!
te-am intalnit in cimitir ,
Aveai pe piept un trandafir.
Din ochi iesea un viermisor ,
Aveai in spate`un topor…
iata e o arta asa ca evident, ca sa stii sa traiesti ai nevoie de talent!
* ٩(-̮̮̃•̃)۶
(̾●̮̮̃̾•̃̾) ̿ ̿ ‘̿’\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/’̿’̿̿̿̿ ̿ ̿ (̾●̮̮̃̾•̃̾)
* ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶
»-(¯`v´¯)-»andrey»-(¯`v´¯)-»
* ٩(͡๏̯͡๏)۶
(̾●̮̮̃̾•̃̾)=ε/̵͇̿̿/’̿’̿̿̿̿ ̿ ̿ (•̪●) ̿ ̿ ‘̿’\̵͇̿̿\з=(̾●̮̮̃̾•̃̾)
* ٩͡[๏̯͡๏]۶
٩(●̮̮̃•̃)=/̵͇̿̿/’̿̿ ̿̿ ̿̿’̿’\̵͇̿̿\=(•̃●̮̮̃)۶
* ๑۩۞۩๑
٩(-̮̮̃-̃)۶
* *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*
(̅_̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅̅_̅_̅_̲̅K̲̅E̲̅N̲̅T̲̲̲̲̅̅̅̅̅_̅_̅_̅_̅()ڪے
* ๑۩۞۩๑
̿ ̿ ̿̿̿̿̿’̿’\̵͇̿̿\=(•̪●)=/̵͇̿̿/’̿̿ ̿ ̿ ̿
* ε[-ิิ_•ิ]з
* ۰۪۪۫۫●۪۫۰
* ۞۞
* ღ♥ღღ♥ღ
* ҳ̸Ҳ̸ҳ
(\__/)
(=’.'=)
(")_(")
A-ti fi frica de dragoste inseamna a-ti fi frica de viata, iar cand iti este frica de viata esti pe trei sferturi mort. – Bertrand Russell
iata nu e sentimentala, nu e nici rea, nici buna. Viata e dreapta: recompenseaza pe cei merituosi, pedepseste pe cei lenesi, loveste pe cei care ii incalca legile. – Pavel Corut
Iubesti viata? Atunci nu risipi ca un nesabuit timpul, caci din timp este facuta viata! – Benjamin Franklin
Sa nu uiti ca orice asteptare e provizorie, chiar daca dureaza toata viata. – Octavian Paler
Trebuie sa stii cand se incheie o etapa din viata ta. Daca te incapatanezi sa ramai mai mult decat e necesar, pierzi bucuria de a trai si sensul vietii. – Paulo Coelho
Fiecare crede ca traieste pentru sine, da’ cand colo, omul traieste pe pamant ca sa faca viata indeobste mai buna! Iar pentru binele omenirii face sa traiesti o suta de ani, ba si mai mult. – Maxim Gorky
Ce este o viata frumoasa, prieteni, daca nu un gand din tinerete realizat in anii barbatiei. – Alfred de Vigny
Viata seamana cu o poveste, ceea ce importa nu e lungimea ei, ci valoarea ei. – Seneca
Mi-am masurat viata in lingurite de cafea. – Thomas Stearns Eliot
Viata este un stick de memorie in buzunarul meu. – Ionut Caragea
Viata este un spital in care oamenii te trateaza cu pastile de sictir. – Ionut Caragea
Cati oameni realizeaza in momentul visului, ca viseaza? Foarte putini sau aproape deloc. Majoritatea traiesc din plin realitatea acelui vis, precum traiesc la fel de plin realitatea celuilalt vis, care se numeste viata. – Sorin Cerin
Fiecare zi pare prea scurta pentru toate gandurile pe care le gandesc, pentru toate plimbarile pe care vreau sa le fac, pentru toate cartile pe care vreau sa le citesc si pentru toti prietenii pe care vreau sa ii vad. – John Burroughs
Scopul vietii este o viata de scopuri. – Robert Eugene Byrne
Bucura-te de viata, pentru ca iti da ocazia sa iubesti si sa muncesti si sa te joci si sa te uiti la stele. – Henry van Dyke
Viata e duelul Lui Dumnezeu cu diavolul, iar campul de batalie sunt eu. – F. M. Dostoievski
Viata este o tragedie pentru cel care simte si o comedie pentru cel care gandeste. – Jean de la Bruyere
Viata printre straini te invata cumpatarea, caci fiertura de orz si culcusul de paie sunt leacurile cele mai dulci impotriva foamei si a oboselii. – Democrit
In iata de intampla uneori accidente din care trebuie sa fii putin nebun ca sa scapi cu bine. – Andre Gide
Ce este viata decat un sir de nebunii inspirate, greutatea este sa le alegi pe cele demne de a fi facute. – George Bernard Shaw
Daca viata noastra are toate de ce-urile, atunci putem suporta aproape toate cum-urile. – Friedrich Nietzsche
Viata niciodata nu e dreapta, dar probabil ca asta e un lucru bun pentru foarte multi dintre noi. – Oscar Wilde
Cat traim, nu putem sti de la inceput ce e incheiat si ce nu. – Ileana Vulpescu
Cum sa pot admite ca eu nu sunt facut pentru viata, cand, in realitate, viata nu este facuta pentru mine. – Emil Cioran
Sunt momente in viata in care, oricum ti-ar obliga altii corpul sa stea, are aripi, se ridica deasupra tuturor mizeriilor. – Mariana Fulger
Fara picanteriile urii, viata ni s-ar parea, probabil, dietetica. – Vasile Ghica
Prin viata se poate trece oricum, si cu degetul in nas. – Vasile Ghica
Viata a aparut accidental, Dumnezeu a fugit de la locul accidentului. – Valeriu Butulescu
Daca o viata de om e prea scurta pentru a citi toate capodoperele, mai are sens sa scriem carti mediocre? – Valeriu Butulescu
Prietenia este egalitate armonioasă. a€“ Pitagora
Prietenia înseamnă a fi frate şi soră, două suflete ce se ating fără să se confunde, două degete ale aceleiaşi mâini. €“ Victor Hugo
Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin. a€“ Dimitrie Cantemir
E mai ruşinos să nu ai încredere într-un prieten decât să fii înşelat de el. a€“ Arthur Schopenhauer
E bine să te înduioşezi de nenorocirea prietenilor tăi, dar mai bine este să le vii în ajutor. a€“ Voltaire
Virtutea este fundamentul amiciţiei; pentru a o păstra nu este nevoie decât de caritatea reciprocă. Această este simplă şi nu are nevoie de farduri, nu cere nimic din cele exterioare. Şi dacă ea găseşte multe avantaje fără a le caută (căci cine ar putea enumera foloasele şi farmecele prieteniei?), caritatea n-are nevoie de stimuli exteriori, este mulţumită de ea însăşi, ea este pentru sine un pinten şi o recompensa. a€“ Francesco Petrarca
Acordul felului de a gândi naşte prietenia. a€“ Democritus
Frecventarea prietenilor să-ţi fie că o şcoală şi convorbirea cu ei, învăţătura. Fă-ţi din prietenul tău un învăţător şi uneşte prin el foloasele intructiei cu plăcerea conversaţiei. a€“ Baltasar Gracian
Alături de un prieten adevărat este cu neputinţă să ajungi la neznadejde. a€“ Honore de Balzac
Prietenia îndoieşte bucuriile şi înjumătăţeşte necazurile. a€“ Francis Bacon
Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri. a€“ Aristotel
Ţine-ţi prietenii aproape, iar duşmanii a€“ şi mai aproape. a€“ Sun Tzu
Vor există mereu oameni care te vor răni, aşa că trebuie să-ţi păstrezi încrederea şi doar să ai mai multă grijă în cine ai încredere şi a două oară. a€“ Gabriel Garcia Marquez
Un prieten adevărat te prinde de mână şi îţi atinge inimă. a€“ Gabriel Garcia Marquez
Fereşte-te deopotrivă de prietenia duşmanului şi de duşmănia prietenului. a€“ Nicolae Iorga
Un prieten seamănă cu o haină. Trebuie să-l părăseşti înainte de a se fi uzat. Dacă nu, te părăseşte el. a€“ Jules Renard
Nu-ţi ofensă prietenul, împrumutându-i merite dăruite de noi. a€“ Rabindranath Tagore
Un bun şi sigur prieten e conştiinţa ta: n-o ucide, ci laş-o să moară odată cu ţine. a€“ Nicolae Iorga
Sunt bun la pat…dorm continuu
Esti naiv? Dă-ne 500 de mii şi te ajutăm!
Ce status sa-mi pun ca sa te cuceresc?[statusuri de cucerire]
Caut o noua cucerire,te bagi?
Numai sunt un golan,suntem 2.
Când pisica nu-i acasă, sabia nu taie
Sincere condoleante
Sunt obraznic precum statusul. [ statusuri obraznice]
Hai la statsuri criminale.
Toate statusurile sunt ocupate.
Ochi caprui, fura inima oricui.
ochii albastri ca seninul te imbata ca si vinul
ochii negri si blanzi de dragoste sunt flamanzi
ochii verzi niciodata sa nu-i crezi
Toata lumea cauta statusuri geniale.
Cred că ar fi timpul să-ţi ofer puţin timp din timpul meu.
Dacă nu era cu mine il inşela cu mine.
Purced din copilarie in copilarie.
M-am născut sa fac fite nu să le suport.
Ce dea fite aveţi. Numai statusuri fitoase.
Brb sunt la cură de beţie.
Sts noi.
Nu lăsa şcoala să-ţi afecteze educaţia. anti-şcoală
Dacă mâine nu mai sunt pe mess înseamnă că am câştigat la loto
Invisible to everyone
Te dai scumpă dar eu te ştiu de când erai la reduceri
Plec să duc gunoiul, te las undeva?
Vă bat la foc normal
Dorm
Pac pac…m-ai inteles
Şi ar fi timpul să îţi ofer puţin timp din timpul meu

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute