| myname93 a întrebat:

I-am dat fetei de care imi place un trandafir facut de mine, de hartie, (ma rog nu i-al dat personal il-am lasat in banca iar ea l-a gasit si la finalul orelor i-am spus ca e de la mine) ea a privit gestul a fi dragut, cand am ajuns acasa am inceput a privi gestul meu si din alt ungh.Se poate ca ea sa considere ca a fust urat din partea mea sa ii dau unu facut de mine in loc sa il cumpar? Eu m-am gandit ca ar fi frumos sa fie facut de mine. Voi ce credeti?

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Un trandafir în bancă, lăsat iubitei... parcă-i o secvență desprinsă din "Liceenii".
E un gest drăguț, copilăresc, nevinovat, iar dacă te simpatizează, ideea ta i s-a părut minunată! Când iubești, așa e...
Atunci când cineva nu te place, chiar dacă i-ai dărui unul poleit cu aur, tot nu l-ar prețui...

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca as fi in locul fetei respective, as aprecia infinit mai mult un trandafir facut de mana, decat unul cumparat.
Oricine poate cumpara un trandafir,, dar un lucru facut de mana investesti sentimente si pui suflet! Bravo!

| SkyPilot a răspuns:

Este un gest frumos, chiar o fata care nu te place ar trebui sa il aprecieze. Ai facut bine ca i l-ai oferit, te va privi cu alti ochi. Dupa cateva zile ofera-i si unul real, rosu, de data asta personal si fa-i un compliment bine gandit cu ocazia respectiva. Ai grija sa o privesti in ochi cand ii spui ce ai de spus. Fii curajos, ai numai de castigat!

| Catalin0424 a răspuns:

Nu a fost urat. Gestul conteaza, ba chiar e un gest foarte simpatic!

| aliceinwonderland165 a răspuns:

Eu un gest atat de frumos si de dulce! Mi-as dori mult ca baiatul de care imi place sa faca asta... Eu nu cred ca a considerat gestul ca fiind unul urat, nu e nicio sansa sa fi gandit asta... Fetele in general prefera lucrurile facute de tine, caci le arati ca iti pasa si ca tii la ele...e foarte dragut gestul.

| Alexandru200alex a răspuns:

Este foarte frumos gestul tău si cred că ea chiar l a apreciat. Poate nu ar fi fost la fel de impresionata de o floare care oricum s ar fi ofilit.

Totuşi data viitoare încearcă cu o floare adevărată